Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Внимание - Менте !
#1
Наблюдавам от доста време, че има "индивиди" които продължават да вършеят и мамят хората предлагайки им рецеклирани боклуци и Ментета .
Обявите им бълват от всякакви възможни места.....от Фейсбук групи, блогове, ОЛХ, БазарБГ и т.н.
Най предлаганите от тях модели са MXQ гамата, и най вече X96 Mini.
Разбира се има и такива които ги предлагат, без да знаят изобщо за какво става дума.
Ще се спра именно на X96 Mini, понеже това е най предлаганият от бюджетните боксове на БГ пазар и има най много вариации .
Надявам се този пост да стане важен, като всичко е със цел споделяне на опит и желанието ми да предпазя останалите от евентуални измами.
Повечето ментета са с манипулиран фърмуер, в който е прекомпилирано Линукс ядрото и device tree файла /dtb/ и така показва
желаните от търговеца параметри, като понякога освен, че РАМ паметта е по малко и процесора е друг.
Няма да навлизам в подробности, референтните стойности на всеки чипсет както и неговото GPU, ги има на доста места, нужни са няколко клика само.
Като стандарт за този модел е ...... CPU - Amlogic S905W ,RAM-1/2GB,eMMC-8/16GB, GPU-Mali-450MP , и всичко различно от тези параметри означава,
че това е "fake"
За да се разбере на 100% какво има във кутията, варианта е само един - отваряне, изваждане на платката и разчитане на маркировките по нея и на всички чипове.
Това разбира се е валидно не само когато се съмнявате за даден модел, но и когато решите да префлашвате или да поправите някой брикнат бокс.
Ще постна няколко снимки в стил "открий 10-те разлики" и ползвайки ги за сравнение, дори няма да се налага да отваряте кутията !


[Изображение: 1.jpg][Изображение: 2.jpg][Изображение: 3.jpg][Изображение: 4.jpg][Изображение: 5.jpg][Изображение: 6.jpg][Изображение: 7.jpg][Изображение: KODI-info.jpg]

P.S. Ако някой се съмнява в това което съм написал, нека да ме репликира аргументирано...за предпочитане без обиди !
Отделно ако някой има съмнение, относно устройството което е закупил, нека да пише тук за да го "разчетем"
Отговори
#2
Аз като много умен си купих MXQ Pro 5G 4K.

Някакви топли думи?
Отговори
#3
(30-01-2022, 21:50)Primus написа: Аз като много умен си купих MXQ Pro 5G 4K.

Някакви топли думи?

До няколко дни ще направя "малка" статийка и за серията MXQ Smile
Отговори
#4
(30-01-2022, 23:31)rtk написа:
(30-01-2022, 21:50)Primus написа: Аз като много умен си купих MXQ Pro 5G 4K.

Някакви топли думи?

До няколко дни ще направя "малка" статийка и за серията MXQ Smile

И аз си купих точно този модел, първото неприятно нещо е че , дистанционното не му работи леко бутока ОК.
Трябва да го натискам много силно за да реагира, наложи се да си купя друго дистанционно и сега съм с него.
Отговори
#5
Май притежавам и аз един фейк? Брикнат

[Изображение: IMG-20230818-133454.jpg] [Изображение: IMG-20230818-133511.jpg]

[Изображение: IMG-20230818-133520.jpg]
Отговори


Отваряне на: