Коди Фен Форум България
Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Ръководства и полезни връзки (https://kodibg.org/forum/forum-3.html)
+--- Тема: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа (/thread-16.html)



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - martinstz - 21-11-2015

Здравейте, Majide!
Зарежда ми ги със следните id-та:
Диема Спорт: diemasporthd
Диема Спорт 2: diemasport2hd

Благодаря предварително!

(19-11-2015, 13:51)BlackWolf написа: Може би проблема е в EPG софтуера,май не поддържа XML, в тая версия на Коди няма опцията в IPTV Simple Client Prefer XMLTV, интересно от онлайн адреса на 13 канала имам EPG , другата опция е да го зареждам ръчно от папка ЕПГ но откъде да го свалям актуално, дайте ако може линк, искаше ми се да си го зарежда EPG както трябва но дали става не знам.

Виж в добавката за fusion, в раздела pvr, дали имаш отметка да използва отдалечено EPG. Като я махна и при мен зарежда на много малко програми, а като я сложа, всичко е наред.


RE: Нямам EPG - cosera - 21-11-2015

По този начин с триенето нещата си дойдоха на мястото на компа,но на андроид бокса кои са папките


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - frizera - 22-11-2015

Не знам защо, но се зареждат лого-та само на диема, алфа, тв7 и още две или три програми. Става дума за Коди инсталирано на PC V15.1 Isengard. На андроид плеъра няма такъв проблем. Днес направих всичко необходимо за да е всичко актуално и на двете устройства (на андроид плеъра с V15.2 Isengard засичаше невероятно много, та това бе основната причина) и на него всичко работи перфектно. Има си лого (при това цветно) и EPG на болшинството канали, но на компютъра само на 5-6 канала има лого. EPG има на почти всички както и на андроида. Аз ли нещо не направих както трябва?!?


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - xbmcbg - 22-11-2015

Прочети какво е написал BlackWolf в предходният пост


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - frizera - 22-11-2015

Поста го видях. Не са токова много все още. Във версия V1.11.5 (с която съм в момента) на Pvr Iptv Simple Client има Channel Logos from XMLTV - Prefer XMLTV или M3U или "игнорирай". Що се отнася до Fusion в настройките на PVR има отметка (т.е. разрешено е), но разлика няма. Факт е че на андроид плеъра няма такъв проблем. Там всичко си е наред без да се е налагало да правя каквото и да е допълнително.

Нека да направия една корекция от последния час. На андроид плеъра също изчезнаха логата на каналите и не може да се гледа нито една програма нормално. Не знам как и какво става, но фактите говорят сами по себе си.


RE: Нямам EPG - NEOhidra - 22-11-2015

Пробвай Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/


RE: Нямам EPG - zdravkos - 22-11-2015

(22-11-2015, 02:20)NEOhidra написа: Пробвай Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/

Също така трява да включиш опцията за показване на скрити файлове и папки!


Лога на ТВ програмите - st34 - 22-11-2015

Привет!
Страхотен форум!

Спретнах темата в общи, за да не цапам другите  Blush

Относно липсващите лога в EPG-то, порових се малко и открих няколко, но не знам какви са изискванията. Формата е ясен .png, но размерите ... Не съм много добър с нужните програми, но все пак мога да помогна.

DM Sat
Fight Channel World
Travel TV -  не е HD но все пак става 
Rai 1 260px
Rai 1 1280pxpx
3sat HD
SAT 1
Pro 7
ZDF HD
Arte HD
ARD HD
RTL Nitro HD
RTL HD
RTL2HD
Al Jazeera
SKY NEWS
aTV
SHOW TURK
РОССИЯ 24
24 Техно
RTR Planeta
МИР
Дом Кино
ПЕРЕЦ


Download: TV Logo 250x250


RE: Нямам EPG - cosera - 22-11-2015

Тази опция не е ли разрешена само след рут или се бъркам


RE: Нямам EPG - NEOhidra - 22-11-2015

До колкото ми е известно - не.
Опцията (за показване и на скрититте файлове) я търси в диспечера на файлове, който ползваш или редактора на файлове (ако ще отваряш файла директно през редактор).