Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FUSION tv
#1
Здравейте,моля за помощ! Живея в Тел-Авив и гледам Булсатком с сателитна чиния.Плащам си редовно за година нужната такса.По стечение на обстоятелствата,останах без чиния и гледам Булсатком по следния начин:чрез интернет,лаптоп,кабел HDMI и в телевизора в входа му HDMI. Всичко е чудесно,но не може да гледам и тв и да работч с лаптопа.Та тази година,като си ходих в София си взех FUSION tv.Bulsatcom. Свързах бокса с интернета,кабел HDMI от бокса до мястото му в телевизора. Но започнаха проблемите!! Понякога много често,понякога на по-дълго време,картината и звука спират,започвам борба с дистанционното,тръгва,пак спира и така...Писах до технически отдел,те отговориха,че извън България така се получавало...Може би аз пропускам нещо в настройките или нещо не достига? Моля,помогнете!!! С уважение : Валентин
Отговори
#2
Според мен колега, всичко идва от твоята интернет връзка към България.Докато си гледал на лаптопа не си имал проблеми, защото там каналите са с по-ниска резолюция и съответно по-нисък "bitrate" ,което не е било пречка за твоя интернет.Сега когато вече гледаш през Fusion Box, там каналите са с доста по-добро качество и съответно изизскават и по-бърз интернет.Моят съвет е да направиш тест на скоростта до няколко сървъра в България и да видиш каква ти е скоростта.За да гледаш нормално ти трябват приблизително 15 Mbps за ХД канали и 4 Mbps за СД канали.Ако имаш тези скорости и пак има проблем, няма да е лошо да се свържеш с локалния ти доставчик и да попиташ дали те не те спъват с нещо.Обикновено, когато видят че правиш голям трафик към външен сървър и леко те орязват, но ако си по настоятелен може и да не те режат Smile
Това е от мен.....Успех
Отговори
#3
Така като гледам не би трябвало да имаш проблем с гледането на СД канали.Лошото е ,че Ping ти е малко висок а Upload нисък.Може това да е проблемът с накъсването.Тествай на някой СД канал как е.
Отговори
#4
Далече съм от тази терминология и ми е трудно да съпоставям нещата,но човек не може и не трябва да знае всичко.Бихте ли ми подсказали,защо от сателитната антена нямаше такива прекъсвания а понякога и промяна на тембъра на гласа на водещия? По всяка верочтност пак ще се върна към сателитната антена,докато все още е разрешено...
Отговори
#5
Едното няма нищо общо с другото.В единия случай приемаш сигнала от сателит в космоса, а при другия жично през интернет.Така че ако интернетът ти е слаб се получава накъсване както при теб.
Отговори
#6
Благодаря,може би ще искам да ми увеличат скоростта !
Отговори
#7
Първо се увери, че проблемът е от интернета и тогава плащай за по-бърз.Ако имаш опция за тестов период на по-висока скорост пробвай така.Ако не намери познат с по-бърз нет и пробвай при него.
Отговори
#8
Връзката ти от там със сървърите на Булсат е само през peering и увеличаването на скоростта от същият доставчик няма да промени нищо. Както вече ти е казал и Игнатов, послушай го и потърси друг доставчик който има по-добра свързаност с България. Втори сценарии е да опиташ как ще ти върви с приложението за Андроид където резолюцията е около 3-4 пъти по-ниска от тази на Fusion box, можеш първо да използваш мобилен телефон и ако те устройва да преминеш на Андроид бокс (не купувай най-евтиният). Трети сценарии - Попитай руснаците/украинците около теб за българска телевизия те имат доста портали в който поддържат и почти пълният пакет на Булсат през MAG box.
Отговори


Отваряне на: