Коди Фен Форум България
TVBG PVR Backend - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Компоненти за Kodi (https://kodibg.org/forum/forum-5.html)
+--- Тема: TVBG PVR Backend (/thread-407.html)

Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - Sei4etosei4eto - 16-09-2018

Здравейте!
Тази сутрин гледам, че има нова версия на аддона 1.5.0 Какви промени има направени в нея? (да знам да ъпдейтвам ли или да си стоя на старата)
Благодаря!


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - trapatoni - 17-09-2018

Като гледам нищо не е променено освен това "Separated mapping file from addon for easier update". Т.е. вътрешна лека реорганизация за "по-лесен ъпдейт".
Аз тайно чаках решение на проблема с Коди17 (поне под Windows), но явно няма да стане и ще карам с 16-ката.

P.S. Между другото някой ще ме осветли ли къде е това BG Repo в Коди, за което се споменава в първия пост в темата? Няма го в дефолтна инстлация, и трябваше да търся в гугъл ръчно dependencies да инсталирам, защото адон-а от тази тема отказваше да се инсталира като пробвах свален ръчно от github.


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - harry_gg - 17-09-2018

Явно не си видял най-главната тема на форума: https://kodibg.org/forum/thread-5.html
Добавката няма да оправи проблема с гледането в Уиндоус, защото проблема не е в добавката.

Ъпгрейда до последната версия е задължителен, в противен случай ще спре да работи мапинга на каналите, който напасва имената им с айдитата и логотата. Други промени няма така че не се налага да правите нищо по настройките си нито в добавката, нито в PVR Simple client, нито в TVHeadend.


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - trapatoni - 17-09-2018

Ами да, не съм я видял, вероятно е добре да включите линк към нея в тази тема в първия пост Wink .
Всъщност е добре пъврият пост да бъде леко детайлизиран, защото аз като съвсем начинаещ потребител на Коди, очаквах там да намеря достатъчно инфо стъпка по стъпка как да инсталирам и подкарам адона. Успях, с търсене по интернет и различни форуми, за половин час. Смятам, че с още малко обяснения ще е по-лесно за други като мен. Най-малкото да има линк към нещата, които изискват допълнително занимание след дефолтна инсталация на Коди, като добавяне на бг репо и т.н.

Иначе чисто технически, този адон какво прави, дали просто преправя плейлистата по някакъв начин, което бих могъл примерно да си имплементирам с proxy скрипт през мой уеб сървър?
Текущо правя това изпълнение с Коди 16 ктао проксирам плейлистата към него, през мой сървър я обработвам като пренареждам каналите за да излязат в Коди по указан от мен ред, и работи отлично..


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - morfei1 - 19-09-2018

order.txt файла се е ресетнал след последната актуализация. Да не се чудите защо са ви разбъркани каналите.


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - harry_gg - 19-09-2018

(19-09-2018, 14:35)morfei1 написа: order.txt файла се е ресетнал след последната актуализация. Да не се чудите защо са ви разбъркани каналите.

То затова си има опция в настройките на адона - да посочиш път до ордър.тхт файл, т.е. копираш го на друго място, модифицираш го и го посочваш. Така няма да ти се ресетва следващия път.


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - Sei4etosei4eto - 09-11-2018

Здравейте! Някакво движение по въпроса с извличането на плейлистата за архивите на оредаванията?
Благодаря!


RE: TVBG PVR Backend (НОВА) - Sei4etosei4eto - 16-11-2018

Зздравейте!
Искам да попитам дали добавката сваля някъде плейлиста от ТИВи.бг? Искам да видя дали мога да използвам по някакъв начин архива в тази плейлиста, но да не я свалям на друго устройство, защото така спира да работи листата на добавката. В /userdata виждам само генерираната от добавката плейлиста.
Благодаря!


RE: TVBG PVR Backend - colman76 - 11-01-2019

А малко помощ за Коди 18?
Инсталирам добавката, зареждам файла в Simple client, след стартиране мапва каналите и изкарва логата, епг- то и дотам.
Не се отваря нито един канал.


RE: TVBG PVR Backend - colman76 - 12-01-2019

Добър ден на всички.
Успях да подкарам телевизията на tivi.bg на коди 18,
но имам още два проблема, с които не успях да се справя и се надявам да получа малко помощ.
Първият е, че не успях да се справя с подредбата на каналите. По - точно, не успях да разбера значението и използването на файла order.txt. Може ли малко повече разяснения относно употребата му?
И вторият ми проблем е, че не можах да разбера, мога ли да използвам таймшифт с коди и ако да, то как?
В сайта на tivi.bg пише, че е възможно.
На всички отзовали се, благодаря предварително.