Коди Фен Форум България
Хранилище за добавки на Мартин - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: Хранилище за добавки на Мартин (/thread-532.html)



RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 15-02-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип програми:
1. Fusion TV Android - в.99.1.0.33 - преправих малко кода за да може да се рестартира PVR-а след обновяване на плейлиста с канали и при версии на Коди по-нови от 16.1. Благодарности на ByJohnie за насоката, как да стане това в новите версии на Коди!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 15-02-2018

Обновени добавки към репо Mar33:

Тип програми:
1. Elementum Burst - в.0.0.16
1. Fusion TV Android - в.99.1.1.33 - констатирах проблем при спиране на PVR IPTV Simple Client през кода за рестартиране под ОС Windows - на 80% Коди забива, поради което преправих кода така, че да рестартира ПВР-а само когато ОС е различна от Windows. При ОС Windows си остава по стария начин - след генериране на плейлист трябва или да се рестартира Коди или да се отиде и ръчно да се спре и пусне ПВР-а. За останалите ОС след генериране на плейлист ще се рестартира автоматично ПВР-а. Моля, ако някой забележи проблем с ОС различна от Андроид (на нея съм тествал на няколко у-ва и няма проблеми), да ми пише да елиминирам и нея. Предполагам, че повечето ползват добавката на Андроид боксове или ако са на Windows - ползват Андроид Емулатор за да не им накъсва картината, така че за тях ПВР-ът ще се рестартира автоматично след обновяване на плейлиста!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - ByJohnie - 15-02-2018

(15-02-2018, 16:26)martinstz написа: Обновени добавки към репо Mar33:

Тип програми:
1. Elementum Burst - в.0.0.16
1. Fusion TV Android - в.99.1.1.33 - констатирах проблем при спиране на PVR IPTV Simple Client през кода за рестартиране под ОС Windows - на 80% Коди забива, поради което преправих кода така, че да рестартира ПВР-а само когато ОС е различна от Windows. При ОС Windows си остава по стария начин - след генериране на плейлист трябва или да се рестартира Коди или да се отиде и ръчно да се спре и пусне ПВР-а. За останалите ОС след генериране на плейлист ще се рестартира автоматично ПВР-а. Моля, ако някой забележи проблем с ОС различна от Андроид (на нея съм тествал на няколко у-ва и няма проблеми), да ми пише да елиминирам и нея. Предполагам, че повечето ползват добавката на Андроид боксове или ако са на Windows - ползват Андроид Емулатор за да не им накъсва картината, така че за тях ПВР-ът ще се рестартира автоматично след обновяване на плейлиста!
Теоретически за да не ти крашва коди 17+ независимо на какво устройство ползваш, проверявай първо дали е активен ПВР, ако не е тогава опреснявай листата, крашването се получава само при активен ПВР тоест потребителят гледа телевизия в момента.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 15-02-2018

(15-02-2018, 16:35)ByJohnie написа:
(15-02-2018, 16:26)martinstz написа: Обновени добавки към репо Mar33:

Тип програми:
1. Elementum Burst - в.0.0.16
1. Fusion TV Android - в.99.1.1.33 - констатирах проблем при спиране на PVR IPTV Simple Client през кода за рестартиране под ОС Windows - на 80% Коди забива, поради което преправих кода така, че да рестартира ПВР-а само когато ОС е различна от Windows. При ОС Windows си остава по стария начин - след генериране на плейлист трябва или да се рестартира Коди или да се отиде и ръчно да се спре и пусне ПВР-а. За останалите ОС след генериране на плейлист ще се рестартира автоматично ПВР-а. Моля, ако някой забележи проблем с ОС различна от Андроид (на нея съм тествал на няколко у-ва и няма проблеми), да ми пише да елиминирам и нея. Предполагам, че повечето ползват добавката на Андроид боксове или ако са на Windows - ползват Андроид Емулатор за да не им накъсва картината, така че за тях ПВР-ът ще се рестартира автоматично след обновяване на плейлиста!
Теоретически за да не ти крашва коди 17+ независимо на какво устройство ползваш, проверявай първо дали е активен ПВР, ако не е тогава опреснявай листата, крашването се получава само при активен ПВР тоест потребителят гледа телевизия в момента.
Ами не е точно така. При изпълнение на кода за спиране на ПВР ми крашват всички компютри. Видях, че още април 2017-та Хари е споменал, че и той има такъв проблем с този код под Windows. На някои компютри минава 3-4 пъти, след това крашва, а на някои постоянно крашва. Пускам Коди и почва да опреснява плейлиста и в момента, в който трябва да спре ПВР-а - зависва. И твоята добавка ми зависва Коди, като ѝ дам да ми генерира плейлист. Може и да е от Windows-a. Всички, на които съм тествал за 10-ки. Нямам други около мен, но предполагам, че е по-удобно да се рестартира ръчно ПВР-а, отколкото при всяко влизане да ти крашва Коди. За Андроид го няма този проблем и там си се рестартира пушка. 
Всъщност, сега като се замисля, май нямаше нужда да проверявам каква е ОС. Просто, на който му крашва ще трябва да си махне отметката за рестарт на ПВР-а в настройките на добавката Wink
Сега ще го оправя и ще кача пак версия!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - ByJohnie - 15-02-2018

(12-01-2018, 15:24)Hangman написа: При мен на 16.1 Quasar-а нещо бъгва Коди-то! Имам POPCorne, Който също е базиран на торент но там нямам проблем! Той използва някакъв друг клиент и си работи и зарежда без проблем.

