Коди Фен Форум България
Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Ръководства и полезни връзки (https://kodibg.org/forum/forum-3.html)
+--- Тема: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ и радиа (/thread-16.html)



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - DimitarCC - 16-06-2021

Нека да изясня, че не се сърдя и не обвинявам никого. Просто споделям какво съм забелязал.
Така по повод Eurosport2 искам да кажа че на МОМЕНТИ разлики има. Например в момента (20:45) реално дават голф. И по програма е голф, а според епг-то е тенис.
Съгласен съм че сега другите предавания са ОК. Не беше така ситуацията вчера. Реално имаше много разминавания.
Относно KBS World преди два дни ЕПГ-то беше тотално неадекватно. Реално не беше въобще това което даваха.
В днешния файл нещата са по-добре обаче всички предавания се разминават с 1 час. Например в епг-то е 19:00 а реално е 20:00 ч. Според мен часовото отместване е грешно.
реалната програма може да се види от тук http://kbsworld.kbs.co.kr/schedule/list.php?language=e&time_add=-6&sdate=2021-06-16. Забележете time_add=-6. Това е вярната стойност за да е синхронизирано с българско време.
Съгласен съм че никой не носи отговорност за промяна на програмата от самата телевизия. Но може би трябва да се генерира нов файл на по кратки интервали и максимум за 7 дни от текущия ден. По този начин ще се минимизират грешките.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 19-06-2021

@DimitarCC, сега видях, че сте коментирали. Току що направих проверка за KBS World и разписанието във файла отговаря точно на посоченото в сайта им за часовата ни зона UTC+2: (Greece, Turkey, Egypt, Bulgaria, Finland, Libya). Няма нужда от никакви корекции от моя страна. Ако вие гледате канала, изместен във времето с +/- един-два часа от вашия оператор, това вече е друг въпрос. Колкото до Евроспортовете, ще ги пренастроя на по-често обновяване от другата седмица. Поздрави!



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - DimitarCC - 19-06-2021

Благодаря за отговора. Имам само няколко забележки...
Значи kbsworld го гледам от официалният му ъплинк на сателит 13Е. И не е със отместване във времето.
За часовата зона сте прав ако бяхме по зимно часово време. По лятно часово време сме UTC+3. Корейският сайт ни дава в UTC+2 защото в Корея не сменят часовото си време. Ето от там е разликата. Надявам се има начин това да се оправи за да е безупречно епг-то.
За евроспорт благодаря. Надявам си по честата генерация да оправи разминавания та.
Поздрави!


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - zmiata - 07-07-2021

Здравейте,

Може ли да проверите дали ЕПГ файлът е достъпен? При мен тегли 0 байта .gz файл, който съответно и не се разархивира. Върнах си от бекъп последният изтрит .xml файл, който е с дата 04.07.

Update:
Днес вече работи нормално, благодаря!


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 08-07-2021

(07-07-2021, 02:13)zmiata написа: ...Може ли да проверите дали ЕПГ файлът е достъпен? При мен тегли 0 байта .gz файл, който съответно и не се разархивира...Update: Днес вече работи нормално, благодаря!
В момента в който се извършваха настройки по домейна на форума, това повлия на достъпа до адреса за EPG изтеглянето. Самите файлове си бяха качени по мирърите както обикновено, но нямахте временно достъп до load balancer-a, който ви насочва към някой от тях. Сигурно сте забелязали, че през няколкотo дни, когато форума не зареждаше, нямаше никакъв проблем с домейна му, както и с достъпа до услугата за EPG.



RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 12-07-2021

Каналът B1B Sport TV се заменя с b1b.box . Съответно се променя и ID-то, като новото ще бъде: b1bbox
Поправено е и разписанието за WNESS TV.


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 04-08-2021

Спират се каналите VH1, Outdoor Channel, Първа програма и От Близо HD.
Поетапно се добавя разписание за нови канали: MTV 00's, action.box, comedy.box и cinema.box (За не всички има налично разписание и лога към момента).


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - batelcho - 07-09-2021

(19-04-2021, 22:31)mehanic написа: WebGrab ,отдавна вече е платена услуга,кое точно не разбрахте?Безплатен обяд няма.

За обяда  -  чат-пат се намира някой да почерпи Wink , а т'ва което не разбрах(ме) е какво е общото с платения лиценз от който най-вече зависи колко site.ini-та може да се генерират навeднъж и това как точно той(лиценза, не обяда) е пречка кодът им да се обновява и оптимизира от повече желаещи преди да бъде криптиран


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - Majide - 07-09-2021

Ако въпросът е към мен, не съм сигурен дали го разбирам напълно. Питате защо лицензът се явява пречка, повече хора да разработват site.ini скриптове? За мен не е пречка, но предполагам, може и да е такава за другите. Достатъчно ви е да разполагате с програмата и да си изтеглите безплатно документацията за нея в PDF и да я "изядете с кориците". Буквално, все едно учите нов програмен език от рода на CSS {селектори, селектори и отвреме на време други неща}. Когато сте готови с това сте способни сами да си пишете скриптовете. На който не му се занимава да си ги пише сам, нека да си плаща абонамента за WebGrab++ към авторите му и да ползва каквото те му предоставят. Нямам общо с въпросните автори, не работя за тях, нито пък продавам site.ini файлове... Предлагам единствено безплатна услуга за изтегляне на готов EPG. Ползвайте, ако ви харесва или пък не.

П.С: Веднъж написан и кодиран от разработчика му, site.ini файлът става невъзможен за корекции от който и да било (освен авторите им) и именно това е и целта им - да им плащате, за да имат стимул да ви ги пишат и преправят, когато се счупят. Единствено WebGrab++ програмата, вътрешно може да си ги декодира, ако провери, че имате закупен абонамент за което...


RE: Електронен програмен справочник (EPG) за български и чуждестранни ТВ - woooow - 30-09-2021

Здравей, Majide! Поздравления за чудесният проект, който поддържаш! От известно време няма епг на TLC и 7/8 TV e с невярно разписание (24 часа разлика, но не съм сигурен напред или назад)! Ако е възможно, би ли погледнал какво се случва? Благодаря предварително! За сега не забелязвам други разминавания...