Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Многоканално аудио
#1
Здравейте, 

от няколко дена ползвам Коди инсталирано на DUNE HD. Общо взето се оправих с повечето настройки, но имам въпрос свързан със звука. Медия плеъра е свързан към ресивър по HDMI, съответно когато се възпроизвежда нещо през вградения плеър на Dune, ресивъра разпознава звуковия формат и го възпроизвежда. Няма значение дали е DD, DTS, HD audo и т.н. Когато обаче възпроизвеждам съдържание през Коди, ресивъра изписва само Multichannel audio и не може да възпроизведе пълния звук. От настройките на Коди за аудио съм дал най-високото възможно 7.1. Четох някъде из мрежата, че трябва да има функция Audio Passthrough, но в моите настройки на аудио я нама, дори в ниво експерт. Къде бъркам?
Отговори
#2
(20-01-2021, 14:41)dr_slavov написа: Здравейте, 

от няколко дена ползвам Коди инсталирано на DUNE HD. Общо взето се оправих с повечето настройки, но имам въпрос свързан със звука. Медия плеъра е свързан към ресивър по HDMI, съответно когато се възпроизвежда нещо през вградения плеър на Dune, ресивъра разпознава звуковия формат и го възпроизвежда. Няма значение дали е DD, DTS, HD audo и т.н. Когато обаче възпроизвеждам съдържание през Коди, ресивъра изписва само Multichannel audio и не може да възпроизведе пълния звук. От настройките на Коди за аудио съм дал най-високото възможно 7.1. Четох някъде из мрежата, че трябва да има функция Audio Passthrough, но в моите настройки на аудио я нама, дори в ниво експерт. Къде бъркам?

Като отвориш - телевизия, филм или музика отиди на настройки на самия stream и там избери audio там трябва да имаш allow passthrough ако и там го няма или не си на ниво експерт в настройките или когато е на 7.1 я няма ... Може да споделиш с коя версия на Коди си, OS и използваш ли някой скин ?
Отговори
#3
Не знам къде да видя версията. OS e андроид и изтеглих Коди от Play store, предполагам е последната, която е налична. Скин не съм сменял. 
Довечера ще пробвам това което ме посъветва, да сменя по време стриимване.
Отговори
#4
Получи се. В настройките на аудиото по време на стриимване излиза опцията passthrough (странно защо там). Хубавото е, че може да да запаметиш настройките и не са налага да се повтаря операцията при всяко стартиране на файл. 
Благодаря за помощта.  Big Grin
Отговори
#5
(21-01-2021, 15:52)dr_slavov написа: Получи се. В настройките на аудиото по време на стриимване излиза опцията passthrough (странно защо там). Хубавото е, че може да да запаметиш настройките и не са налага да се повтаря операцията при всяко стартиране на файл. 
Благодаря за помощта.  Big Grin

ами интересно защо я нямате при настройките, но от там може да се зададе по default да е винаги passthrought.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Насичат филми с БГ аудио monro 10 2,526 14-06-2023, 09:36
Последна публикация: Topper
  Аудио add-on тип Spotify snipeman 0 1,674 15-12-2018, 13:05
Последна публикация: snipeman

Отваряне на: