Коди Фен Форум България
Хранилище за добавки на Мартин - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: Хранилище за добавки на Мартин (/thread-532.html)



RE: Хранилище за добавки на Мартин - joro_pld - 28-03-2018

(28-03-2018, 16:56)Topper написа: Аз май нищо не разбрах, я опитай пак ?

ами пускам си филм през коди от Арена.бг да речем и насича а ако е в МКВ формат въобще спира

насичат ми филмите като ги гледам онлайн от Арена .бг Замунда ,Зе3лка


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 28-03-2018

(28-03-2018, 16:43)joro_pld написа: здравейте,извинете ме ако вече има отговор някъде из форума и не съм го видял,н въпросът ми е такъв: наскоро се здобих с телевизор Филипс 55/6501  андроид инсталирах добавките  и като гледам филми онлайм през Коди от торент тракерите филмите насичат а ако са в блурей въобще е кошмар ,в телевизора ли е проблема или аз не съм си свършил работата както трябва? иначе е 4 ядрен с 1,5 гб рам

Ако пускаш филмите чрез добавката Elementum, иди в настройките ѝ и промени колко РАМ да заема за буфер. При у-ва с повече от 1GB РАМ се препоръчва буферът да е 200MB или повече. Освен това виж в настройките на Коди -> плейър -> видео, там има секция Обработване и според харуера има различни опции за хардуерно ускорение. Пробвай да ги спреш, колкото има и виж дали ще има промяна.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - Topper - 28-03-2018

Ок де, кодито къде е инсталирано - на телевизора ли или телевизора е монитор само ?


RE: Хранилище за добавки на Мартин - joro_pld - 28-03-2018

ami 17.6 е версията ,но благодаря за помоща всичко се оправи Мартин се оказа прав махнах хардуерните ускорители в настройките и тръгна нормално Smile на телевизора е кодито


RE: Хранилище за добавки на Мартин - tikvabg - 29-03-2018

Здравейте, нямам представа дали пиша на правилното място, но искам да попитам дали сте срещали такъв "проблем". На Neputne Rising, когато влизам да гледам филми и искам да ми ги подреди по години
за 2017 и 2018 не ми отваря нищо, за всички други години по-надолу няма проблем.
Exodus няма този "проблем". Аз ли нещо не съм настроил както трябва ?
Благодаря
PS Да кажа и какво е устройството, разбира се, ТВ Бокс, в който обаче е вграден ТВ Център и според мен е с версия Коди 17,4 и не ми позволява да ъпдейтна до 17,6. Дали може всъщност в това да е "проблема" ?


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 29-03-2018

(29-03-2018, 12:11)tikvabg написа: Здравейте, нямам представа дали пиша на правилното място, но искам да попитам дали сте срещали такъв "проблем". На Neputne Rising, когато влизам да гледам филми и искам да ми ги подреди по години
за 2017 и 2018 не ми отваря нищо, за всички други години по-надолу няма проблем.
Exodus няма този "проблем". Аз ли нещо не съм настроил както трябва ?
Благодаря
PS Да кажа и какво е устройството, разбира се, ТВ Бокс, в който обаче е вграден ТВ Център и според мен е с версия Коди 17,4 и не ми позволява да ъпдейтна до 17,6. Дали може всъщност в това да е "проблема" ?

Никакви настройки на добавката не съм правил. На Коди 17.6 ми излизат филмите за 2017 и 2018. Ако ти се занимава, затрий напълно Коди и инсталирай последната стабилна версия и пак пробвай. Нещо в "твоя телевизор" ще да е!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - tikvabg - 29-03-2018

(29-03-2018, 12:46)martinstz написа:
(29-03-2018, 12:11)tikvabg написа: Здравейте, нямам представа дали пиша на правилното място, но искам да попитам дали сте срещали такъв "проблем". На Neputne Rising, когато влизам да гледам филми и искам да ми ги подреди по години
за 2017 и 2018 не ми отваря нищо, за всички други години по-надолу няма проблем.
Exodus няма този "проблем". Аз ли нещо не съм настроил както трябва ?
Благодаря
PS Да кажа и какво е устройството, разбира се, ТВ Бокс, в който обаче е вграден ТВ Център и според мен е с версия Коди 17,4 и не ми позволява да ъпдейтна до 17,6. Дали може всъщност в това да е "проблема" ?

Никакви настройки на добавката не съм правил. На Коди 17.6 ми излизат филмите за 2017 и 2018. Ако ти се занимава, затрий напълно Коди и инсталирай последната стабилна версия и пак пробвай. Нещо в "твоя телевизор" ще да е!
Благодаря за бързия отговор и въобще БЛАГОДАРЯ за всичко, което правиш Smile
Ще го преборя, надявам се


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 03-04-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип видео:
1. Genesis Reborn- в. 2018.04.02


RE: Хранилище за добавки на Мартин - Compare - 03-04-2018

Някой може ли да помогне с инсталирането на SeirSanduk ?
Не мога да го подкарам на Kodi v18 "Leia", един единствен път стана и на следващият ден не работеше.
Ако може стъпка по стъпка като за начинаещ.Може и аз да греша някъде при инсталирането на Quasar или ...!?


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 03-04-2018

(03-04-2018, 20:23)Compare написа: Някой може ли да помогне с инсталирането на SeirSanduk ?
Не мога да го подкарам на Kodi v18 "Leia", един единствен път стана и на следващият ден не работеше.
Ако може стъпка по стъпка като за начинаещ.Може и аз да греша някъде при инсталирането на Quasar или  ...!?

Добавката за СеирСандък не използва ресурсите на Quasar или Elementum. Тези две добавки се използват за гледане на торенти. Единственото, което влияе на работата на СеирСандък е дали на самия сайт seirsanduk.com работят каналите. Ако там не работят и в добавката няма да работят и обратно. В момента само бТВ (от които пробвах) работи, така че няма да можеш да подкараш останалите канали. Обикновено до ден-два оправят стриймовете, послед след ден-два пак спират и т.н. Smile