Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Най-евтиния вариант за Kodi
#1
Търся възможно най-евтиния вариант за подкарване на Kodi на телевизор, който не е смарт.
Засега се чудя между Raspberry Pi или Fire TV Stick-a. Какво е вашето мнение?
Отговори
#2
Така зададен въпроса няма еднозначен отвовор Big Grin
Какъв е твоят background experience с Линукс § Андроид?
Ако си имал допир с Линукс насочвай се към Raspberry Pi, ако не Fire TV или някой стар комютър ще ти излезе най евтино.
Отговори
#3
(29-01-2016, 18:06)CrownStyle написа: Търся възможно най-евтиния вариант за подкарване на Kodi на телевизор, който не е смарт.
Засега се чудя между Raspberry Pi или Fire TV Stick-a. Какво е вашето мнение?

Погледни и MXQ в Aliexpress. За около 30 $ можеш да си вземеш читав хардуер, че и с дистанционно :-)
Относно raspberry-to , лично аз съм много доволен, ползвам го с OSMC, но е новата версия(pi2) с повече процесор и РАМ.
Отговори
#4
(29-01-2016, 18:42)xbmcbg написа: Така зададен въпроса няма еднозначен отвовор Big Grin
Какъв е твоят background experience с Линукс § Андроид?
Ако си имал допир с Линукс насочвай се към Raspberry Pi, ако не Fire TV или някой стар комютър ще ти излезе най евтино.
Принципно имам стар компютър и ще мога да сложа Kodi на него.
Обаче този компютър харчи повече ток от един TV Stick, затова се чудя. Huh
Отговори
#5
И аз мисля, че стар компютър е най-евтино като вариант. За 70-80лв без монитор, може да се намери втора употреба с 1GB RAM или повече ако се разтърсите. Понеже компютъра е стар, за да не забива под тежестта на модерните версии на Windows (XP не е опция), може да му се инсталира един OpenElec или Kodibuntu, ако е с по-добър хардуер. Ако BIOS позволява буутване от Flash-ка, може да разкарате изобщо твърдия диск и ще ударите два заека: ще стане по-бърз и по тих!

Недостатъци на този вариант са: ATX кутия (заема много място), хаби повече ток, бръмчи и издава шум, не разполага със собствено дистанционно (ако не му закупите такова);

Предимства: евтино решение, върши работа, ако се счупи или не работи добре, няма да ви ядоса много, защото себестойността му клони към нула - безценно Tongue
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#6
(29-01-2016, 18:53)CrownStyle написа: Принципно имам стар компютър и ще мога да сложа Kodi на него.
Обаче този компютър харчи повече ток от един TV Stick, затова се чудя. Huh
Какво да ти кажа? Захранвай го с акумулатор който можеш да захреждаш някаде на аванта (на работното ти място или при тъщата например) Никога не съм се замислял за този проблем Huh
MXQ не може да се сравнява с Fire TV по нито един показател, той е евтина китайска играчка която не ти препоръчвам.
Отговори
#7
Ок. Благодаря за мненията.
Най-вероятно ще е Fire TV или ще си върна в употреба старото PC. Smile
Отговори
#8
(29-01-2016, 18:42)xbmcbg написа: Така зададен въпроса няма еднозначен отвовор Big Grin
Какъв е твоят background experience с Линукс § Андроид?
Ако си имал допир с Линукс насочвай се към Raspberry Pi, ако не Fire TV или някой стар комютър ще ти излезе най евтино.
И аз нямам опит с Линукс, но се оправпм с pi-то без проблем Smile
Kodi 16.1 (т.е. myKodi 16.1) на QNAP  Cool
Kodi 16.1 на Windows 10
Отговори
#9
дори да е така както казваш, защо не го информираш, че ако избере Raspberry Pi(2) ще купи една гола платка без OS, към която трябва да добави:
- карта с OS
- захранване
- wifi dongle adapter
- кутия
- вентилатор или охладителен радиатор за любимият на много хора ARM процесор
- HDMI кабел
- вероятно и дистанционно ако телевизора му не поддържа CEC

Когато калколираш всичко това какво се получава? В допълненние няма да има достъп до апликации, с Fire TV само инсталира КОДИ и след 10 минути започва да гледа телевизия от КОДИ или от апликациите.

Ако искаш да помогнеш на хората без опит защо не направиш стъпка по стъпка инстукция на български за Raspberry Pi(2), както направи GPower за изделята на iOS?

На моето Raspberry съм му поверил отговорната задача да се грижи за осветлението на двора. Справя се отлично Wink
Отговори
#10
За Raspberry може и без охладител, WiFi може и да не се ползва (дори препоръчително).

OpenElec осигурява доста лесен достъп до Kodi и лесно обслужване, говоря за актуализациите. Количеството информация което трябва да се изчете не е много повече от това необходимо за зареждането на Kodi на FireTV, но след това се наслаждавате на автоматични актуализации.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi проблем с торенти FS 4K Max crusheraaa 14 2,949 02-04-2024, 13:17
Последна публикация: Aashvi78
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,251 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 634 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,727 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 14,055 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip

Отваряне на: