Коди Фен Форум България
Хранилище за добавки на Мартин - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: Хранилище за добавки на Мартин (/thread-532.html)



RE: Хранилище за добавки на Мартин - shantros - 08-02-2018

(08-02-2018, 14:08)ByJohnie написа:
(08-02-2018, 12:42)dimov81 написа: Не знам кой поддържа добавките за Замунда и Арена но може ли да добави Elementum като опция за торент плеър - http://elementum.surge.sh/. Quasar  вече не се поддържа.
на самата добавка си пише кой е създателят

ByJohnie, да се хванем на бас, че дори ако му купиш билет за кино + пуканки той пак няма да е доволен и няма да ти благодари, а ще те попита таксито за твоя сметка ли ще е Smile


RE: Хранилище за добавки на Мартин - Topper - 09-02-2018

Този пък коментар какво допринесе ?


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 09-02-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип видео:
1. Neptune Rising - в. 1.3.6


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 11-02-2018

(08-02-2018, 12:42)dimov81 написа: Не знам кой поддържа добавките за Замунда и Арена но може ли да добави Elementum като опция за торент плеър - http://elementum.surge.sh/. Quasar  вече не се поддържа.

Нови добавки в репо Mar33:

Тип видео:
1. Elementum - в.0.0.42 - алтернативна добавка на Quasar, която работи с Trakt.tv и освен за локално буфериране на торента, има възможност да буфериране в РАМ паметта, като по този начин се елиминира ограничението от свободно дисково пространство, особено при Андроид боксовете. По подразбиране добавката е настроена да буферира в РАМ-а, като е зададен размер на буфера 100MB. Препоръчително е за у-ва с 1GB RAM буферът да е 100MB, а за у-ва с повече РАМ да е 200-250MB или ако разполагате с повечко РАМ можете да зададете и по-високи стойности. За да могат добавките Zamunda и Zelka да работят с Elementum съм преработил малко добавките. Тази добавка се поддържа, за разлика от Quasar, а и има предимства пред нея, за това и я препоръчвам.

Обновени добавки към репо Mar33:

Тип видео:
1. Zamunda Magnet Video - в.0.0.33 - позволих си да променя малко добавката, за да може да работи с алтернативата на Quasar - Elementum. За целта в Настройки съм добавил възможност да се избира Torrent Player, където по подразбиране си стои Quasar, а може да се промени на Elementum.
2. Zelka Magnet Video - в.0.0.33 - и при тази добавка си позволих да направя малко промени, за да може да работи с алтернативата на Quasar - Elementum. За целта в Настройки съм добавил възможност да се избира Torrent Player, където по подразбиране си стои Quasar, а може да се промени на Elementum. Също така ѝ обнових картинката, че и при нея излизаше с надпис Zamunda и беше малко объркващо Wink

П.П. Надявам се kodi1 да не ми се  разсърди, че съм пипал по добавките Smile


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 12-02-2018

Нови добавки в репо Mar33:

Тип програми:
1. Elementum.burst - в.0.0.15 - тази добавка съдържа много свободни и не само, торент провайдъри. Служи за търсенето и зареждането на торенти през видео добавката Elementum. Показва много резултати от торент провайдърите и дава инфо за качеството на записа. Ако използвате Trakt.tv ще Ви бъде от полза, защото при авторизация през Elementum ще Ви излезе секцията за Филми и Сериали, които сте отбелязали в Trakt. Чрез тази добавка, реално Elementum става много добър (да не кажа и предпочитан) заместител на всички популярни видео добавки, при които трябва да минавате от стрийм на стрийм, докато някой тръгне и то без да насича. Мисля, че добавката, в съвкупност с видео добавката Elementum, си заслужава да се тества. Няма нищо за настройване. Само инсталирате и ползвате видео добавката Elementum. Тя си прави връзката с нея. Ако имате регистрация в някой от провайдърите, които се поддържат (примерно rutracker.org), можете в Настройки на добавката - Провайдъри, да намерите съответния провайдър и да въведете там име и парола за вход.

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип видео:
1. ArenaBG - в.1.0.4 - добавена поддръжка на Elementum (алтернатива на Quasar). Може да се избере от Настройки на добавката -> Torrent Player. Благодарение на ByJohnie.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - xbmcbg - 12-02-2018

Марто това което правиш е супер, но имам една молба.
Моля те всички аддони които са свързани с торенти да бъдат маркирани като такива.
За да не се чудите защо ще ви кажа. Миналата седмица 15 годишният син на мои познати живеещи в Торонто е назобил здраво от Замунда без да ползва VPN и са получили глоба от 5 000 канадски долара за това. Никой не знае къде ровят децата му когато е на работа и не е необходимо да си причиняваме неприятни емоции вместо приятно време с коди.
Глоби за използване на торенти има във всички правови държави и спасение от тях няма, закона за всички е еднакъв.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 12-02-2018

(12-02-2018, 01:05)xbmcbg написа: Марто това което правиш е супер, но имам една молба.
Моля те всички аддони които са свързани с торенти да бъдат маркирани като такива.
За да не се чудите защо ще ви кажа. Миналата седмица 15 годишният син на мои познати живеещи в Торонто е назобил здраво от Замунда без да ползва VPN и са получили глоба от 5 000 канадски долара за това. Никой не знае къде ровят децата му когато е на работа и не е необходимо да си причиняваме неприятни емоции вместо приятно време с коди.
Глоби за използване на торенти има във всички правови държави и спасение от тях няма, закона за всички е еднакъв.

В шапката на темата сложих отличителни знаци на добавките, които просвирват торенти, с обяснителен текст. Ако имаш още някаква идея за отбелязване, сподели!


RE: Хранилище за добавки на Мартин - xbmcbg - 12-02-2018

Това е достатъчно, благодаря.


RE: Хранилище за добавки на Мартин - beatfan - 14-02-2018

Много благодаря за Elementum и Burst-a към него. Работи перфектно, всичко зарежда бързо, Ful HD и 5.1 канален звук на разположение за по-малко от минута Smile
Относно добавката за Замунда, аз винаги съм я смятал за доста безполезна, защото няма как да гледаш точно това, което си решил - имаш списък с последно качените торенти и до там. Ако искам да намеря даден сериал, но само в HD, няма как да стане. Търсачката ще изкара стотици резултати, повечето в SD, и десетки страници за които ще ти трябва половин ден да цъкаш. Жалко че не се ъпдейтва и не се интегрират полезни опции, например Trakt Smile


RE: Хранилище за добавки на Мартин - martinstz - 14-02-2018

Обновена добавка към репо Mar33:

Тип видео:
1. Elementum - в.0.0.43f