Коди Фен Форум България

Пълна версия: TVBG PVR Backend
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Рутера ми е fritzbox 6490 cable.
Сайта, който си е указал, не се отваря.
Отскоро го имам и не мога да се ориентирам как да сменя днс адреса. Ако може малко помощ,моля.
Значи като за начало трява да активираш Ansicht - Erweitert

След това отиваш на Internet > Zugangsdaten > DNS Server
и задваш andere dns Server verwenden, ето как е при мен, можеш да вкараш същите адреси:

[Изображение: ba6bf5bbc02cc28809d574666c225296.jpg]

След това übernehmen и рестартираш рутера. Пробвай после страницата, която не ти се отваряше отново.
Аз ползвах дълги години NordVPN, но вече имам собствен сървър в Бг.

P.S Какво ти изписва, при опит да отвориш страницата, която съм посочил?
За съжаление, току що прочетох във форум на Vodafone , че в техните рутери не може да се смени днс...
А с впн как мога да го конфигурирам?
Добро утро,
Така се конфигурира фритето със оригинален фирмуерър, при теб също трябва да може да се направи, а иначе можеш да конфигурираш и само клиента ти - кодито, за тиви.бг,торенет тв и тн.

Отделно от това може да си вземеш още един рутер, който поддържа vpn client и него да го ползваш само за впн. Връзваш го след фритето. По този начин ще имаш 2 отделни мрежи, едната от водафон, а другата от втория рутер- впн и можеш да си свързваш клиентите според това, което ти трябва - за единична сесия, краткотрайно или постоянно.
Благодаря.
И един последен въпрос, че нещо ми убягва логиката, май.
Трябва ми немски, или български адрес за впн?
Ти имаш немски ип адрес от водафон. 
Трява ти български ип адрес(впн) за тиви.бг, маймунда, зелкки, мелки, арени и всякакви други торенет тракери и телевизии.

Всичко това ти се предоставя от един един добър впн доставчик. Той ти предоставя избор за ип адреси от много страни, реално се получава така, че като избереш бг сървър ти се представяш пред тиви.бг като клиент от България. Ако избереш шведски сървър те разпознават като клиент от Швеция. Така например можеш да гледаш скандинавсото HBO от Германия. Аз за това ползвах НордВПН.

А добър впн доставчик не записва ип адресите на неговия сървър и ти осигурява винаги сървъри с много висока скорост.
С немски впн няма да имаш сегашните ограничения, който ти налага водафон! Като например страница serien stream  Wink
Не са необходими толкова маневри защото плейлистите на Булсат в автентичният бит рейт от сателита им могат да се купят за 2.99$, след това си плейвайте където и както знаете.

[Изображение: Rn6DY9F.png]
Доколкото разбрах идеята е да се активира впн за тиви.бг, а не плейлиста за Булсат. По този начин евентуално да се избегне "ограничението" от водафон.де!
За тиви.бг пък геолокацията е без значение, защото те регистрират мас адреса.
Ако ползваш качествен доставчик на Интернет няма никаква необходимост от VPN за тях. Аз съм от първите им клиенти (ако погледнеш архивите ще видиш, че пръв съм ви казал за тях) и никога не съм имал проблеми с тяхното качество дори и на 10 000 километра от тях (на живо и на запис във всичките им резолюции). Фен съм на коди, но за тях винаги съм използвал MAG box.
Спомням си първоначалните теми за тях. Аз също ги ползвам(ах)от 2015г. с маг254 и маг256.

Преди години нямаше проблеми в Германия, но вече не е така. И качественият доставчик на интернет по неразбираеми причини започва да се "гъбарка" с клиенти на тиви.бг тук. 

1гига връзка в Маннхейм, като гледаш тиви.бг или булсата и започват насичанията. Нетфликс, Амазон и Со никакви проблеми...или други иптв телевизии, при вас имаше един много известен сървър - кардшарингсървър/точка ком ако не се лъжа, 80$ на година - никакви проблеми.
Страници: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38