Коди Фен Форум България

Пълна версия: Fusion TV Android - картината прекъсва на Kodi 17.6
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3
Използвам Kodi 17.6 на Windows 7 Ultimate x64 но картината от всички канали на bulsatcom прекъсва. Тези които използват Коди на Windows 7 x64 имат ли подобен проблем?
(28-11-2017, 18:02)dimov81 написа: [ -> ]Използвам Kodi 17.6 на Windows 7 Ultimate x64 но картината от всички канали на bulsatcom прекъсва. Тези които използват Коди на Windows 7 x64 имат ли подобен проблем?

Да, на Kodi 17.6 под Win - bulsatcom прекъсва (между другото прекъсва на всички KOIDI-та от v.17.0 нагоре. "Най-прясното KODI" под Windows на което bulsatcom не прекъсва e KODI 16.1.

Ако нямаш стара версия на KODI ето линк към стари версии на KODI:

https://xbmc.en.uptodown.com/windows/old
Момчета, много ме съмнява точно версията на kodi да е проблем в този случай.
Dimov, виж си хардуерното ускорение. Виж опциите там и пробвай различни комбинации.
Аз нямам проблем с 17.6, нито на windows, нито на Linux, нито на android.
Проблема с насичането е от версия 17 и е свързан с промяната на алгоритъма на хардуерното ускорение. В официалния форум на Коди има доста теми по въпроса. Мисля, че причината е в борбата срещу пиратсткото съдържание и в частност китайските боксчета. Има го при боксовете с Андроид, ползващи Амлоджик, има го и при Уиндоус 7 (за 10 не съм сигурен). Няма проблеми с Nvidia Shield, а май че и с Minix. Решението е по-стара версия на Коди.
(28-11-2017, 20:45)ZZlatev написа: [ -> ]Момчета, много ме съмнява точно версията на kodi да е проблем в този случай.
Dimov, виж си хардуерното ускорение. Виж опциите там и пробвай различни комбинации.
Аз нямам проблем с 17.6, нито на windows, нито на Linux, нито на android.

Какво имаш в предвид с "хардуерно ускорение"? Лаптопа ми е Lenovo Thinkpad T420 с видео карта Intel® HD Graphics 3000.
(28-11-2017, 21:55)dimov81 написа: [ -> ]
(28-11-2017, 20:45)ZZlatev написа: [ -> ]Момчета, много ме съмнява точно версията на kodi да е проблем в този случай.
Dimov, виж си хардуерното ускорение. Виж опциите там и пробвай различни комбинации.
Аз нямам проблем с 17.6, нито на windows, нито на Linux, нито на android.

Какво имаш в предвид с "хардуерно ускорение"? Лаптопа ми е Lenovo Thinkpad T420 с видео карта Intel® HD Graphics 3000.

    Може би има в предвид евентуално да опиташ с изключено хардуерното ускорение от Настройки, Плейър, Видео, Метод на изчертаване:
[Изображение: USKOR.jpg]

За съжаление почти винаги не помага. По скоро проблема е комбинацията <17.X на Коди + Bscfusion + PVR IPTV Simple client> защото при гледане с Free BG TV не се наблюдава насичане през 10 -15 секунди, така че ако трябва да се ползва KODI под Win - решението за сега е  даунгрейд до 16.1. Иначе алтернативно след като се генерира плейлистата bulsat.m3u през KODI от вън в WIN може да се гледа например с Down PotPlayer. При Win пътят до генерираната bulsat.m3u е:
 C:\Users\потребителя\AppData\Roaming\Kodi\userdata\addon_data\plugin.program.bscfusion\dat
Пробвах с всички настройки дето са под "Метод на изчертаване" но с всички картината прекъсва. Проблема може да е съвместимост с хардуера след като при някои хора има проблем, а при някои няма.
(29-11-2017, 14:03)dimov81 написа: [ -> ]Пробвах с всички настройки дето са под "Метод на изчертаване" но с всички картината прекъсва. Проблема може да е съвместимост с хардуера след като при някои хора има проблем, а при някои няма.

Ако пробваш на Коди 17.х, каквито и настройки да направиш ще ти насича. Пробвай с Коди 16.1. Не е проблемът в добавката за Булсат. Тя реално само генерира листите, а те после се просвирват от PVR Simple Client. Има някакви рестрикции, които пречат за читавото просвирване на листите от новото Коди, но няма решение. Другият вариант е да ползваш добавката само за генериране на листа, а да го просвирваш през друг плейър, като примерно VLC или нещо подобно (на PotPlayer върви, тествано). Там няма накъсвания.
Моите наблюдения, KODI 17.x на Windows 7, Windows 10, Ubuntu 16.04 LTS булсат прекъсва, следва връщане към KODI 16, няма проблем. Android BOX Tanix TX3 Mini, KODI 17.3 (кодито е някво къстъм за бокс-а, със всички хардуерни ускорители активирани) върви супер и бокса е супер.
За Lenovo Thinkpad T420 правилните настройки са на изображението под текста и работи без никакви проблеми, при мен версията на коди е 17.6

[Изображение: REGQeuOl.png]
Страници: 1 2 3