Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
plugin.service.bscfusion - версия "Р"
Аз съм разбрал и друго, че едното устройство получава най-редовно ъпдейти от производителя и всички големи доставчици на live TV / VOD се натискат при тях за бъдат включени в неговият списък от апликации, a другото устройство някой го продава и след това не го е грижа какво се случва.
Отговори
Аз пък много обичам да си загубя един уикенд в експерименти и четене (за съжаление, без български форуми) да направя TVH с няколко IPTV свободни листи, включително да споделя кое как и защо и след седмица две да получа забележки, че не се правило така, а как се прави - тайна майна.
След като съм вдигнал сървър при личната ми самозабрана да няма повече компютри в къщи, за да подкарам Plex, Emby, HDR, NDVR, NAS и каквото може да ми потрябва за експерименти, значи имам някаква идея какво трябва да се случи. При все, че за сетен път - НЕ ПОЛЗВАМ, НЕ СЪМ АБОНАТ на Булсат, НО СИ ПЛАЩАМ за да направя нещо и да помагам на приятели с техните боксове.
За съжаление, ното липсата на информация или how to, ми загуби повече време отколкото даде реални резултати. Просто само разбрах как мисли програмиста и от къде копира.
Та в заключение набори, малко по-малко квалификации към потребителите и малко повече помощ.
Нищо лично.

(02-11-2016, 12:46)lambreto написа: Инсталирам му TvHeadend PVR Client и му давам IP-то на Raspberry-то където е TVH сървъра-а
Така и двете коди-та работят с един сървър

Да добавя само ако не се подразбира - на второто коди не му трябва приставката за булсат, а само TvHeadend PVR Client

До тук всичко е логично и ясно, не ми е ясно как на едното Коди ти излиза без номера на канали, а на другото ги има? Да не говоря, че при моите експерименти НИКОГА не се появиха групи или номера на канали, но да кажем, че е от кривите ми пръсти при писане на ./map_ ....

Няма ли да е по-лесно една снимка на TVH с мапнатите канали ?
Отговори
Плащаш, но на Булсат автора на апликацията няма никакви задължения нито към теб и твоите приятели, нито към хилядите клиенти на Булсат и търговците от Продавалник.
Той си прави експерименти за сметка на свободното си време на базата на своите умения ,опит и потребности. Не е длъжен да се отчита пред никого и за нищо.
Отговори
Едно си баба знае....
Казвам, че плащам, не за да изисквам нещо от някого.
Плащам, за да не крада и да ощетявам труда на други колеги.
Както и да е, кауза пердута е това в български форум.
Отговори
Ежедневно използвам 4 езика за комуникация с хората около мен, но българският език ми е роден (майчин) имам претенции, че разбирам добре и неговите диалекти, но намирам различни нюанси в твоите постове №192 и №194
Отговори
Номерата на каналите си работят и на двете коди-та
Групите (спортни, музикални и т.н.) не работят на едното и не знам защо.
Не съм се занимавал да дебъгвам. Може да е от различните версии на коди.

Скрииншот мога да пусна довечера като се прибера.

map скрипта явно не е тестван на различни версии на linux, python, tvheadend и kodi. И няма как да виним автора за това.
Дори версията която ми свали приставката след ъпдейт се различава от тази която е в github.
Автора е намерил решение работещо на неговата конфигурация и го е споделил с нас без да дава гаранции, че ще работи при всеки.
Отговори
Най-накрая всичко тръгна, но на компютър с Ubuntu. Има си всичко - канали, групи, програма. Програмата се появи след като инсталирах модула grab_tv_file и скрипта за epg под Линукс.
Гледам , че на разберито има ъпдейт на добавката. Инсталирах я и отново ми дава същата грешка request Modul not find. Пробвах с sl както при предишната версия, но този път не става с линка за симлинк. Може ли някой да напише каква трябва да е командата за правене на връзка към request Modul ? (Исками се да го подкарам това на разберито , че не ми се инсталира и конфигурира Plex and Emby на Ubuntu).
Отговори
Код:
ln -s /storage/.kodi/addons/script.module.requests/ /storage/.kodi/addons/plugin.program.bscfusion/requests
Отговори
Не става. Грешка на ред 12 import module requests.
Отговори
Явно при тебе няма инсталиран script.module.requests
Можеш ли да постнеш какво ти връща след като напишеш командите:

Код:
pwd

и

Код:
ls -al ../

това при положение ще изпълняваш map_to_hts.py от директорията на плъгина
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Bscfusion fork (ИЗОСТАВЕНА) forumadmins 954 1,263,822 20-02-2024, 11:44
Последна публикация: martinstz
  plugin.service.bscfusion - версия "Q" olymp 142 205,280 14-08-2020, 23:45
Последна публикация: Topper
  plugin.video.bscfusion xbmcbg 16 32,081 26-06-2017, 18:48
Последна публикация: taraponty
  Bscfusion (СПРЯНА) Matrata 1,058 1,674,283 18-01-2017, 17:35
Последна публикация: thedeamon
  plugin.video.bnt ltrifonov@gmail.com 2 7,333 31-10-2016, 20:10
Последна публикация: Majide

Отваряне на: