Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гледане на Булсат Фюжън от чужбина
#1
Така, имам абонамент за булсатком, и реших да го пропвам на Смарт ТВ през аппа.
Установих, че каналите от БТВ груп и Нова се филтрират в зависимост от локацията. Тоест в България
не е проблем, но когато се гледа от чужбина не се показват.
Днес пробвах с приложение за андроид на телефона през VPN, и всичко беше окей, веднага изкочиха.
Въпроса ми е следния, има ли начин в КОДИ чрез VPN addon, насторойка или през прокси да успея да си гледам БТВ и Нова и техните допълнителни канали във Булсатком през Коди?
Отговори
#2
Коди има настройка за прокси сървър. Ако не работи (както е при мен на работа) може да създадеш системна променлива от обкръжението (system environment variаblе) http_proxy с името на прокси сървъра.
В Уиндоус, най-лесно с командата (след което трябва рестарт на Коди):
setx -m http_proxy "http://<proxy_server_host_name:port>"
Tази променлива се взима под внимание от python.

А, забравих, с прокси при мен всичко бачка.
Отговори
#3
С OpenVPN и Американско IP бях тествал преди и работеше. С БГ VPN не съм тествал, но сега чакам да ми пуснат OpenVPN с БГ адрес и ще кажа, но принципно ще работи.
Kodi 16.1 (т.е. myKodi 16.1) на QNAP  Cool
Kodi 16.1 на Windows 10
Отговори
#4
Искам да Ви кажа, че не съм чак толкова вещ в тези неща т.е. в часта за програмирането.
По принцип има ли безболезнен и безплатен начин ?
Отговори
#5
Безплатен с гаранция няма а за безболезнен си зависи от теб колко ти се занимава.
Начините да гледаш според мен са следните:
1 Вече коментирания начин с VPN
2.Познат,приятел или роднина при който да се монтира някакво старо компютърче с линукс и да се пусне на него прокси,чрез което да гледаш.
За да гледат в чужбина трябва машината в България да има поне 30 000 kbps/s международен ъплоуд и съответно гледащия да има тази скорост на данлоуд.
Отговори
#6
Ako ти липсват каналите със сериалите от Босфора, моят съвет е да се абонираш за някоя от телевизиите с платени права да излъчва зад граница, финансовата равносметка между VPN и месечен абонамент клони към 0, като вторият вариант е по-надежден - (предлага в допълнение записи на основните предавания + забавяне във времето)
Отговори
#7
Ето една примерна равносметка колко би ни струвало да гледаме Булсат или да си направим IPTV за лично ползване.
1. Компютър втора ръка със сходни характеристики
HP Compaq dc7800
Intel Core 2 Duo E6550 2.33GHz / 2048MB / 160GB / DVD/RW / LAN / 8xUSB 2.0 / SFF за около 100 лева.
2. Интернет абонамент със поне 30 мегабита международен ъплоуд на цена около 20 лева
3. Линукс дистрибуция Убунту,Минт,Дебиан със някоя лека графична среда като LXDE,Mate,XFCE на цена от 0 лева.
4. Абонамент за Булсат IPTV 19.80на месец и в момента промоцията за 24 лева на Фюжън пакета за 1 година.
5. Ток на месец 15 лева.
6. Сталкер портал или Астра по желание за който иска и други екстри на цена от 0 лева.
Значи като се махне първоначалната инвестиция за компютъра ви се падат по около 55 лева на месец за да си имате лично ваше IPTV без да се съобразявате с никой.Ако си разделите разходите с още 1 ли 2 приятеля ще имате 300+ канала,филми,музика и каквото си поискате за 15 лева на месец.
Времето което се инвестира е в рамките на 1 седмица (ако ви мързи) и не повече от 2 дена някой ви помогне.
Предложения софтуер има начини да се сложат юзер и парола+ познаване по MAC адрес и ограничения за броя кънекции от определено IP.Възможни са и ограничения за точно определени IP да могат да се кънектват.
Отговори
#8
Сталкер порталa има и разработен стандартен билинг панел Big Grin. За последната част от проекта не е необходимо за пилееш време.
Аз от доста време трансверирах това което ме интересува от коди на сталкер портал с MAG и се отървах от досадното буфериране, ненужни и лошо подредени канали, липса на ЕПГ в доста от каналите на различните аддони ... в домашната ми мрежа работи без проблеми.
***WebGrab+Plus ще ти отнеме време също, ако искаш всичко да е изпипано и да имаш ЕПГ за всички канали които си решил да гледаш.
Отговори
#9
Комбинацията от Астра и Сталкер е зверски добра и отпадат ограниченията за това на какво ще искаш да гледаш.Във новите версии на Сталкер директно се импортват плейлистите и не пишеш като гламав часове стотици канали .
И тази новата шукария за астричката е супер. Ако тоя добави и мак адрес да се добавя тука просто става бетон.
[Изображение: post-1-0-18728700-1452533720.png]
Отговори
#10
С Астра не съм запознат.
Ако решиш да реализираш проекта и имаш нужда от помощ свиркай, ще помагам с каквото мога.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  въпрос относно Булсат и xbox series x Vasilvarna 1 1,133 15-09-2022, 08:58
Последна публикация: Topper
  Помощ за гледане на телевизия. Slackwere 11 12,104 22-06-2020, 19:57
Последна публикация: Fireblade
  варианти за гледане на телевизия в Коди theskillboy 9 9,745 05-05-2020, 12:06
Последна публикация: gogobravo
  VPN за Kodi и Bscfusion в чужбина galian0 50 64,400 30-09-2019, 11:21
Последна публикация: Lindaawilsoon
  Спортните канали на А1 в мрежата на Булсат ROBERT 37 35,895 22-10-2018, 22:55
Последна публикация: rtk

Отваряне на: