Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 2 и Коди медия център
#11
(19-11-2015, 15:14)harry_gg написа: OpenElec верно е по-орязан, все пак е "Embedded Linux Entertainment Center", но ssh и samba си има и тръгват от раз. Заслужава си поне да се пробва, но ако ще наблягаш на линукса май OSMC е по-добре.

Знам че има ssh но през него не мога да ползвам почти нищо няма apt-get install да си инсталирам каквото ми трябва, орязано е и е олекотено с две думи е пригодена за медия център не за мойте нужди
Медиа Център + Linux Smile
Отговори
#12
Подкарам AceStream Engine, но още не мога да рабера къде беше проблема с Добавката: Plexus вече ми стриимва acestream линкове Smile
Отговори
#13
(17-11-2015, 17:26)Matrata написа: Само да вметна за тези който още не са се сдобили с това чудо Smile



Преди всичко, какво е Raspberry Pi?
[Изображение: 200px-Raspberry_Pi_Logo-0b63e576aaf92a8a.png]
Raspberry Pi е едноплатков мини компютър създаден през 2012 година в Англия от Raspberry Pi Foundation.
Неговата основна цел е да подпомогне развитието на младите хора в сферата на информационните технологии.
Компютърът е с размерите на една кредитна карта и към настоящият момент има произведени Raspberry Pi 1 (модел A,B и B+) и Raspberry Pi 2 (модел B).
От появата си на бял свят през 29 Февруари 2012 година, са продадени повече от 4 милиона бройки по цял свят.

2.
За какво служи?
[Изображение: 200px-Raspberry_Pi_Logo-0b63e576aaf92a8a.png]
Браузване в мрежата, проверка на пощата, чат, да играете игри
Да се научите да програмирате
Да научите Linux
Сървър:
– Web server
– FTP server
– Email server
– BitTorrent server
– Home Media Center
– Minecraft сървър
– Вържете няколко Raspberry Pi и си направете собствен cluster
Приложения в ежедневието:
– Датчик за движение
– Да показва температурата в стаята
– Да затваря врата на спалнята Ви при определени условия
И още много, много други! Единственото ограничение е вашата креативност!

3.
Защо точно Raspberry Pi?
[Изображение: 200px-Raspberry_Pi_Logo-0b63e576aaf92a8a.png]
Това, което отличава Raspberry Pi е неговата достъпна цена и технически параметри.
Цена: 70 лева.
Процесор: ARM1176 @ 700Mhz (Процесор използван в мобилните устройства)
Памет: 512MB (Споделена с Видео картата)
Видео карта: Broadcom @250Mhz
USB: 2 USB 2.0 порта
3.5mm jack
HDMI с поддръжка на 1080p
Съхранение на данни: SD карта /с възможност за закачане на флашка или външен хард диск/
Мрежови чип: 10/100Mbit
*Описаните технически параметри са за версия B !


Това е кратка информация за това малко чудо. Всеки въпрос свързан с него може да се споделя в тази тема ако зачистят въпросите и има голяма заинтересованост към устройството ще направим отделен раздел за него.
Никак не е зле, макар че 2-рата версия е с по добра характеристика на хардвера. Raspberry Pi 1 го ползвах почти една година без никакви проблеми!!! и като му се пипне конфига може да му се направи процесура от 700Mhz на 960Mhz и видео картата от 250Mhz на 512Mhz. Но има малък проблем че загрява по бързо ама с една малко вентилаторче няма проблеми
Отговори
#14
Когато видя, че определено устройство има ARM процесор веднага губя интерес към него. 
Признавам, че за тази цена е най-добрият избор, но не бих си купил второ докато не му подменят процесора.
Отговори
#15
(15-12-2015, 05:26)xbmcbg написа: Когато видя, че определено устройство има ARM процесор веднага губя интерес към него. 
Признавам, че за тази цена е най-добрият избор, но не бих си купил второ докато не му подменят процесора.

Така е, но за парите си е идеално. 2-рия модел е много по добър
Отговори
#16
За Коди АРМ процесор е дъ бест решението.
Ако не, кажете, какво приемущество предлагат не-АРМ процесорите, което АРМ процесорите не предлагат?
Отговори
#17
(16-12-2015, 11:29)roastednoob написа: За Коди АРМ процесор е дъ бест решението.
Ако не, кажете, какво приемущество предлагат не-АРМ процесорите, което АРМ процесорите не предлагат?

ARM vs X86 – Key differences explained! http://www.androidauthority.com/arm-vs-x...ed-568718/
Отговори
#18
Върпоса ми беше с какво един х86 процесор e по-добър от АРМ от гледна точка на Коди или Распбери - отговора е че не е и никога няма да бъде.
За Распбери, АРМ е перфектния процесор и ако би си купил Распбери когато му "подменят процесора" - значи никога няма да си го купиш Big Grin
Отговори
#19
GMO; Правилно си разбрал, няма да повторя има много на STB с х86 процесор на които може да се подмени OS - не съм любител на масовите евтини играчки.
Отговори
#20
Някой да е имал успех с различна OS - windows & android?
За сега не намирам никаква информация по въпроса, но твърдо съм решил да го изпробвам.
Какъв в максималният допустим размер на картата защото имам под ръка само 128G ?

ПП. 128 Гб е твърде голяма в момента ползвам 16 Гб
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  Raspberry Pi 3 Model B harry_gg 51 73,876 14-05-2020, 22:19
Последна публикация: dstb
  Raspberry Pi2 + DVB Sky s960 olymp 13 19,414 15-03-2017, 13:17
Последна публикация: natrov
  Odroid C1+ и Коди медия център harry_gg 8 15,626 02-03-2016, 22:59
Последна публикация: harry_gg
  Добър wi-fi dongle за Raspberry Pi 2 bukibalamata 8 15,741 09-02-2016, 11:21
Последна публикация: bukibalamata

Отваряне на: