Коди Фен Форум България

Пълна версия: Хранилище за добавки на Мартин
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
И при мен Fusion дава Module Import Fail на КОДИ 19. Пробвам с 2 акунта и с двата е така.
През сайта и приложението им влизам без проблем.
(21-10-2021, 02:00)kodi21 написа: [ -> ]Здравейте, във връзка с репо Mar33 се появи някакъв проблем за елементрум, който гласи Daemon error:b"permissionError(13 'permission denied')" от нищото на някой случвало ли му се е такова нещо?

Предполагам, че става въпрос за писаното в тази тема: https://kodibg.org/forum/thread-1376-pos...l#pid20076
bsc.py на ред  262 трябва да промените
от:
Код:
if ch.has_key('program'):
на:
Код:
if ch.has_key('programme'):
и bulsat.m3u файла се генерира, Но bulsat.xml файла се генерира без програмата.
(22-10-2021, 14:46)rosen8012 написа: [ -> ]bsc.py на ред  262 трябва да промените
от:
Код:
if ch.has_key('program'):
на:
Код:
if ch.has_key('programme'):
и bulsat.m3u файла се генерира, Но bulsat.xml файла се генерира без програмата.

Както писах в другата тема, качена е версия, която генерира ЕПГ. Проблемът не е този, който сте написали. Няма нужда от тази промяна в кода. Версията от вчера генерира и плейлист и файл с ЕПГ.
Може ли да споделиш къде е проблемът за да си оправя кода от тази тема https://kodibg.org/forum/thread-201.html
(22-10-2021, 16:16)rosen8012 написа: [ -> ]Може ли да споделиш къде е проблемът за да си оправя кода от тази тема https://kodibg.org/forum/thread-201.html

Тази тема няма общо с добавката, която коментираме. Не съм запознат с нейния код, но в общи линии проблемът в добавката, която коментираме, беше при извличането на ЕПГ, поради променен адрес към него. Преди беше epg/short, а сега е променен на epg/long. На пръв поглед дребна работа, но докато се стигне до констатирането му си отнема времето, за което благодаря на PlamenIP, че му се занимаваше и го констатира. Аз само констатирах, че е от ЕПГ-то, а той намери, къде точно. Надявам се да ти е от помощ и да си оправиш кода!
Благодаря! замяната на epg/short с epg/long отстрани проблемът.
Голямо балгодаря и от мен. И аз като колегата бях поел по грешен път да модифицирам кода на грешното място ... сега всичко си работи прекрасно на старото ми RPi с добавката bscfusion-android-master на Коди 16.1. Твоята добавка я инсталирах на моя QNAP NAS, тъй като с последния ъпдейт QNAP премахнаха поддръжката за Коди, и се наложи да инсталирам неофициален пакет Коди 18.5 за техния HD Station.
Имам само два малки проблема, които може и да се дължат на моята конфигурация, довечера ще си поиграя с настройките на IPTC Simple Client да видя дали не идват от там, поне за първия от тях. Ето за какво става въпрос:

1) ЕПГ информацията изглежда малко разбъркана. Например снощи даваха "Индиана Джоунс" по Кино Нова, а програната показваше "Новините днес'. "Индиана Дхоунс" се появяваше като информация на някой от музикалните канали. На много от програмите беше сбъркано, сверявах го с инфото от мобилното приложение на булсатком. Пробвах с ресет на EPG DB  и премахнах опцията за local cache, но резултатът беше същият.

2) Опцията "Show adult content" не работи, в смисъл, че винаги показва въпросните канали ;-) Спомням си, че в предишната добавка bscfusion-android-master, която използвах преди, също не работеше, та се налагаше да го пачна сам, даже преименувах опцията на нещо по завоалирано (Do not filter EPG) за да не е толокова ясно за какво се отнася ... Би било супер да го оправиш във следващата версия ако имаш възможност, все пак някои от нас имат малки деца Smile

Отново много благодаря за усилията да събереш всички работещи добавки в едно репо !
(26-10-2021, 12:47)alexvs написа: [ -> ]Голямо балгодаря и от мен. И аз като колегата бях поел по грешен път да модифицирам кода на грешното място ... сега всичко си работи прекрасно на старото ми RPi с добавката bscfusion-android-master на Коди 16.1. Твоята добавка я инсталирах на моя QNAP NAS, тъй като с последния ъпдейт QNAP премахнаха поддръжката за Коди, и се наложи да инсталирам неофициален пакет Коди 18.5 за техния HD Station.
Имам само два малки проблема, които може и да се дължат на моята конфигурация, довечера ще си поиграя с настройките на IPTC Simple Client да видя дали не идват от там, поне за първия от тях. Ето за какво става въпрос:

1) ЕПГ информацията изглежда малко разбъркана. Например снощи даваха "Индиана Джоунс" по Кино Нова, а програната показваше "Новините днес'. "Индиана Дхоунс" се появяваше като информация на някой от музикалните канали. На много от програмите беше сбъркано, сверявах го с инфото от мобилното приложение на булсатком. Пробвах с ресет на EPG DB  и премахнах опцията за local cache, но резултатът беше същият.

2) Опцията "Show adult content" не работи, в смисъл, че винаги показва въпросните канали ;-) Спомням си, че в предишната добавка bscfusion-android-master, която използвах преди, също не работеше, та се налагаше да го пачна сам, даже преименувах опцията на нещо по завоалирано (Do not filter EPG) за да не е толокова ясно за какво се отнася ... Би било супер да го оправиш във следващата версия ако имаш възможност, все пак някои от нас имат малки деца Smile

Отново много благодаря за усилията да събереш всички работещи добавки в едно репо !

Относно разбърканото ЕПГ, в добавката е така сигурно от година Smile Проблемът е, че си го издърпва автоматично от Булсат и явно източникът нещо е с разбъркани ID-та. За съжаление няма как да го откоригирам това.
По втория проблем - ще погледна тези дни, за какво иде реч, че аз не я ползвам тази добавка и при всяка промяна, която се налага да направя по нея, трябва да се ровя докато открия, кое и къде да се пипне Smile
(26-10-2021, 21:40)martinstz написа: [ -> ]Относно разбърканото ЕПГ, в добавката е така сигурно от година Smile Проблемът е, че си го издърпва автоматично от Булсат и явно източникът нещо е с разбъркани ID-та. За съжаление няма как да го откоригирам това.
По втория проблем - ще погледна тези дни, за какво иде реч, че аз не я ползвам тази добавка и при всяка промяна, която се налага да направя по нея, трябва да се ровя докато открия, кое и къде да се пипне Smile

Първият проблем най-вероятно има нещо обшо с локалните настройки. Смених си времето на българското, деактивирах локалния EPG кеш на IPTV Simple Client, върнах обратно настройката за времева корекция на EPG от -1ч на 0ч, и сега на пръв поглед работи. Е, времето е с един час напред, но се ядва. Ще го наблюдавам, и ако пак се появи, ще проверя генерираният от приставката .xml.gz файл. Ако там нещата са разбъркани, поне ще е ясно, че "повредата не е в моя телевизор" Smile

По втория проблем-имам спомен че бях добавил един ред във функцията gen_all() във bsc.py модула. Довечера ще погледна моето RPi да видя какво точно беше.