Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi Sony android tv проблем
#11
На тази пущина й се спират ъпдейтите отделно от добавките. Влез в настройките на Google Play и там ще видиш къде да спреш автоматичните ъпдейти.
Отговори
#12
Да, разбрах от къде е проблема....
Отговори
#13
Здравейте всички. Понеже имам подобен казус като колегата с два телевизора Sony, реших да не отварям нова тема. Прочел съм доста от темите във форума и ползвам KODI успешно на няколко устройства.

Първото Sony е модел KD-43X81J с Android 10 и с лекота исталирах (от USB носител) Kodi 19.3 Matrix, с който нямам проблеми.

Получи се обаче сериозен проблем с новия телевизор, който е на няма и един месец. Модела е от 2021 г. Sony XR-55A83J с 55 инчов OLED дисплей (не, че има значение, но е доста скъп телевизор) и отново е с Android 10. Четох доста за ограниченията от Сони на по-новите модели. Телевизора не разпозна файловете от флашка и се наложи да сваля програма Downloader, с която чрез доста мъки успях да открия и инсталирам KODI 18.9 Leia. До тук добре, обаче, първо KODI даде грешка и не успях да инсталирам никакви добавки нито репо Mar33. След това обаче, целият телевизор се бъгна и не отвараше HDMI входовете към ТВ, не позволяваше дори да се достъпят настроиките. Спрях му нета и след това деинсталирах KODI и телевизора се оправи.

Въпросът ми е ако някой може да помогне конкретно в този случай - какво да направя за да опитам успешно да инсталирам KODI  Sony XR-55A83J и дали отново по някакъв начин това може да е фатално за телевизора? Благодаря предварително!
Отговори
#14
(09-01-2023, 02:27)platinius написа: Здравейте всички. Понеже имам подобен казус като колегата с два телевизора Sony, реших да не отварям нова тема. Прочел съм доста от темите във форума и ползвам KODI успешно на няколко устройства.

Първото Sony е модел KD-43X81J с Android 10 и с лекота исталирах (от USB носител) Kodi 19.3 Matrix, с който нямам проблеми.

Получи се обаче сериозен проблем с новия телевизор, който е на няма и един месец. Модела е от 2021 г. Sony XR-55A83J с 55 инчов OLED дисплей (не, че има значение, но е доста скъп телевизор) и отново е с Android 10. Четох доста за ограниченията от Сони на по-новите модели. Телевизора не разпозна файловете от флашка и се наложи да сваля програма Downloader, с която чрез доста мъки успях да открия и инсталирам KODI 18.9 Leia. До тук добре, обаче, първо KODI даде грешка и не успях да инсталирам никакви добавки нито репо Mar33. След това обаче, целият телевизор се бъгна и не отвараше HDMI входовете към ТВ, не позволяваше дори да се достъпят настроиките. Спрях му нета и след това деинсталирах KODI и телевизора се оправи.

Въпросът ми е ако някой може да помогне конкретно в този случай - какво да направя за да опитам успешно да инсталирам KODI  Sony XR-55A83J и дали отново по някакъв начин това може да е фатално за телевизора? Благодаря предварително!

1. Можете спокойно да си инсталирате Коди от Google Play на телевизора. Има си го официално там.
2. Ако не искате, поради някаква причина, да инсталирате Коди от там, можете да пробвате през Downloader-а да достъпите сайта на коди - kodi.tv - и от там да инсталирате последната актуална версия на програмата.
3. Ако искате точно определена версия, можете да се възползвате от сайтове като bit.ly, където да качите Коди, да му се създаде пряк линк към него и този линк да го извикате през Downloader-a. Така ще инсталирате това, което искате.

Имайте предвид, че за Андроид има две версии - ARMV7A (x86) и ARMV8A (x64).  Та ако ползвате някой от методите на инсталиране през Downloader-а, се уверете, какъв тип Ви е процесорът, преди да инсталирате.
Връзка с репо Mar33: 
http://martinstz.com/repo/repository.mar33-3.3.33.zip
Отговори
#15
(09-01-2023, 02:27)platinius написа: Здравейте всички. Понеже имам подобен казус като колегата с два телевизора Sony, реших да не отварям нова тема. Прочел съм доста от темите във форума и ползвам KODI успешно на няколко устройства.

Първото Sony е модел KD-43X81J с Android 10 и с лекота исталирах (от USB носител) Kodi 19.3 Matrix, с който нямам проблеми.

Получи се обаче сериозен проблем с новия телевизор, който е на няма и един месец. Модела е от 2021 г. Sony XR-55A83J с 55 инчов OLED дисплей (не, че има значение, но е доста скъп телевизор) и отново е с Android 10. Четох доста за ограниченията от Сони на по-новите модели. Телевизора не разпозна файловете от флашка и се наложи да сваля програма Downloader, с която чрез доста мъки успях да открия и инсталирам KODI 18.9 Leia. До тук добре, обаче, първо KODI даде грешка и не успях да инсталирам никакви добавки нито репо Mar33. След това обаче, целият телевизор се бъгна и не отвараше HDMI входовете към ТВ, не позволяваше дори да се достъпят настроиките. Спрях му нета и след това деинсталирах KODI и телевизора се оправи.

Въпросът ми е ако някой може да помогне конкретно в този случай - какво да направя за да опитам успешно да инсталирам KODI  Sony XR-55A83J и дали отново по някакъв начин това може да е фатално за телевизора? Благодаря предварително!

https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
На телефона и на телевизора и си обменяте файлове, задължително трябва да сте в една мрежа.
Трябва и да разрешите инсталция на файлове от трети страни на SendFileToTv
Отговори
#16
Благодаря за бързите отговори. При мен пролемът не е в KODI, а при Elementum, като видео добавката от последната версия на repository.mar33-0.3.33 не успява да се инсталира успешно. Инсталират се Elementum Burst i Elementum Burst BG, но примерно при зареждане на филм от Замунда се появява грешка, че трябва да се изтегли Elementum. Пробвах няколко рестарта, но Elementum не сработва... Затова опитах със стара версия на KODI, но пък целият телевизор заби. Не знам какво да правя...



EDIT: Проблемът е решен! Оказа се, че не е имало достатъчно свободна памет на телевизора. След като поразчистих малко успях успешно да инсталирам Elementum. Сега видеата тръгват и Kodi 19.3 работи нормално.  Smile

Благодаря на #martinstz  за ъпдейтнатия файл!
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,116 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 894 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,629 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: