Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Инсталиране на Kodi [Linux]
#31
За сървър стабилният Debian е правилният избор според мен, за Arch подкрепям Alkatraz. Хората с по-слаби компютри който са експериментирали ще потвърдят, че Manjaro e правилният избор с него малък лаптоп от типа на Acer Aspire One D270 (Intel Atom N2600 processor 1600 MHz с GMA 3600 graphics card) е поне с 25% по-бърз от същият лаптоп с Debian или Ubuntu. Всичко е въпрос на лични предпочитания. Не е случайно, че популярността на Ubuntu намалява за сметка на Manjaro.
Отговори
#32
Някога с времете обожавах Slackware все още имам сървъри с Slackware които няма да заменя с нищо Gentoo... Нещо не можа да ме грабне .. а колкото до Mandjaro и Antegro ок са за home но за сървъри не стават има прекалено много шитни от които лично аз нямам нужда и прекалено много хора които са работели по проектите затова предпочитам чист Арч и всичко да си компилирам на рака... иначе pacli и си ти но като цяло да Линукс Минт и Дебиан водят в класациите ми ползвам ги за много неща и съм много доволен
Отговори
#33
(26-09-2017, 10:51)SlaSerX написа: ... иначе pacli и си ти но като цяло да Линукс Минт и Дебиан водят в класациите ми ползвам ги за много неща и съм много доволен

Да напомня за надежността на любимият на много хора Линукс Мент, чийто сайт беше хакнат от български субекти през 2016 и събираха цялата информация от потребителите му през сайта на absentvodka.com => https://blog.linuxmint.com/?p=2994
Отговори
#34
Ти да не мислиш че при другите не се случва просто не им дават гласност Smile а и всеки с 2 мин акъл в главата винаги проверява hash Smile
Отговори
#35
Aко беше прочел посоченият линк щеше да разбереш, че точно него са променили в сайта на Линукс Мент  Big Grin и вероятно в този случай торентите са били по-надеждни от директното изтегляне. За да разгледаш в детайли какво представлява Ментата можеш да му деинсталираш LibreOffice пакета като използваш
Код:
sudo apt purge -y libreoffice*

Тогава ще видиш породист Lubuntu на твоят компютър.
Отговори
#36
Да потвърдя и аз, че Manjaro е много удачен избор за домашен медиен център с Kodi. На дъно Asus J1900-C, което няма хардуерно ускорение на видеото, 5.1 канален HEVC върви прекрасно, процесора е натоварен на около 50-60 %. Много съм доволен. Същата система под Windows 7 и Windows 10 сечеше здраво на Hevc и не можеше да се гледа. Версията на Коди е последната - 17.6
Отговори
#37
(23-12-2017, 13:28)beatfan написа: Да потвърдя и аз, че Manjaro е много удачен избор за домашен медиен център с Kodi. На дъно Asus J1900-C, което няма хардуерно ускорение на видеото, 5.1 канален HEVC върви прекрасно, процесора е натоварен на около 50-60 %. Много съм доволен. Същата система под Windows 7 и Windows 10 сечеше здраво на Hevc и не можеше да се гледа.  Версията на Коди е последната - 17.6

Дори и по малко товари , зависи как го стартираш. Това е на машина със същия процесор и освен коди има пуснати още доста неща.
[Изображение: screenshot.png]

pic hosting sites
Това е на Дебиан
Отговори
#38
Ако пробвате с чистокръвен Linux Arch, a не с неговият дериват Manjaro ще останете още по-доволни.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Kodi 18.5 Leia zdravkos 11 12,714 02-01-2024, 13:34
Последна публикация: Advika
  Как да осигурим UHD HDR в Kodi Majide 19 13,240 05-05-2023, 20:10
Последна публикация: Majide
Video Kodi вече и на Smart TV pepo 28 50,619 28-06-2022, 00:48
Последна публикация: Krumov
Lightbulb Инсталиране на "добавки" Majide 11 84,630 08-01-2022, 20:52
Последна публикация: Majide
  Уеб интерфейса на Kodi Hangman 0 4,164 21-11-2020, 18:07
Последна публикация: Hangman

Отваряне на: