Коди Фен Форум България
Хранилище за добавки на Мартин - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: Хранилище за добавки на Мартин (/thread-532.html)



RE: Хранилище за добавки на Мартин - zdravkos - 08-12-2018

(07-12-2018, 14:39)lz2jvc написа: Free BG/World Online TV май само в България може да се гледа.В Германия не се отваря и дава грешка

От Германия с VPN каналите работят, без не! Ето част от лога>
Бнт 4 - Бнт ХД
Код:
Без VPN

11:12:13.263 T:10040  NOTICE: Намерени 0 съвпадения в http://i.cdn.bg/live/aVEs2iq1Al
11:12:13.263 T:10040  NOTICE: Извлечен видео поток None
11:12:13.315 T:11108  NOTICE: VideoPlayer::OpenFile: plugin://plugin.video.free.bgtvs/?action=show_streams&id=1
11:12:13.315 T:16208  NOTICE: Creating InputStream
11:12:13.315 T:16208 WARNING: XFILE::CFileFactory::CreateLoader - unsupported protocol(plugin) in plugin://plugin.video.free.bgtvs/?action=show_streams&id=1
11:12:13.315 T:16208   ERROR: CVideoPlayer::OpenInputStream - error opening [plugin://plugin.video.free.bgtvs/?action=show_streams&id=1]

С включен VPN

11:18:04.428 T:6368  NOTICE: Намерени 1 съвпадения в http://i.cdn.bg/live/aVEs2iq1Al
11:18:04.428 T:6368  NOTICE: Извлечен видео поток https://lb-ts.cdn.bg/bnt1/fls/bnt1HD_abr.stream/playlist.m3u8?at=bc4c4b61a4703605a905c174489df729
11:18:04.483 T:6700  NOTICE: VideoPlayer::OpenFile: plugin://plugin.video.free.bgtvs/?action=show_streams&id=1
Имах в предвид обаче, че качеството е зле - СД! Залсужава ли си трябва сам да си прецениш!


(08-12-2018, 14:00)mkoev написа: Някой може ли да ми даде инструкции как се генерират m3u и tar.gz файла за Bulsat Fusion?  Гледах видео инструкции, следвам ги , но нищо не се генерира. Пробвах друга добавка за булсат наречена iptv.bsc и с нея ми се фечват и се генерират списъците, но май каналите са по-малко. Ползвам собствения си  булсат акаунт.

Листата се генерира автоматично - ето тук е обяснено подробно!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - mkoev - 08-12-2018

Не намирам подробни инструкции или не и до 6та страница. Виждам , че на 1ва има 2 картинки и една забележка за бавно генериране. Инсталирам адд-она , фечва всичко, но къде да ги намеря тия 2 файла, за да ги добавя после в ПВЕ настройките? С друга приставка стана много лесно, но с тази не се генерира нищо или аз не знам къде да търся файловете.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 08-12-2018

(08-12-2018, 14:00)mkoev написа: Някой може ли да ми даде инструкции как се генерират m3u и tar.gz файла за Bulsat Fusion?  Гледах видео инструкции, следвам ги , но нищо не се генерира. Пробвах друга добавка за булсат наречена iptv.bsc и с нея ми се фечват и се генерират списъците, но май каналите са по-малко. Ползвам собствения си  булсат акаунт.

Коя добавка ползваш? Тая, която си цитирал, даже и не съм я чувал! Ако е тази, от репото ми, то след като я инсталираш и си въведеш данните, тя веднага почва да генерира съответните файлове. На различните операционни системи, мястото е различно. На Windows е C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.program.bscfusion, на Андроид е Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/addon_data/plugin.program.bscfusion.
За да ги видиш, трябва да си разрешил в настройките на Коди да се виждат скритите файлове. После от PVR Simple Client трябва да отидеш до съответните файлове и да ги заредиш. Това е общо-взето.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - mkoev - 08-12-2018

Благодарско, Марто. Ползвам тази, която ти поддържаш (щото и аз викам за Берое понеже баща ми е от СтЗ Big Grin ). Аз като тъпанар търся списъците в инстал папката на Коди-то, а не в localappdata. Настроил съм Коди-то да вижда скритите файлове, просто аз му казвах да гледа в друга папка... Вече добавих списъците генерирани от този адд-он и каналите наистина са малко повече...щото има функционалност show adult content Big Grin , а в другия не видях.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - DesireOn - 08-12-2018

Само на мен ли ми се бъгва subsanacs addon-а? Когато на някой филм опитам да изтегля субтитри ми казва, че има грешка и да проверя log file-а.
П.С: опитах с Opensubs или както се казваше addon-a, който е с английски субтитри и си тегли без проблем.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 08-12-2018

(08-12-2018, 18:45)DesireOn написа: Само на мен ли ми се бъгва subsanacs addon-а? Когато на някой филм опитам да изтегля субтитри ми казва, че има грешка и да проверя log file-а.
П.С: опитах с Opensubs или както се казваше addon-a, който е с английски субтитри и си тегли без проблем.

Многократно вече бе обяснено, че Коди не може да разархивира архиви правени с WinRAR по-висока версия от 3-та. За съжаление все повече от субтитрите качвани в subsunacs и subsab ги архивират именно с такива версии, поради което не могат да се заредят от оригиналната добавка. За да се отворят в Коди трябва да се използва преработената от ByJohnie добавка, която носи същото име, но с тире между имената - subsunacs-subsab - и да се прочете в темата за добавката, как да се използва в различните ОС, тъй като тя работи с външен архиватор. Тук може да видиш как съм я настроил за работа под Андроид, като използвам приложението RAR от PlayStore-а: https://kodibg.org/forum/thread-150-post-11914.html#pid11914
На предните 1-2 страници пък пише как да се подкара под Windows и Linux.

(06-12-2018, 22:40)mkoev написа: Здравейте колеги,

Вчера ми пристигна китайската машинка и вече гледам ТВ от сеирсандък без проблем. Даже и руските спортни канали си пуснах снощи и гледах испански футболSmile) Всичко ОК.

Марто, благодарско за репо-то, жив и здрав да си. Свалих го и го заредих без проблем.

Имам проблеми обаче с няколко адд-инс.
1. Булсатком фюжън - разбрах, че тази притурка е в режим end of life Smile Все пак искам да кажа, че имам акаунт, логва се ок, но нищо не тръгва. Зарежда каналите (виждам горе в дясно процентите) и като стигне до 100% и спира. Нищо не става след това. Ползвах и Панасоник и Самсунг, но не се получи.  Где бъркам Sad

2. Елементум Burst - като цъкна да се зарежда само ми показва иконата му в десния горен ъгъл и нищо не става след това.

3. Съшото става и с БГ Елементум Бърст, но там изкарва грешка. Като погледна лога и виждам, че Питоня е хвърлил 100 ексепшъна, че нямало еди си какъв файл .py.  Ама аз на Питон мога да пиша само make Big Grin
Като отида на Elementum (във video add ons) и там под провайдери виждам , елементум бърст и самия Елементум  видео ад-он върви. Даже в момента си пускам Модерн Фемили и си върви. Тия 2-та бърста са провайдерите от където се вземат стриймовете ли? Още съм ламер относно тв бокс.

Замундите и 2-те ми работят, евала Big Grin

Elementum Burst и Elementum Burst BG не се стартират самостоятелно. Те са добавки към Elementum, т.е. от Elementum си избираш какво да гледаш, а той чрез Burst добавките намира тракерите и ти показва, какво от къде можеш да гледаш.
За Фюжъна, доколкото разбрах, си се оправил вече Wink


RE: Хранилище за добавки на Мартин - mkoev - 09-12-2018

(08-12-2018, 19:55)martinstz. написа: Elementum Burst и Elementum Burst BG не се стартират самостоятелно. Те са добавки към Elementum, т.е. от Elementum си избираш какво да гледаш, а той чрез Burst добавките намира тракерите и ти показва, какво от къде можеш да гледаш.
За Фюжъна, доколкото разбрах, си се оправил вече Wink

Разбрах аз за елементума, благодаря за обяснението. Оправих се с Фюжъна, че и Берое биха Big Grin


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 11-12-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

1. Free BG/World Online TV - в.2018.12.11.01 - добавил съм нов раздел - Torrent TV (Russia)/Acestream. Това са стриймовете от Torrent TV, но за да работят трябва да имате инсталирано и стартирано приложението Ace Stream Media (има го за Андроид и Windows, за другите ОС нямам идея как стои въпросът). Може да се изтегли от тук: http://www.acestream.org/ или за Андроид - от Google Play.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - paco112 - 11-12-2018

Smile Smile Smile martinstz@-  благодаря ти


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 12-12-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

1. Free BG/World Online TV - в.2018.12.12.01 - отстранен проблем със зареждане на каналите от Сеирсандък.