това попкорн което гледаш това ли е тук
Съжалявам за офтопикът Exclamation

(15-02-2018, 16:44)martinstz написа:
(15-02-2018, 16:35)ByJohnie написа:
(15-02-2018, 16:26)martinstz написа: Обновени добавки към репо Mar33:

Тип програми:
1. Elementum Burst - в.0.0.16
1. Fusion TV Android - в.99.1.1.33 - констатирах проблем при спиране на PVR IPTV Simple Client през кода за рестартиране под ОС Windows - на 80% Коди забива, поради което преправих кода така, че да рестартира ПВР-а само когато ОС е различна от Windows. При ОС Windows си остава по стария начин - след генериране на плейлист трябва или да се рестартира Коди или да се отиде и ръчно да се спре и пусне ПВР-а. За останалите ОС след генериране на плейлист ще се рестартира автоматично ПВР-а. Моля, ако някой забележи проблем с ОС различна от Андроид (на нея съм тествал на няколко у-ва и няма проблеми), да ми пише да елиминирам и нея. Предполагам, че повечето ползват добавката на Андроид боксове или ако са на Windows - ползват Андроид Емулатор за да не им накъсва картината, така че за тях ПВР-ът ще се рестартира автоматично след обновяване на плейлиста!
Теоретически за да не ти крашва коди 17+ независимо на какво устройство ползваш, проверявай първо дали е активен ПВР, ако не е тогава опреснявай листата, крашването се получава само при активен ПВР тоест потребителят гледа телевизия в момента.
Ами не е точно така. При изпълнение на кода за спиране на ПВР ми крашват всички компютри. Видях, че още април 2017-та Хари е споменал, че и той има такъв проблем с този код под Windows. На някои компютри минава 3-4 пъти, след това крашва, а на някои постоянно крашва. Пускам Коди и почва да опреснява плейлиста и в момента, в който трябва да спре ПВР-а - зависва. И твоята добавка ми зависва Коди, като ѝ дам да ми генерира плейлист. Може и да е от Windows-a. Всички, на които съм тествал за 10-ки. Нямам други около мен, но предполагам, че е по-удобно да се рестартира ръчно ПВР-а, отколкото при всяко влизане да ти крашва Коди. За Андроид го няма този проблем и там си се рестартира пушка.
Чудно при win 7 и 8 коди 17,18 няма проблем с функцията


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 15-02-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип програми:
1. Fusion TV Android - в.99.1.2.33 - тъй като разбрах, че не на всички Windows-и крашва Коди при рестрарт чрез кода на ПВР-а, връщам състоянието на добавката да рестартира ПВР, след прегенериране на плейлистите, при всички ОС, като ако на някой му крашва, да отиде в Настройки на добавката и в секцията Pvr да изключи Force Reload Pvr.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - hideman79 - 15-02-2018

На Kodi 18 с добавката на ByJohnie, като се ползва опцията да генерира листа и се настрой симпъл пвр с тази листа каналите работят, за разлика от тази добавка тук.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - Hangman - 15-02-2018

(15-02-2018, 16:44)ByJohnie написа:
(12-01-2018, 15:24)Hangman написа: При мен на 16.1 Quasar-а нещо бъгва Коди-то! Имам POPCorne, Който също е базиран на торент но там нямам проблем! Той използва някакъв друг клиент и си работи и зарежда без проблем.

това попкорн което гледаш това ли е тук
Съжалявам за офтопикът Exclamation


Да това е!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 15-02-2018

(15-02-2018, 17:45)hideman79 написа: На Kodi 18 с добавката на ByJohnie, като се ползва опцията да генерира листа и се настрой симпъл пвр с тази листа каналите работят, за разлика от тази добавка тук.

Принципно добавката не е моя и е доста стара. Аз само правя разни козметични промени по нея. Все още не съм си слагал Коди 18 по ред причини, най-вече че е още Бета, та поради тази причина не съм я тествал там. Ако ми остане време през почивните дни ще я изтествам да видя дали мога да направя нещо по въпроса, но не обещавам нищо Smile
Иначе пък много бързо прави плейлиста и ЕПГ-то Smile


RE: Хранилище за добавки на Мартин - hideman79 - 15-02-2018

Да знам Wink добавката остана сираче отдавна. Но ми прави впечатление че и със скриптовете за статична листа КОДИ 18 се мръщи. И се изненадах как на Джонито листата работи.