Коди Фен Форум България
Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Ръководства и полезни връзки (https://kodibg.org/forum/forum-3.html)
+--- Тема: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа (/thread-16.html)



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 19-10-2019

Линка за сваляне на EPG-то е към компресиран архив. Опита ли първо да разархивираш, преди да го импортираш?


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - simon - 19-10-2019

(19-10-2019, 15:24)Majide написа: Линка за сваляне на EPG-то е към компресиран архив. Опита ли първо да разархивираш, преди да го импортираш?
Да, точно по тази причина линка е към моя сървър, тъй като там вече е разархивиран.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - ZZlatev - 19-10-2019

Не помня много добре, но май и аз имах преди проблем. Помня, че накрая го реших, като показах пътя до файла, не през уеб сървър.
Код:
file://path/kodibg-epg.xml



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Петрови - 18-11-2019

Ако се не лъжа има проблем с ЕПГ на Национална Телевизия БЪЛГАРЕ.
Поне при мен е така:
tvg-name="BULGARE"tvg-id="BULGARE"

Ето, но не знам дали постоянно я качват -
https://tvbulgare.bg/2019/11/15/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-18-24-%D0%BD%D0%BE%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8/

Иначе, имам лична молба. Събирането на прекалено много Електронни програмни справочници в едно чрез merge не води до добър резултат.  Прекалено много опити направих. Ще го опиша скоро за да завърша напълно първи пост в темата си.

Затова моля, ако може да се добавят следните канали:Viasat Sport, Матч! Футбол 1, Матч! Футбол 2, Матч! Футбол 3,Наш Футбол[MATЧ Премъер] и Матч Игра.
Не са много, но са важни и много гледаеми.  Всички те ги има в Mega BG EPG-то.
SK канали: http://sportklub.rs/TV-Program

Благодаря предварително.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 18-11-2019

Здравей @Петров(и),
Относно ТВ Българе, ще направим каквото можем. Утре след обяд ще бъде налична промяната и тогава кажете дали ви допада резултата.
По втория въпрос, вече много пъти сме обсъждали, че рядко включваме нови чуждестранни канали. И сам казвате, че ги има в MEGA EPG проекта - тогава какъв е проблема да си използвате само MEGA EPG-то? В него ги има всичките български канали + чуждестранните, които търсите? Този (Bulgarian EPG Project) е ориентиран около българските ТВ канали и радиа. Няколкото чуждестранни канала са просто бонус, колкото да имаме и няколко такива.

Поздрави и благодарим за сигнала. Ако видите някаква друга нередност при някой от каналите - казвайте.



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Петрови - 18-11-2019

Опитах да го използвам, но все нещо не се получава, т. е кодито не се държи добре. Достатъчно проби направих.
Няма проблем, ок.В това EPG има всичко бг което ми трябва. Най-пълно е.
"Няколкото чуждестранни канала са просто бонус" - Ясно. Разбрах.
Практиката ме е довела до извода, че най-гледаемите чуждестранни телевизии са:SK, Arena Sport i Руските спортни канали. Винаги ще ме успори някой, но това е истината.

Напълно достатъчно да са капака на това прекрасно EPG.
Благодаря за ТВ Българе, не го гледам чак толкоз, но ми направи впечатлени и при булсаткома, че го няма.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - martinstz - 18-11-2019

(18-11-2019, 20:48)Петрови написа: Опитах да го използвам, но все нещо не се получава, т. е кодито не се държи добре. Достатъчно проби направих.
Няма проблем, ок.В това EPG има всичко бг което ми трябва. Най-пълно е.
"Няколкото чуждестранни канала са просто бонус"  - Ясно.  Разбрах.
Практиката ме е довела до извода, че най-гледаемите чуждестранни телевизии са:SK, Arena Sport i Руските спортни канали. Винаги ще ме успори някой, но това е истината.

Напълно достатъчно да са капака на това прекрасно EPG.
Благодаря за ТВ Българе, не го гледам чак толкоз, но ми направи впечатлени и при булсаткома, че го няма.

Би ли обяснил, как Коди не се държи добре с другото ЕПГ, защото аз него ползвам и нямам никакви проблеми в няколко различни плейъра, но конкретно в Коди не го ползвам, тъй като не смятам, че Коди е удачен избор за гледане на телевизия. Та поради това ми стана любопитно, какъв е проблемът на Коди с Mega Epg.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - ZZlatev - 19-11-2019

Всъщност няма никакъв проблем между Коди и Mega EPG. Хари спомена, че му е паднал сървъра. Може би оттам идват проблемите. Иначе си работи перфектно с каналите на ТиВи.бг , както и в TVHeadend, както и с плейлиста в Simple PVR-a.

И според мен няма нужда от повече чужди канали в тукашното(epg.kodibg.org). Обикновеният потребител си гледа главно българските канали. Това поне се наблюдава във форума. А и не само.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 19-11-2019

(19-11-2019, 00:00)ZZlatev написа: ...спомена, че му е паднал сървъра. Може би оттам идват проблемите. Иначе си работи перфектно...
 Еми случва се. На един му пада сървъра, на друг му спира електричеството или интернета, на трети му се препълва диска и грабера спира да работи... Би било хубаво да имахме някаква резервираност (отказоустойчивост), но в моя случай резервирани са само файловете (винаги имам актуално огледално копие), както и сървърите за изтегляне са няколко т.е. един и да падне, при следващ опит за изтегляне на файла, load balancer-a ще ви прехвърли на друг сървър. Още по-добре ще е ако използвахме P2P за дистрибуция и синхронизиране на файловете. Някой слънчев ден, може да измислим и по добро решение на тези проблеми, но засега нещата си остават същите.



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - xbmcbg - 19-11-2019

Петрови отново са си навили грамофона и са си пуснали плочата от тема и Вие им се връзвате  Big Grin