Коди Фен Форум България
HBO GO Bulgaria (СПРЯНА) - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: HBO GO Bulgaria (СПРЯНА) (/thread-504.html)

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: HBO GO Bulgaria - Sei4etosei4eto - 18-01-2018

Здравейте,
Не мога да намеря написано дали HBO Go става на Raspberry Pi 2 with OSMC? Под Андроид и OsX го подкарах, но на малинката...не знам.

Благодаря!


RE: HBO GO Bulgaria - Majide - 18-01-2018

Ако OSMC се разпространява компилиран заедно с модулът InputStream Adaptive и инсталираш според указанията DRM системата Widewine, ще проработи. Предвид факта, че хардуерът ти е "Малинка", имай в предвид, че видеата в HBO GO използват H264/AVC1 кодек и би следвало ти като потребител да си си осигурил лиценз за тяхното декодиране.



RE: HBO GO Bulgaria - hideman79 - 24-01-2018

Здравейте,

И при мен като на Златев ми дава несъществуващ клиент /грешна парола, аз се пробвам без оператор с 1 месец безплатен достъп, но в адона няма секция без оператор. Дали това е проблема или аз бъркам нещо?


RE: HBO GO Bulgaria - Majide - 24-01-2018

Правилно, в addon-a все още не е имплементирана възможността за вход без оператор, защото... не разполагаме с такъв акаунт (който да не е обвързан с телеком оператор); Но сме планирали интегриране на тази възможност. Ако искате да ускорите процеса, моля изпратете ми на лично съобщение такъв HBO GO акаунт и първо вие ще можете да използвате обновеният addon, преди всички останали  Cool  /Важи за регистрации направени през сайта на HBO GO или приложенията му, без участието на телеком оператор като посредник; Гарантирам опазването на регистрационните данни, като акаунтът ще бъде използван единствено за целите на разработката/



RE: HBO GO Bulgaria - xbmcbg - 25-01-2018

Majide, когато се сдобиеш с непровайдерска парола били опитал дали ще сработи с тази добавка ?


RE: HBO GO Bulgaria - Majide - 25-01-2018

Хах, интересно. Не знаех, че има направен и друг addon за HBO GO. Ще го погледна. Иначе заигравката с pair-инг през браузър нещо не ме кефи особенно, т.е. за да активираш едно устройство (без браузър) да ти трябва друго, през което да се логнеш през браузър... Все едно да трябва да изгася крушката в кухнята, преди да включа микровълновата, защото иначе ще ми падне бушона/авт. предпазител Big Grin

@xbmcbg, благодаря ти за информацията.



RE: HBO GO Bulgaria - xbmcbg - 25-01-2018

Има още 2 (канадски) варианти понеже там HBO се предлага в комплект с the movie network за англофони, и super ecran за франкофони.
Много "джендъри", но всички си живеят в хармония и не си пречат взаимно ако е заета тоалетната за мъже или за жени спокойно можеш използваш тази за унисекс (джендърската) всичките са добре почистени Big Grin

(25-01-2018, 19:52)Majide написа: Иначе заигравката с pair-инг през браузър нещо не ме кефи особенно, т.е. за да активираш едно устройство (без браузър) да ти трябва друго, през което да се логнеш през браузър... Все едно да трябва да изгася крушката в кухнята, преди да включа микровълновата, защото иначе ще ми падне бушона/авт. предпазител Big Grin

Smile Това е идеален вариант за хора който не желаят да се занимават с адони, а още по-малко да чакат Светата 4-ка на форума (ти, Хари, Коди и бай Джони) които правите такива да им поднесат или преправят нещо на готово. Всеки може да експериментира, просто им предложих начин да се отърват от зависимост от някой друг. Лично за мен МАГ бокса има много предимства пред коди понеже 2,5 Mbps не е HD Big Grin имам графика от локалната ми IPTV, средният трафик за 24 часа там е 6 Mbps това е минимум необходимо за да изглежда картината добре на съвременен телевизор, те използват HEVC декодери за да спестят от трафика


RE: HBO GO Bulgaria - xeronmud - 09-02-2018

Много благодаря, Majide, за жестокия плъгин!!!

Тука искам да споделя моя опит с подкарването му на macOS High Sierra, от гледната точка на един пълен галфон и лаик. Първоначално пробвах с Kodi 17 Krypton. От началните инструкции не става ясно (поне на мен), че InputStream 2.1 го има само за Kodi 18 Leia, за по-старите версии трябва да го компилираме сами. Така че качвайте направо Leia.

Плъгина работи с дефолтния скин - Estuary. Aз ползвам Aeon Nox принципно, но там е невъзможно да се редактират настройките на HBO GO плъгина - показва се един прозорец, в който всички контроли са една върху друга и не може да се въведе потребителско име и парола. Пробвах да се логна през Estuary, a после да се върна към Aeon-a - да, филмите тръгват, обаче не се намират субтитрите. При Estuary субтитри има.

[Изображение: Screen_Shot_2018_02_07_at_23_05_39.png]

Друг проблем на който се натъкнах, е намирането на widevine. Под мак с инсталиран браузър Chrome тази библиотека би трябвало да се намира на ~/Library/Application Support/Google/Chrome/WidevineCdm. Тази директория обаче е празна. Като отворя Chrome-a и отида на chrome://components, най-отдолу виждам widevine, обаче като натисна бутона Check for update ми изписва "Status - Component not updated". Пуснах даже HBO GO в Chrome-a,  върви, обаче widevine библиотека така и не се появи в тази директория. Ще трябва да потърся по-щателно. Засега изтеглих една версия на библиотеката от нета, версия от декември 2016.

И така, с Kodi 18 Leia и скин Estuary HBO GO върви! Единствения проблем, който видях е, че понякога забива, когато пускам филм не от началото, а от позицията докъдето съм стигнал преди. Може би се дължи на старата версия на widevine, незнам. Въпреки това да го гледам през Коди е в пъти по-удобно и по-красиво отколкото в браузъра. Много благодаря!


RE: HBO GO Bulgaria - paco112 - 02-03-2018

Много благодаря за addon-a.


RE: HBO GO Bulgaria - harry_gg - 02-03-2018

Който има проблем с намирането на Widevine, може да го свали ръчно. Линковете се виждат в кода на този модул:
https://github.com/aussieaddons/script.module.drmhelper/blob/master/lib/drmconfig.py