Коди Фен Форум България

Пълна версия: Игри за ТВ бокс под Андроид
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2
Здравейте! Може и да има такава тема, но никъде не я видях. Става въпрос за игра на игри на тв бокс с джойстик или клавиатура и мишка. Ако някой пробвал бих се радвал да сподели кои игри изтеглени от Google play работят по този начин (джойстик, клавиатура и мишка). Почти всички игри , които пробвах тръгват но немогат да се контролират през джойстик, а само с тъч! Ако има някакъв начин и някой го знае нека сподели! Благодаря!!! Smile
Не съм изпробвал още това, което ще ви предложа, но хвърлете едно око, защото е по темата: https://www.tvaddons.co/kodi-video-games/
Благодаря, ще се пробва....ще споделя впечатления.
(31-03-2018, 10:58)gradez написа: [ -> ]Здравейте! Може и да има такава тема, но никъде не я видях. Става въпрос за игра на игри на тв бокс с джойстик или клавиатура и мишка. Ако някой пробвал бих се радвал да сподели кои игри изтеглени от Google play работят по този начин (джойстик, клавиатура и мишка). Почти всички игри , които пробвах тръгват но немогат да се контролират през джойстик, а само с тъч! Ако има  някакъв начин и някой го знае нека сподели! Благодаря!!! Smile

Ето колега тука братушките са направили списък на всички игри които могат да се управляват с джойстик
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=401003
Искаше ми много и тук да създадем и да развием поне една или две подобни теми, но не се намериха достатъчно желаещи и ентусиазмът ми ....замина.
Имай впредвид че не всички джойстици ще ти свършат работа ,същото се отнася и за игрите , някои от тях са оптимизирани за работа само с определени процесори/напр.Tegra/ и няма да вървят на други такива.
За това ако мислиш да използваш тв бокса за игри прочети внимателно за игрите и изтегли правилната версия на дадена игра и точно как става инсталацията или "пачването"
За любителите на игри препоръчвам ScottELEC, помолете щатният преводач на форума (БИгнатов) да ви подготви нужните инструкции на български.
Ей, ако искам да играя игра на телевизионна кутия, просто трябва да инсталирам apk файл като от apknite, нали?
(18-07-2019, 08:45)jeanshapiro написа: [ -> ]Ей, ако искам да играя игра на телевизионна кутия, просто трябва да инсталирам apk файл като от apknite, нали?
 Ако "телевизионната кутия" е с Андроид, тогава Да... Обаче, игрите за Андроид са правени да се управляват през тъчскрийн, а не с джойстик. Също така програмите/игрите, които инсталираш в Андроид ще се стартират през съответния launcher за Андроид. Ако разгледаш съседните теми, ще разбереш как да стартираш и играеш игри, без да напускаш/затваряш Коди.
Здравейте, купихме си смарт тв LG. Също от интернет доставчика ни сложиха смарт тв бокс за да може да се гледа и тв (директен кабел не беше опция).
Но мисълта ми е как може да се играят игри през този тв бокс на смарт тв.
Четох другите теми за игри, но разбирам малко от апликации, кодеци, инсталация на такива и т.н.
Може ли някой да обясни възможно най-просто как става това. Може и линк към статии, видео където е обяснено. Може и да са на английски, руски Smile
Благодаря и весели празници
Христо
@hristo2201, за вашия (и всеки друг) ТВ Бокс работещ под Андроид, следвайте ТОВА указание. Ако имате в семейството някое дете със сигурност ще ви инструктира професионално в тази сфера, защото се занимават с това почти ежедневно  Cool
Благодаря за бързия отговор. Сина ми е малък и все още не може да ми помага с тези джаджи Smile
Иначе моя тв бокс явно е стар или куча марка, защото няма Google play, само youtube и други неизвестни за мен.
Това означава, че не мога да тегля приложения, в частност игри, които да играя на смарт тв-то.
Ако може да препоръчате евтин вариант на такова устройство, коети има google play ще ви бъда благодарен.
Страници: 1 2