Коди Фен Форум България
Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - Версия за принтиране

+- Коди Фен Форум България (https://kodibg.org/forum)
+-- Форум: Общи проблеми, решения и взаимопомощ (https://kodibg.org/forum/forum-4.html)
+--- Форум: Общи дискусии, проблеми и решения (https://kodibg.org/forum/forum-6.html)
+--- Тема: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? (/thread-1509.html)



Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - m1TeT0 - 21-09-2022

Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение? Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - Majide - 21-09-2022

Не гледай само папка temp, а също и userdata/Thumbnails <-там се пазят кеширани всички миниатюри на изображенията на всяко едно видео, песен или друго, прелиствано през менютата на Коди. С времето стават все повече, понеже не се изтриват автоматично и се пазят по принцип завинаги. Може да достигне размери от порядъка на над 20GB за 5-6 години ежедневна употреба.

Под Линукс, си ги чистя с този специализиран инструмент: https://github.com/MilhouseVH/texturecache.py , но не ви го препоръчвам (може да изтриете с него по невнимание каквото не трябва).



RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - martinstz - 21-09-2022

(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.



Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - m1TeT0 - 25-09-2022

Благодаря за инормацията. Изчистих около 1,7 гб, което ми отвори място за други приложения. Принципно за свързване на външна памет усб такава адекватна ли е що се отнася до бързина, ако се качват приложения там, или да си търяс външен твърд диск ?


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - rambo11 - 01-12-2022

(21-09-2022, 16:20)martinstz написа:
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.
Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.
А тази папка .Kodi/addons/packages как се достъпва в andoird tv у-вото?


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - martinstz - 01-12-2022

(01-12-2022, 12:42)rambo11 написа:
(21-09-2022, 16:20)martinstz написа:
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.
Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.
А тази папка .Kodi/addons/packages как се достъпва в andoird tv у-вото?

Чрез някакъв файлов мениджър, като разрешите да се виждат скриите папки, тъй като папката .Kodi на Андроид у-во е скрита.
Тук има описани местата на добавките на всякакви ОС: https://kodi.wiki/view/Kodi_data_folder#Location


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - Aashii - 04-08-2023

(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.

Hi
It appears that the application's size has been growing over time, causing it to consume a significant amount of memory on the TV. Despite trying to remove packages and temp files, the problem persists. free fire name


RE: Въпрос за размера на Kodi за Android tv? - Hannah69 - 19-09-2023

The size of Kodi for Android TV can vary depending on the version and any additional add-ons or skins you install. Typically, the base Kodi app itself is relatively small, usually around 100-200 MB. However, the total size can increase significantly when you add media files, plugins, and customizations. It's important to keep an eye on storage space if you have a limited capacity Android TV device to ensure you have enough room for your media and Kodi's data.