Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скрипт за изтегляне на EPG под Уиндоус
#1
Долуописаният скрипт е приложим, ако разполагате с устройство, което работи под управлението на операционна система Уиндоус. PVR IPTV Simple клиентът по подразбиране изпраща на всеки 5 минути заявка към програмния справочник (EPG). Ако сте следвали указанията за настройка и зареждате EPG файла през интернет адрес, заявка към този интернет адрес ще бъде изпращана от вашето устройство на всеки 5 минути! Положението става още по интересно, ако имате няколко устройства във вашия дом, които сте настроили всяко поотделно да се логват в някакъв IPTV service и да изтеглят EPG файла на всеки няколко минути [Изображение: huh.png] 

Решението е сравнително просто: можете да изтегляте файла автоматизирано или ръчно през един скрипт и този същия файл да се импортира във всичките ви устройства (LAN мрежа). Също така скрипта извършва и декомпресия на файла за ваше удобство (ако желаете можете да изключите декомпресията). Изтеглете този архив за разписанието в GZIP формат (за директна употреба в Kodi PVR IPTV Simle Client или др. софтуер) или този архив за разписанието в BZIP2 формат (за пестене на мрежови трафик и дисково пространство: с 50% по-малко ресурси). Разархивирайте избрания архив в директорията, където искате EPG файла. За да се изпълнява скрипта автоматично по разписание, първо определете неговият път, например C:\epg\epg.bat в моя случай.

В Scheduled tasks на контролния панел на Уиндоус, задайте epg.bat да се изпълнява в желаното от вас време веднъж дневно или на всеки два дни. Резултатния файл epg.xml можете да използвате във всички инсталации на Kodi, които имате в същата локална мрежа.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#2
С Windows 10 работи, но мисля че ще е доста трудно за обикновенните потребители да го реализират.
Отговори
#3
(22-11-2015, 15:49)Majide написа:
Долуописаният скрипт е приложим, ако разполагате с устройство, което работи под управлението на операционна система Уиндоус. PVR IPTV Simple клиентът по подразбиране изпраща на всеки 5 минути заявка към програмния справочник (EPG). Ако сте следвали указанията за настройка и зареждате EPG файла през интернет адрес, заявка към този интернет адрес ще бъде изпращана от вашето устройство на всеки 5 минути! Положението става още по интересно, ако имате няколко устройства във вашия дом, които сте настроили всяко поотделно да се логват в някакъв IPTV service и да изтеглят EPG файла на всеки няколко минути [Изображение: huh.png] 

И това води до претоварване, блокиране или каквото там се случва на дадения сървис защото е запитан да речем почти едновременно от един и същи потребител, но от различни устройства? Правилно ли схванах идеята? Да, в домашната ми мрежа към момента има две устройства, които са с еднакви настройки, но под различни операционни системи. И двете имат проблем с ЕПС и лого-то на програмите. А какво ли ще стане като си отида на село където разбира се използвам съшия потребител както в дома ми? Според мен трябва да очаквам проблеми най-малко с програмния справочник. Описаният метод за справяне със ситуацията наистина ще затрудни потребителите. Много колеги искат просто да натиснат копчето и да се забавляват с любимите си предавания, а други не искат да ровят по форуми, да правят настройки през ден и т.н. Това не може да направи (най общо казано) един продукт популярен по никакъв начин.
           " Ако е тъпо, но работи значи не е тъпо "
Отговори
#4
Благодаря за скрипта .
Отговори
#5
Скрипта е само с "пожелателен" характер. Не ви задължаваме да го използвате, въпреки, че е във ваш интерес. Ако сте прочели внимателно, зареждането на EPG файла локално, ще намали броя на заявките излизащи извън рамките на LAN мрежата ви. Също така ще ви улесни, ако имате наистина голям брой устройства работещи с Kodi в същата мрежа (например хотелски комплекс).

Поздрави!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#6
(24-11-2015, 08:35)Majide написа:
Скрипта е само с "пожелателен" характер. Не ви задължаваме да го използвате, въпреки, че е във ваш интерес. Ако сте прочели внимателно, зареждането на EPG файла локално, ще намали броя на заявките излизащи извън рамките на LAN мрежата ви. Също така ще ви улесни, ако имате наистина голям брой устройства работещи с Kodi в същата мрежа (например хотелски комплекс).

Поздрави!

Аха а а. Вече ми стана ясно. Благодаря и аз.
           " Ако е тъпо, но работи значи не е тъпо "
Отговори
#7
Здрасти Majide

Благодаря за скрипта. От доста време имам пролеми с EPG-то и не мога да се оправя. Имам 3 Kodi-та две са Openelec (raspberry pi) и един на Windows 7. След като свалих скрипта и го настроих според указанията всичко работи на Windows-а, но на openelec ми зарежда информация само за част от каналите (значително по-малко, не повече от 10-15). Та въпроса ми е нужно ли е да правя някакви допълнителни настройки на openelec или бъркам някъде другаде. Също логотата мога ли да ги сваля някак си защото и те не ми зареждат

мерси
Отговори
#8
Кажи по какво се различава плейлистата ти под windows спрямо тази под openelec?
Ако са напълно еднакви (една и съща), вероятно имаш различни настройки в PVR IPTV Simple клиента под openelec и трябва там да направиш съответните корекции.

Моето лично предположение е, че си потребител на bulsat fussion приставката и използваш операторското EPG на булсатком, вместо това, което ние предлагаме. Погледни в настройките и провери точно какво EPG използваш.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#9
Здрасти,

Мерси за отговора. Настройките са идентични. Така че се насочих да видя m3u файловете и ето какво открих

това е от windows системата
#EXTINF:-1 radio="False" tvg-shift=0 group-title="ЕФИРНИ" tvg-logo="bnt1_hd" tvg-id="BNT1",БНТ 1 HD

Това е от openelec
#EXTINF:-1 radio="False" group-title="ЕФИРНИ" tvg-logo="bnt1_hd" tvg-id="bnt1_hd",БНТ 1 HD

според мен разминаването в id-то на каналите обърква нещата.

има ли значение, че openelec-а е kodi 15.2, а windows-а е kodi 14
Отговори
#10
(29-12-2015, 17:22)bukibalamata написа: ...според мен разминаването в id-то на каналите обърква нещата.
има ли значение, че openelec-а е kodi 15.2, а windows-а е kodi 14
Точно така, а това се получава, защото в настройките на приставката за булсат сте оставили настройката да се използва тяхното EPG. Трябва там да направите корекция, за да се генерира плейлистата ви с ID-та както на компютъра ви под windows.

Няма проблем, че използвате различни версии на Kodi. Даже съвсем скоро, очакваме 16.0 Jarvis!
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Скрипт за автоматично попълване на Логата на каналите Bulsat TVHeadend HaCKo 19 30,800 14-02-2017, 19:44
Последна публикация: Aleks6543210
  Скрипт за изтегляне на EPG под Линукс Majide 3 12,270 29-04-2016, 00:12
Последна публикация: ZZlatev

Отваряне на: