Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi на Raspberry Pi4 забива
#1
Здравейте!

Ползвам Raspberry Pi4, LibreElec 9.2.8, Kodi 18.9 и последната версия на приложението на Мартин. Работи много добре, но забива. Интересува ме само телевизията на Булсатком. Приложението забива след около 30 мин до 1 час работа. Без значение дали е на HD, или на SD канали. Не цикли, MPEG-a не играе - не се появяват квадратчета по картината. Картината изчезва и се появява менюто с каналите на Булсатком. При натискане на същия канал, на който е прекъснал сигналът LibreElec рестартира в някои от случаите, в други случаи не рестартира, а наново зарежда каналите от PVR клиента. Преди да бях активирал Fusion на Bulsatcom пак забиваше по същият начин, независимо от това дали е на телевизия, или филм но до рестартиране на LibreElec не се стигало, доколкото си спомням. Смятах, че се дължи на отдалечени източници, но явно съм грешил. Зная, че това са трудни за решаване задачи, но ще бъда благодарен на всеки с повече опит, който предположи от къде може да е проблемът.

Това е хардуера и софтуера, който ползвам.

Raspberry Pi4 4GB RAM
CPU temperature 40C с вентилатор
64GB SanDisk Ultra
LibreElec 9.2.8
Kodi 18.9
repository.mar33-0.0.33.zip
75 Mbps optical Bulsatcom
Bulsatcom account
PSU - 5V, 3A - съвместимо, но неоригинално

Всеки един от горепосочените компоненти може да е причина за забиването, затова съм ги описал такива, каквито са.
Отговори
#2
(19-09-2021, 22:57)Calderon написа: Здравейте!

Ползвам Raspberry Pi4, LibreElec 9.2.8, Kodi 18.9 и последната версия на приложението на Мартин. Работи много добре, но забива. Интересува ме само телевизията на Булсатком. Приложението забива след около 30 мин до 1 час работа. Без значение дали е на HD, или на SD канали. Не цикли, MPEG-a не играе - не се появяват квадратчета по картината. Картината изчезва и се появява менюто с каналите на Булсатком. При натискане на същия канал, на който е прекъснал сигналът LibreElec рестартира в някои от случаите, в други случаи не рестартира, а наново зарежда каналите от PVR клиента. Преди да бях активирал Fusion на Bulsatcom пак забиваше по същият начин, независимо от това дали е на телевизия, или филм но до рестартиране на LibreElec не се стигало, доколкото си спомням. Смятах, че се дължи на отдалечени източници, но явно съм грешил. Зная, че това са трудни за решаване задачи, но ще бъда благодарен на всеки с повече опит, който предположи от къде може да е проблемът.

Това е хардуера и софтуера, който ползвам.

Raspberry Pi4 4GB RAM
CPU temperature 40C с вентилатор
64GB SanDisk Ultra
LibreElec 9.2.8
Kodi 18.9
repository.mar33-0.0.33.zip
75 Mbps optical Bulsatcom
Bulsatcom account
PSU - 5V, 3A - съвместимо, но неоригинално

Всеки един от горепосочените компоненти може да е причина за забиването, затова съм ги описал такива, каквито са.
Виж тази тема - https://kodibg.org/forum/thread-339-post...l#pid20098 .В нея е описан сходен проблем на твоя и вероятно решение.
Отговори
#3
Благодаря за отговорът и линка към темата. PVR клиента ми е настроен на автоматичен ъпдейт.


Днес установих, че прекъсванията са точно през 1 час - 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30
Отговори
#4
Другото което се сещам - провери на какво време се обновява листата в добавката на Булсата и ако можеш увеличи времето на обновяване.
Отговори
#5
(21-09-2021, 21:44)Calderon написа: Благодаря за отговорът и линка към темата. PVR клиента ми е настроен на автоматичен ъпдейт. Не е там причината за забиването, или поне така мисля.


Днес установих, че прекъсванията са точно през 1 час - 19:30,  20:30,  21:30, 22:30, 23:30

Не е лошо някавъв лог файл да споделите...
Отговори
#6
Ето краш логфайл

http://ix.io/3zFH

PS

След изчезването на видео сигнала се появява екран със списъкът на каналите на Булсатком, започва извличането на данни за каналите и зареждане на PVR в горния десен ъгъл. LibreElec не е забил и часовникът на дисплея продължава да работи. При натискането на който и да е канал LibreElec рестартира в повечето случаи, в по-редки случаи не рестартира и каналът тръгва . Горепосочените часове на забиване не са същите - бяха такива за точно определен ден. Явно има значение кога е стартирана приставката.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,118 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 549 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,483 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,489 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 845 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: