Коди Фен Форум България

Пълна версия: TVBG PVR Backend
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Не съм , когато правих поръчката маркирах без устройство , с MAC адреса на лаптопа, на който е инсталиран КОДИ, поръчката е план Макс - единствената, която може да се гледа в чужбина , живея в Германия.
Обади им се или им пиши. Ако не си сгрешил МАК адреса, вероятно те са го въвели погрешно.
Не си първия на който се случва...
Да не би да пропускаш нещо? Виж тук...
Хора оправих се , грешката е била в мене, през цялото време съм се опитвал да вкарам MAC адреса с тирета, а е трябвало с две точки, всичко си тръгна . Ако целия месец нещата продължат така направо сменям Булсатком с тях.Обадих се и на съпорта им и се извиних ,че се наложи да им звъня два три пътя без проблема да е в тях.
Поздравления на разработчика за удобната добавка. Наскоро се абонирах за MAX пакета на TIVI и забелязах следното както на KODI 16 така и на 17, вместо програмата в лявата колона стартира програмата в дясната колона:

Diema -> Diema Sport HD
Diema Sport -> Diema Sport HD
Diema Sport 2 -> Diema Sport 2 HD
BNT1 -> BNT1 HD
HBO -> HBO HD
Cinemax -> Cinemax HD
Moviestar -> Moviestar HD
и т.н.

Тествано на Raspberry Pi2 с OpenELEC 7.0.1 и OpenELEC 8.0.4
И двата файла .cache и playlist.m3u изглеждат нормално. Ще бъда благодарен ако ме насочите къде да потърся проблема (iptvsimple или някоя библиотека)?
Здравей ngvassilev.
Проблема не е в твоя телевизор Smile Действително, при дадена подредба на каналите проблема се получава и при мен...
Благодарности за откриването на този бъг. Ще го оправя и ще пусна ъпдейт.
***
Проблема е оправен и добавката е обновена. Оправен е и проблема с липсващите логота на каналите с имена на кирилица...
Здравейте, имам нужда от помощ.
Kodi 17.4 OSMC  на Raspberry Pi 3
1. Когато в Simple client поставя настройките за плейлист и EPG, препоръчани на страницата на tivi.bg, каналите се зареждат, но очевидно не се стартират, защото TVBG backend-а е забранен;
2. Когато  поставя настройките, дадени в първия пост (TVBG с URL и валидния MAC address) а Simple client с локално M3U, генерирано от backend-а - зареждат се само двата свободни WEB канала
3. Опитах и комбинация от двете, но очевидно получавам "Неразрешено използване". Обадих се на съпорта и хората любезно ми обясниха, че в третия случай получават 2 заявки - първата (явно от TVBG) грешна, с едно допълнително В. Втората - явно от клиента - вярна.
Ето настройките на backend-а:
URL - http://cdn.tivi.bg/m/
MAC - моят, проверен многократно, верен
Моля за съвет
Не разбрах инсталирал ли си адона tvbgpvr.backend и настроил ли си го? Без него бяма да може да гледаш картина от твбг на Коди 17.
Да, инсталиран и настроен. В точка 1 просто Disabled за проба. Настройките в края на предишния ми пост
Можеш да пуснеш дебъг на tvbgpvr.backend добавката, след което да я стартираш. После виж в лога на Коди от кое URL е свалена плейлистата и дали е правилно. Може да го тестваш ръчно през терминала на OSMC с wget и да видиш дали сваля нормална плейлиста или такава с 2 канала.

Ако всичко е нормално следва рестарт на Коди или забрана/разрешаване на Симпъл ПВР-а и каналите трябва да се покажат...
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38