Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TX3 Mini?
#1
Здравейте,

Около коледа, едни пловдивчани ме излъгаха и си купих от тях едно TX3 Mini. Сега покрай тия изолации се преместихме на село и реших да го ползвам. По голям боклук не съм виждал. Распберито вървеше по добре. В понеделник имам ходене до София и ще си го взема.
Това работи точно един час и умира скоропостижно. Само power on reset го оправя. Дайте някакъв съвет, някой сблъсквал ли се е с тая тъпа кутия. Някакви ъпдейти, да преинсталирам КОДИ-то ли?! Имам абонамент към булсатком и съм инсталирал всичко от PDF-a на Marti.

Здраве
Отговори
#2
Защо не му сложиш някоя *ELEC дистрибуция? Там нещата са значително по-добре.

https://coreelec.org/
Отговори
#3
(02-04-2020, 19:06)ZZlatev написа: Защо не му сложиш някоя *ELEC дистрибуция? Там нещата са значително по-добре.

https://coreelec.org/


Най вероятно боксовете са реплики и са със процесор Rockchip 3229 или Allwinner H3 които са пълна скръб и със сигурност няма "елеци" за тях......ако сайта на въпросните продавачи завършва на ".ЕЮ"
Отговори
#4
(02-04-2020, 23:19)rtk написа:
(02-04-2020, 19:06)ZZlatev написа: Защо не му сложиш някоя *ELEC дистрибуция? Там нещата са значително по-добре.

https://coreelec.org/


Най вероятно боксовете са реплики и са със процесор Rockchip 3229 или Allwinner H3 които са пълна скръб и със сигурност няма "елеци" за тях......ако сайта на въпросните продавачи завършва на ".ЕЮ"
Абсолютно вярно. сайта им завършва на .eu.
Отговори
#5
rtk не може да бъде приеман за достовер източник на информация, той е по продажбите.

Rockchip RK3229 LibreELEC KODI 18.5
Отговори
#6
За да се увериш какъв е чипа на бокса, най-добре ще бъде да го разглобиш и направиш една качествена снимка на платката. Принципно повечето кутийки се разглобяват с 4-5 винтчета и внимателно "разцепване" на двата компонента един от друг със специален пластмасов инструмент или така нареченото перце от китара.Ако нямаш никакви технически умения и те е страх да пипаш, по-добре недей. Също така и докато не разбереш какъв точно е чипа, не се опитвай да префлашваш нищо.
Отговори
#7
Не е необходимо нищо да разглобявате има си Droid Hardware Info които ще ви разкаже всичко.
Отговори
#8
(03-04-2020, 18:01)xbmcbg написа: Не е необходимо нищо да разглобявате има си Droid Hardware Info които ще ви разкаже всичко.

Когато фърмуера е манипулиран, повярвай ми тази програма няма да ти е от полза.
Разглобяване му е майката, и разглеждане на чипове памет, процесор и т.н  Wink
Отговори
#9
Нали ти казах първо да научиш къде се намират всички клавиши на клавиатурата, а след това да ръсиш мозък из интернет Big Grin
Първо научи каква е разликата между софтуер и хардуер и тогава взимай отношение.
Отговори
#10
xbmcbg написа:Не е необходимо нищо да разглобявате има си Droid Hardware Info които ще ви разкаже всичко.

Тази програма за пръв път я чувам и не мога да кажа нищо за нея. Аз лично, когато имам съмнение за някакъв хардуер, винаги разглобявам. Било то бокс, игрова конзола, gps, радио за кола, телефон, лаптоп или фотоапарат. Докато не видя самия чип или продуктовия сериен номер на дадена част не мога да бъда сигурен.
Отговори


Отваряне на: