Коди Фен Форум България

Пълна версия: Промяна на скин
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2
Здравейте всички, поздравления за полезния форум. От скоро се опитвам се да модифицирам confluence skin, версията на na Kodi е 16,1. За сега , това което искам да напраря ми се получава, но стигнах до задънена улица. Проблемът ми е следния : искам след като зареди да се вижда само background-a в скина, който съм сложил (или този по подразбиране ) и нищо повече. Успях да махна всички менюта, бутоните за изключване и за любими , но полетата, в които стоят тези менюта си стоят макар и да са празни. Не мога да разбера от къде да ги скрия и тях. Не знам дали успях да обясня правилно затова прилагам и снимка, със стрелки съм посочил полетата ,които ме тормозят .
[Изображение: resize.jpg]
Ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне, а бирата е от мен - по куриер или на живо във Варна ;-)
Бирата Гларус ли ще е ?
(12-04-2017, 10:24)Topper написа: [ -> ]Бирата Гларус ли ще е ?
Естествено !
Сега ме спечели Smile
Малко съм си играл със скиновете и мога да ти кажа, че Confluence не е от най-приятните за редакция, просто не е направена за това.
Но кажи ми каква е крайната ти цел ?
Целта ми е когато кодито зареди да има един изчистен цял заден фон, по който да няма нищо ( не както е сега с празните полетата, в които стои менюто, но закрива baclground-). Какъв ще е скинът няма значение. Тьрсих даже готови такива, но не намерих и затова започнах да се Боря с този. Битката е на 50% спечелена, но ми трябва още помощ.
(12-04-2017, 17:56)clip написа: [ -> ]Целта ми е когато кодито зареди да има един изчистен цял заден фон, по който да няма нищо ( не както е сега с празните полетата, в които стои менюто, но закрива baclground-). Какъв ще е скинът няма значение. Тьрсих даже готови такива, но не намерих и затова започнах да се Боря с този. Битката е на 50% спечелена, но ми трябва още помощ.

Здравей, виж с този редактиран xml, дали се доближава до нещото, което искаш да получиш като краен резултат, и евентуално да си редактираш твоя, сигурно в него има и други промени.
Поздрави
(12-04-2017, 21:09)peshshko написа: [ -> ]
(12-04-2017, 17:56)clip написа: [ -> ]Целта ми е когато кодито зареди да има един изчистен цял заден фон, по който да няма нищо ( не както е сега с празните полетата, в които стои менюто, но закрива baclground-). Какъв ще е скинът няма значение. Тьрсих даже готови такива, но не намерих и затова започнах да се Боря с този. Битката е на 50% спечелена, но ми трябва още помощ.

Здравей, виж с този редактиран xml, дали се доближава до нещото, което искаш да получиш като краен резултат, и евентуално да си редактираш твоя, сигурно в него има и други промени.
Поздрави

Цар си , стана работата Smile)))
Ако си от Варна ще се радвам да почерпя, а ако ли не ще намеря начин да се реванширам.
10х още веднъж.
Радвам се, че ти е свършило работа, знам какво е чувството с тия скинове като си промениш нещо както на тебе ти се иска да изглежда. Хубавото е ,че както са замислени скиновете можеш доста да си го персонализираш, без да е много сложно.
Иначе съм далечко от Варна, но пък знае ли се-лято иде Smile
Поздрави
Като дойдеш на море лятото студените бири са от мен. Пиши на лични.
Поздрави
10х
Админите могат да заключат темата.
Два скина, които ползвам, са точно такива - изчистени с менюта в долната част на екрана и изчистен фон. Имат възможност за тъмен и светъл цвят, като могат и допълнително да им се пипат цветовете, както и да се създават/премахват менюта и подменюта, т.е. напълно могат да се обработят според нуждите на потребителя. Скиновете са Eminence 2.0 и Arctic:Zephyr. С Arctic бях доста време, но отскоро го смених с Eminence 2.0 и засега повече ме кефи! Въпрос на вкус Wink
Страници: 1 2