Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с Python cryptography module
#1
Photo 
Здравейте!
Днес, след рестарт на Коди се появи следното съобшение:
Your version of 1.2.3 of the Python cryptography module is too old.
Please upgrade your operating system.
На официалната страница на Коди пише това:
Note: Your Linux distribution must include version 1.7 or newer of the Python cryptography module or you will encounter very strange behavior related to add-ons and internet access. If you are running Ubuntu 16.04 or another older Debian-based distribution, see https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...pid2562213 for a possible solution.

За съжаление обаче "възможните решения", не сработиха при мен( може и да съм объркал нещо),поне засега Smile
До колкото схванах идеята е да се качат библиотеките от по-нова версия на убунту.
Моля някой ако се е сблъскввл с подобен проблем да сподели.
Коди-то ми е 18.9 инсталирано на Ubuntu 16.04LTS,някак не ми се иска да го ъпдейтвам още.

Предварително благодаря на отзовалите се !
Отговори
#2
Според мен ще ти се наложи, все пак има 18 LTS, 20 LTS... поне при мен мина гладко и видимо работи по-добре, с по-малко натоварване. А дефакто не помня дали заради Python или нещо друго, но ми се наложи да ъпдейтна, не че исках.
Така че, архив на .kodi и давай смело.
Отговори
#3
За съжаление на времето си купих един МАГ254(в пристъп на безумие,явно) и на тази машина
имам Сталкер заради него,защото иначе е просто една кутийка Smile

Руските другари, обаче направиха Сталкера платен, а освен това не ми е известно да се инсталира на версия над 16.04

Както и да е.За сега има решение на проблема и то е да се инсталират: Дали обаче е правилно и колко ще работи не ми е ясно.  Smile
А, с новите версии на Коди 19, предполагам ще е наложително да последвам съвета ти, така че благодаря.
Отговори
#4
Kodi 19 разчита на python3 и от известно време започна портването на свойнствените xbmc.* библиотеки, а сега и addon-ите. Въпреки всички улеснения като конвертора 2to3, Wiki-тата с изброените deprecated методи и новия им заместител, все пак съм разсърден на програмистите, че ми отварят ненужно работа Dodgy   Алтернативата е да застинем във времето, без да ъпдейтваме нищо (като системите на НАП, където още са на дискети).
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#5
(31-01-2021, 22:41)Majide написа:
Kodi 19 разчита на python3 и от известно време започна портването на свойнствените xbmc.* библиотеки, а сега и addon-ите. Въпреки всички улеснения като конвертора 2to3, Wiki-тата с изброените deprecated методи и новия им заместител, все пак съм разсърден на програмистите, че ми отварят ненужно работа Dodgy   Алтернативата е да застинем във времето, без да ъпдейтваме нищо (като системите на НАП, където още са на дискети).

Любимото ми мото:"Работи ли нещо не го пипай !!!" Smile
Че даже и вашият скрипт (първата тема която прочетох след като инсталирах Коди), още върви на тази машина(благодаря за което).
Отговори
#6
Колкото и да не ни се иска, прогреса върви на бързи обороти Smile
Доста време нещата се търкаляха на Python 2.xx което се абсолютен атавизъм. Вярно, добра атестация за езика че може да работи 20г без "ох" но все пак, благините в Python 3 са много (lambda функции, едноредови операции със списъци, абе има си благини)
А НАП не са и в този век, те са в миналия, но там на всички е ясно за какво става дума.

За питонските адони бих препоръчал "pip2 install addon" за да оправи и зависимостите, ако има проблем
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,111 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с субтитри kaneto007 3 342 21-02-2024, 17:21
Последна публикация: martinstz
  Проблем с Коди RAKCHO 11 888 19-02-2024, 21:08
Последна публикация: Majide
  Проблем с мрежата за интернет ROBERT 9 3,624 12-01-2024, 18:18
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz

Отваряне на: