Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TX3 Mini?
#21
Сега отиди отново в апп стора (кеф да се напише на български) и си изтегли Reboot to LibreELEC с него ще можеш да бутваш и от външната карта без да завираш клечки за зъби както правят неандерталците. Така ще имаш едновременно Андроид и Линукс. Гледай външната SD/USB карта да не е от най-евтините за да е по бърз бокса.
Отговори
#22
(06-04-2020, 16:00)xbmcbg написа: Сега отиди отново в апп стора (кеф да се напише на български) и си изтегли Reboot to LibreELEC с него ще можеш да бутваш и от външната карта без да завираш клечки за зъби както правят неандерталците. Така ще имаш едновременно Андроид и Линукс. Гледай външната SD/USB карта да не е от най-евтините за да е по бърз бокса.
хахах, да. Веднъж завирах клечки за зъби. да му направя фабричен ресет...ми ще трябва да си купя още една карта...че оная на малинката не искам да я затривам пък и тя е 64ГБ...
Отговори
#23
SAMSUNG 64GB MICRO SD CARD EVO+ WITH ADAPTER, CLASS10

Ако ти трябва изпробвано решение.
Отговори
#24
Аз използвам това:


  [Изображение: qyQPM5K.png]
Отговори
#25
@gogobravo

Не е нужно човек да е Висшист, Акедимик или Професор за да чукне в Гугъл и да види какви са 
референтните характеристики за всички модели с чипсет Amlogic S905W /какъвто е и въпросният ТX3mini/
Предлага се само с 1/2GB RAM и 8/16GB eMMC , като видеото е Mali 450......всичко друго различно от това е явен
признак че фърмуера е "манипулиран", както и има вероятност хардуера да е друг.
Двама души ти казахме, че най сигурният начин да разбереш какви са реалните характеристиките и дали бокса не е реплика, е след като отвориш кутията и видиш какви са чиповете на паметта, процесора....ревизията на платката и т.н.
Всичко това отнема не повече от 1-2 минути и се състои в отлепянето на 4 крачета и развиването на 
същият брой болтченца.
От това нито ще се амортизира устройството, нито ще му отпадне Гаранцията, ако въобще има такава.

[Изображение: 1.jpg][Изображение: 2.jpg][Изображение: 3.jpg][Изображение: 4.jpg]
Отговори
#26
Утре съм в София. Вдругиден ще го отворя, обещавам ?
Отговори
#27
Виждам че ти хвърлят хаотични линкове, без да ти споменават, че да префлашнеш с img файл ти трябва определен софтуер както и компютър и точно определен кабел.
Дават ти линк към фърмуер, без да знаят ревизията на платката и точният модел на твоят бокс, което е предпоставка за Brick.
Преди това те карат да смениш херцовете на 50, понеже 60Hz видиш ли се ползвали основно и само в Америка  Smile
Накрая те хвърлят в 3-та глуха към LibreELEC при положение че си споменал за Абонамента ти към Булсатком и, че държиш на Андроид за да можеш да си гледаш от официалното им приложение. 

По принцип помагам на всеки който има желание и съдейства за да му бъде помогнато.
Нито целя да се доказвам пред някой, нито се боря за 10 минутки слава....
Специално заради теб направих клипче да видиш колко лесно и бързо стават нещата без наличие на компютър и кабел, като за целта разбира се ти трябва флашка или SD карта.

"Опитното зайче" е X96mini поради липса на друг , а Видеото може да се гледа ТУК
Отговори
#28
(06-04-2020, 22:37)rtk написа: Виждам че ти хвърлят хаотични линкове, без да ти споменават, че да префлашнеш с img файл ти трябва определен софтуер както и компютър и точно определен кабел.
Дават ти линк към фърмуер, без да знаят ревизията на платката и точният модел на твоят бокс, което е предпоставка за Brick.
Преди това те карат да смениш херцовете на 50, понеже 60Hz видиш ли се ползвали основно и само в Америка  Smile
Накрая те хвърлят в 3-та глуха към LibreELEC при положение че си споменал за Абонамента ти към Булсатком и, че държиш на Андроид за да можеш да си гледаш от официалното им приложение. 

По принцип помагам на всеки който има желание и съдейства за да му бъде помогнато.
Нито целя да се доказвам пред някой, нито се боря за 10 минутки слава....
Специално заради теб направих клипче да видиш колко лесно и бързо стават нещата без наличие на компютър и кабел, като за целта разбира се ти трябва флашка или SD карта.

"Опитното зайче" е X96mini поради липса на друг , а Видеото може да се гледа ТУК
Ето моите картинки:
[Изображение: IMG-20200413-164407.jpg]

[Изображение: IMG-20200413-164925.jpg]

[Изображение: IMG-20200413-165223.jpg]

[Изображение: IMG-20200413-165307.jpg]

Ъпдейта описан във видеото ти е нормален ъпдейт на фърмуеър на много дялове. Но благодаря че си го направил, много е полезно...зачетох се в едни руснаци ама нямам много време, даже никакво за подобни занимания...Кажи откъде да зимам последния zip :-)
Отговори
#29
Платката ти е 100% "ментак" , няма нищо общо с референтната за този модел, няма отбелязана дата на производство, нито пък ревизията и.
Оказах се прав за хардуера, че е различен от този който ти показва онази "мижава" програмка / виж на снимката по долу /
За жалост не мога да ти кажа кой е точният фърм за това "чудо" понеже не съм сигурен дали маркировката на чиповете отговарят на реалният хардуер.
Поне имаш от мен характеристиките според part number-a върху чиповете.
Между другото ти спомена че си Инженер и се занимаваш с подобни хардуерни архитектури, така, че сигурно  ти е ясно кое какво е.

P.S. Не можах да се сдържа, и ще ти го напиша.
Да искаш някой да ти помогне, и в същото време да му кажеш "нямам много време,даже никакво за подобни занимания"...
Едно е да кажеш, че искаш, но не можеш да се справиш, и съвсем друго , че те мързи и не ти се занимава да прочетеш няколко реда !
Аз бях до тук, мисля че ти отделих достатъчно от личното си време.


[Изображение: TX3-MENTE.jpg]
Отговори
#30
Имам бокс от оператор, който също не работи добре с wi-fi. След ивестно време почва да насича говора и видеото. Но с лан кабела е фъркотевица. Не знам какъв модел е точно. Защо не пробваш с кабел?
Отговори


Отваряне на: