Коди Фен Форум България
T95Z Plus S912 3GB+32GB - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Софтуер § Хардуер (https://kodibg.org/forum/forum-13.html)
+--- Форум: Android TV BOX (https://kodibg.org/forum/forum-38.html)
+--- Тема: T95Z Plus S912 3GB+32GB (/thread-806.html)

Страници: 1 2 3 4 5


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - Majide - 20-02-2019

Vontar T95Z Plus с 3GB RAM работи с gxm_q201_3g_1gbit.dtb напълно нормално - лично съм го инсталирал и настройвал. Според указанията на coreelec.org, Edal T95Z Plus би трябвало да работи със gxm_q200_...



RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - value - 20-02-2019

(20-02-2019, 22:07)Majide написа:
Vontar T95Z Plus с 3GB RAM работи с gxm_q201_3g_1gbit.dtb напълно нормално - лично съм го инсталирал и настройвал. Според указанията на coreelec.org, Edal T95Z Plus би трябвало да работи със gxm_q200_...

Това на версия 9 от CoreELEC ли е? Защото аз пробвах и двата и все си стои на черен екран. Държах го 20-30секунди без разлика. Освен ако не трябва да се записва всеки път имиджа на ново на картата при всяка смяна на DTB?


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - Majide - 20-02-2019

Първоначално инсталацията е направена с образа CoreELEC-S912.arm-8.95.4.1.img.gz. След това е ъпдейтван няколко пъти OTA... Сега е на последна версия от 8.** бранша. Още не съм го обновил до 9-ката.

ПС:
Цитат:Освен ако не трябва да се записва всеки път имиджа на ново на картата при всяка смяна на DTB?
 Определено, НЕ. Опитах първоначално с оригиналния dtb файл, който изкопирах от андроид инсталацията - както и при теб заби още в началото... и там си остана. Когато го замених с gxm_q201_3g_1gbit.dtb и всичко стана от Раз.



RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - mehanic - 21-02-2019

(20-02-2019, 22:12)value написа:
(20-02-2019, 22:07)Majide написа:
Vontar T95Z Plus с 3GB RAM работи с gxm_q201_3g_1gbit.dtb напълно нормално - лично съм го инсталирал и настройвал. Според указанията на coreelec.org, Edal T95Z Plus би трябвало да работи със gxm_q200_...

Това на версия 9 от CoreELEC ли е? Защото аз пробвах и двата и все си стои на черен екран. Държах го 20-30секунди без разлика. Освен ако не трябва да се записва всеки път имиджа на ново на картата при всяка смяна на DTB?

Защо не опитате това :https://forum.libreelec.tv/thread/5848-8-2-2-3-libreelec-8-2-for-s912/


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - value - 21-02-2019

Искренни благодарности на всички и най вече на колегата Majide. Той ми даде по-стара версия 8.95.4.1 и в нея намерих единствения работещ dtb за моето устройство. Противно на логиката, работещото dtb беше gxm_q200_k3_pro. Всички други отказваха да тръгнат.
За съжаление се налага да спра ъпдейта, защото след ъпдейт, устройството не зарежда CoreELEC повече. Пробвах да използвам оригинални dtb върху ъпдейтнатата версия, но не работи.

Сега определено видеото върви по-добре при стрийм от bestbuyiptv. Няма чак такова насичане, въпреки че отново се осеща минимално. Ще попрочета за варианти да се оправи, но при всичките пари и време, които отделих, се радвам, че най-накрая успях да го подкарам.

Ако имате предложения за оптимизация, които да приложа, ще съм отново благодарен.


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - value - 21-02-2019

Най-накрая успях. Съвсем случайно, тествах ъпдейта докато бях сложих USB флашка. Самия CoreElec е на флаш карта, но явно при ъпдейта е записал файловете на флашката. Сега при рестарт изисква и двете да са активни и така ми буутва последната версия. С нея и лага се оправи напълно.

Хиляди благодарности отново на всички


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - rtk - 21-02-2019

(21-02-2019, 19:19)value написа: Най-накрая успях. Съвсем случайно, тествах ъпдейта докато бях сложих USB флашка. Самия CoreElec е на флаш карта, но явно при ъпдейта е записал файловете на флашката. Сега при рестарт изисква и двете да са активни и така ми буутва последната версия. С нея и лага се оправи напълно.

Хиляди благодарности отново на всички

Браво , казах ти, че не е от хардуера Smile


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - Topper - 22-02-2019

device tree файловете могат да се манипулират и комбинират, разбира се трябва да имаш познания за това.
Иначе е сравнително лесно
sudo apt-get install device-tree-compiler
за декомпилиране: dtc -I dtb -O dts file.dtb > file.dts (file.dts е device tree source т.е. текстове файл)
за компилиране: dtc -I dts -O dtb file.dts > file.dtb
Информативно, но не веднъж и два пъти така са подкарвани различни брандове ARM бордове.


T95Z Plus S912 3GB+32GB - b_ignatov - 24-02-2019

@value
Според мен трябва да разглобиш бокса и да се увериш с какъв chipset е. Вече срещам доста мнения, които гласят че има доста клонинги на устройства. Купуваш Amlogic а вътре някой Rockchip или Allwiner. Щом @Majide казва, че работи, значи трябва да работи с този dtb фаил. Ако не тръгва значи чипа не е на Amlogic.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk


RE: T95Z Plus S912 3GB+32GB - rtk - 25-02-2019

@b_ignatov
За съжаление това което твърдиш е истина.....
Има доста продавачи на боксове които предлагат такива с манипулиран фърмуер
който лъже за наличният хардуер.
Най предлаганият модел в БГ X96mini има и най много разновидности на реплики.
Най често срещаните са такива с fake РАМ памет , и вместо обявените 2 е с 1GB.
Скоро попаднах на такъв с параметри 4GB RAM/32GB ROM..... само да отбележа, 
че официално този модел се предлага с 1/2GB RAM  8/16GB ROM .
След проведени тестове и сравнения с други боксове установих, че процесора е 
не е Аmlogic S905W а Rockchip 3229 a паметта е 2GB.
Обикновенно подобни реплики с манипулиран фърмуер, не подлежат на префлашвае със
стоков такъв за модела, понеже хардуера е различен от стандартният.
Реплики за чипсета S912 до сега не съм срещал, но руснаците се оплакват от закупени
боксове на модела Beelink GT1 Ultimate от AliExpress който вместо с 3 е със 2GB RAM.