Коди Фен Форум България

Пълна версия: VPN за Kodi и Bscfusion в чужбина
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4 5 6
Здравейте,

Ползвам добавката от доста време, но за съжаление доста от каналите тук в Германия не ми излизат. За Нова Тв ползвам добавката, но ми липсват спортните канали. Имам 2  малинки, на едната е Коди а другата работи като Тор рутер. Направих го напълно сам, но не съм много в час за това и пускам темата. Има ли (безплатен)начин да се инсталира Впн на Коди, за да ми тръгнат останалите канали. Тор не ми върши работа, понеже сменя постоянно локализация а спортните канали от Булсата не тръгват във всяка Държава. Или има ли начин да се настои Тор да е само с един ИП адрес например да е в Испания. Ползвах този линк 

Install Tor
Здравей, по принцип всяка Малинка има възможност за VPN като цяло рутер-а не може ли да му се смени Firmware примерно с dd-wrt и на него да настроиш VPN?
Сървър към БГ винаги може да се намери лесно. Все пак дай малко повече инфо за локалната мрежа, как е развързана и какви устройства има в нея + последователността за да може да се орентираме кой е правилния начин за направа на това нещо Smile
(19-04-2017, 00:22)Matrata написа: [ -> ]Здравей, по принцип всяка Малинка има възможност за VPN като цяло рутер-а не може ли да му се смени Firmware примерно с dd-wrt и на него да настроиш VPN?
Сървър към БГ винаги може да се намери лесно. Все пак дай малко повече инфо за локалната мрежа, как е развързана и какви устройства има в нея + последователността за да може да се орентираме кой е правилния начин за направа на това нещо Smile

Благодаря за отговора. Рутера ми е от доставчика на Интернет-а и е FritzBox, но има брандинг. И двете малинки имат по 2 wifi dongle-а. Връзката е FritzBox-Tor-Kodi
Поздрави



[Изображение: 17093878_10208368294589326_1499775792_n.jpg]
Ок, щом е от доставчика явно нямаш достъп и възможност за промени по него, въпросите ми са 2.

1. Имаш ли възможност за инвестиция /за изграждане на стабилна локална връзка+всякакви екстри (имам впредвид закупуване на Mikortik)/ възможно ли е доставчика да ти предостави статично IP ?

2. Ако нямаш възможност за инвестиция за у-вото ($35) може да направим конфигурация едната малинка да е рутер на другата без допълнителен софтуер. (все пак ще е необходим статичен ip от доставчика и възможност да направи DMZ запис към IP от локалната мрежа (дето ще направи вътрешен рутер)
Не става ли да си наемеш български VPN и да ползваш адона VPN Manager?
Или ако искаш да е напълно DIY проект, някой в БГ може да ти пусне един OpenVPN сървър (съвременните по-скъпи рутери го поддържат) и ти да се вързваш към него, пак с VPN Manager addon. За булсата няма да ти трябва кой знае каква връзка...
#Matrata
Възможност за инвестиция имам, другият месец сменям доставчика, но рутера си го избирам и купувам аз. Така че избора е свободен. За ИП то не съм сигурен,но не е проблем да стане статично. Кой модел трябва да си закупя?

#harry
Родителите ми живеят в Бг. Има интернет в нас. Може ли да пусна OpenVpn сървър от нас или ще трябва специален рутер.
Не мисля че ще ти трябва специален рутър. Макар да съм виждал работещ вариант точно с OpenVPN сървър пуснат на рутера, можеш да го инсталираш на кое да е ПС след рутера. Настройките вероятно ще са по-тегави, но в интернет има десетки примери.
Или DD-WRT фърмуер на рутъра. Става много по-безболезнено.
Няма нужда и от статично ип да имаш по принцип а микротик също ти е решение но ако искаш читав уифи гониш модел от 2211 нагоре освен това ако пък ползваш рутер с dd-wrt всичкия ти трафик ще минава през VPN което е тъпо ако ползваш пък микротик може да се маркира определения трафик който се генерира за ТВ да минава през VPN -а а останалия трафик който е за всичко останало видея игри и всичко друго да си минава директно през доставчика ти имаш и 3ти вариант ако не ти се дават пари за рутерборд си слагаш на едната малинка ето това https://wiki.vyos.net/wiki/User_Guide и тя ти играе роля на основен рутер конфигва се маркира се дадения трафик и така на татък. Ако решиш и като стигнеш най вече до решение кое е най-добре и най рентабилно за теб ще ти помогна с настройването и маркирането на трафика и всичко останало за да ти работят услугите коректно. Доставчика ти не го интересува какъв ти е основния рутер така че няма никакво значение

Поздрави
@Harry_gg
Само да те попитам дали си пробвал Vpn Manager с OpenVPN сървър от Рутер? Аз ползвам рутер Linksys Wrt1200ac с инсталиран OpenVPN, но не мога да се вържа към него с Vpn Manager през Kodi на Libreelec.
Страници: 1 2 3 4 5 6