!!! ВАЖНО !!!

1) Във връзка с превенцията на зачестилите СПАМ теми във форума, паролите на всички потребители бяха автоматично инвалидизирани на 22 Май 2024 14:20 ч.. За да възстановите своята парола (и създадете нова), моля използвайте опцията за забравена парола тук.
2) Ако акаунта ви е "баннат", без да знаете защо, вероятно от ваше име са публикувани СПАМ съобщения.
Съжаляваме за причиненото неудобство. При проблеми с възстановяването на паролата или баннати акаунти, моля пишете на kodibg в гмаил.ком или във Фейсбук страницата на КодиБГ Форум тук

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Как да осигурим UHD HDR в Kodi
#10
@beatfan, дъното наистина изглежда хубаво и компактно. Като хардуер изглежда наистина добре, но може да провериш, ако има наличен BIOS ъпдейт за него, сложи го и виж дали ще има промяна. Asrock правят много добър хардуер, но софтуера малко им куца (в 40% от случаите). Това, което предполагам е, че като включиш въпросните режими за tonemaping-a, вместо процесора, продължава да се използва видеокартата за рекодиране (декодиране+кодиране) в такива режими, за които да не се поддържа хардуерен офлоудинг на изчислителните процеси. По принцип, ако е така, автоматично се ангажира CPU-то да върши тези задачи, а ти посочи, че не е така (не се натоварва повече от друг път) т.е. възможно е да продължава GPU-то да се "гърчи", без да се прехвърля задачата към CPU-то, което е разтоварено и софтуерно може да свърши по-добра работа. Пробвай да изключиш временно хардуерния офлоудинг и виж каква ще е разликата. Гличовете и насичанията които забелязваш, винаги се дължат или на маломощен хардуер (с липса на хардуерно ускорение или ниски изчислителни способности по спецификации) или на недостатъчно големи буфери/буферна памет, препълнена, която по-бързо се чете от скоростта с която се запълва т.е. източника на сигнал (компютърна мрежа например) е с по-ниска скорост от заложения в стриймваното видео битрейт и затова то не може да мине нормално, а спира да буферира и пак и пак в различна степен, както според размера на съответните буфери, така и според разликата в двете скорости/битрейтове.
/ Извинявам се за дългите изречения Rolleyes /

П.С: Можеш да пробваш и друго: подготви си две празни Флашки (втората, нека е USB 3.0). На първата сложи инсталатора на LibreELEC 11 - експерименталните билдове за Intel базирани конфигурации с HDR поддръжка. Буутни компютърчето от първата флашка и инсталирай системата върху втората флашка (бързата с USB 3.0). Рестартирай и зареди вече инсталирания LibreELEC от втората флашка. В "Елеците", всичко се оптимизира специално за Коди и HDR-a определено е сред приоритетите. Драйверите за Линукс работят по-различно и знаеш ли, може пък да тръгнат нещата нормално и без tonemaping-а. Според мен си заслужава да опиташ.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Съобщения в темата
RE: Как да осигурим 4K HDR в Kodi - от Majide - 05-01-2022, 18:58

Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 15,015 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 56,305 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,586 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman
  Yatse, the Kodi / XBMC Remote / Дистанционно под Android Hangman 15 27,676 23-04-2020, 21:43
Последна публикация: Majide
  KODI on my old Eee PC netbook Daryl Dixon 0 3,982 13-12-2018, 12:42
Последна публикация: Daryl Dixon

Отваряне на: