Коди Фен Форум България

Пълна версия: Въпроси за торент добавките
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Здравейте,

Бих искал да помоля за помощ по няколко въпроса. Не са чак мега важни, но биха помогнали за още по-комфортното ползване на Kodi Smile

1. Търсачката на Замунда не работи, само при мен ли е така или има някаква грижа с тази добавка (търсачните на Зелка и Арена си работят)?

2. Как мога да пиша в търсачката на кирилица, на клавиатурата не излиза кирилица въобще и не видях откъде мога да я настроя (на компа нямам подобен проблем, там си сменям клавиатурата с клавишна комбинация и може да се пише на кирилица);

3. Може ли отнякъде да се направят настройки на добавките на Арена, Замунда и Зелка, така че да могат да се филтрират резултатите, както е в сайтовете: по брой гледания, по последно качени и т.н.

Благодаря предварително на всички добронамерено отзовали се с коментари Smile

Поздрави,
(03-05-2019, 11:17)Ivanov написа: [ -> ]Здравейте,

Бих искал да помоля за помощ по няколко въпроса. Не са чак мега важни, но биха помогнали за още по-комфортното ползване на Kodi Smile

1. Търсачката на Замунда не работи, само при мен ли е така или има някаква грижа с тази добавка (търсачните на Зелка и Арена си работят)?

2. Как мога да пиша в търсачката на кирилица, на клавиатурата не излиза кирилица въобще и не видях откъде мога да я настроя (на компа нямам подобен проблем, там си сменям клавиатурата с клавишна комбинация и може да се пише на кирилица);

3. Може ли отнякъде да се направят настройки на добавките на Арена, Замунда и Зелка, така че да могат да се филтрират резултатите, както е в сайтовете: по брой гледания, по последно качени и т.н.

Благодаря предварително на всички добронамерено отзовали се с коментари Smile

Поздрави,

По ред на номерата:
1. Търсачката в Замунда работи:

[Изображение: 1.jpg]


[Изображение: 2.jpg]

2. За да пишеш на друг език, трябва в настройките на Коди да отбележиш на какъв друг език искаш да пишеш. Това става по следния начин:
Отиваш в Настройки:

[Изображение: 3.jpg]

Избираш Interface:

[Изображение: 4.jpg]

От там Регионални:

[Изображение: 5.jpg]

И избираш Keyboard layouts. Там избираш на какъв друг език ще пишеш:
[Изображение: 6.jpg]

Като дадеш ОК ще видиш двата езика избрани:

[Изображение: 7.jpg]

Като отидеш някъде да пишеш, вече можеш да сменяш между езиците от бутона вдясно:

[Изображение: 8.jpg]

3. По подразбиране Замунда и Зелка вади резултатите, като най-отгоре са последно качените, т.е. както излизат в сайта им, за другите две добавки не съм обърнал внимание. Принципно е възможно много неща да се направят, но конкретно за тези добавки ме съмнява някой да го направи, защото хората, които са ги създали отдавна не се занимават с тях. Аз само съм ги позакърпвал малко, но нямам намерение да ги преправям. Мисля, че и сега вършат чудесна работа.
Благодаря много, ще пробвам кирилицата довечера на Mi box-a Smile
За съжаление обаче търсачката на Замунда не работи и на компа ми, може би аз нещо не съм настроил като хората Sad
(03-05-2019, 12:07)Ivanov написа: [ -> ]Благодаря много, ще пробвам кирилицата довечера на Mi box-a  Smile
За съжаление обаче търсачката на Замунда не работи и на компа ми, може би аз нещо не съм настроил като хората Sad

Ами то няма нищо за настройване там. Какво търсиш, за да пробвам при мен?
Виж в настройката на добавката да не си сложил случайно отметка да филтрира само тези филми, които имат БГ аудио. Защото тогава ще търси само тези филми, които са с БГ аудио и ако няма такива, то няма да ти вади резултати.
Здравейте отново, с клавиатурата на кирилица всичко се оправи за секунди, както е в инструкцията на Мартин. Голямо благодаря.
За търсачката на Замунда нямам обяснение. Търсих "flash" и не излезе нито един резултат.

[Изображение: IMG-20190503-184709.jpg]

Точно това беше проблема, отметка да търси бг аудио! Направо ме е срам Smile Голямо благодаря за помощта на всички!
Сериалът се казва "The flash", ако не се лъжа, така че пробвай по този начин написан. Старай се да пишеш, колкото може правилно заглавията, за по-добри резултати.

btw, ако не искаш да си снимаш телевизора/монитора, можеш да използваш някой уеб интерфейс на Kodi, за да си правиш скрийншотове. Например Chorus2 - направи си настройките в settings > services > control и избери да инстаираш Chorus2. След инсталацията влизаш на [192.168.0.101:8080] / [адреса-на-устройството:порта-който-си-избрал].
Конкретно за скрийншота: http://IP:PORT/#lab/screenshot
(03-05-2019, 20:05)ZZlatev написа: [ -> ]Сериалът се казва "The flash", ако не се лъжа, така че пробвай по този начин написан. Старай се да пишеш, колкото може правилно заглавията, за по-добри резултати.

btw, ако не искаш да си снимаш телевизора/монитора, можеш да използваш някой уеб интерфейс на Kodi, за да си правиш скрийншотове. Например Chorus2 - направи си настройките в settings > services > control и избери да инстаираш Chorus2. След инсталацията влизаш на [192.168.0.101:8080] / [адреса-на-устройството:порта-който-си-избрал].
Конкретно за скрийншота: http://IP:PORT/#lab/screenshot

Всичко вече работи, благодаря за помощта! Проблемът естествено беше в мен, в настройките на добавката бях тикнал да търси бг аудио Confused