Коди Фен Форум България

Пълна версия: Има ли начин да подкарам Kodi добавки под WinXP?
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4
(30-01-2017, 00:48)bLck написа: [ -> ]Sad и стартер да сложа просто машината ще полудее от надуване на перката ... Просто машината си е старичка.. Щеше да бъде полезно по полезно ако се портне и фюжъна за хп.. И така всички стари PC  може би щяха да влязат в употреба.. Тва си е мое лично мнение де..

Ако машината ти прегрява една от най-вероятните причини е събран прах вътре в нея и особенно около вентилатора. Ако си в състояние я да отвориш можеш да го отстраниш.
Телевизията на булсат можеш да я гледаш от компютъра и без коди. В твоят браузер изписваш http://bulsat.com/televizia.php и когато видиш това 
[Изображение: Screenshot.png]
си изписваш постребителският e-mail и паролата и след това натискаш enter .
Благодаря,но регистрацията ми се използва не само от мен.. и за това исках през коди.. на Телефона ми върви без проблем ( LG G5 ) да сега ще кажете защо не съм си взел вмсето телефона някой по хубав лаптоп миии телефона ми изкочи на оферта в чужбина и така... лаптопчето не се товари от насъбран прах в него почиствам го.. просто е too old.. Не мога да мина на линкус защото въобще не му разбирам а в момента нямам парички за да си взема по хубав лаптоп .. все пак го използвам за браузуване/чат/редакция на документи.

Но все пак благодаря на всички ви за отзивчивостта ви. Най много на Majide за Nova Play : )
Ако работи с ХР няма шанс да не работи с  windows 7 starter , твоят процесор ( Intel® Pentium® Dual CPU T3400 @ 2.16GHz ) е напълно съвместим с него Idea
Твърдо стоя зад твоята позиция, че човек който ползва лаптоп само за браузване, писане по форумите и любимото място на българите facebook не е необходимо да инвестира в нов компютър.
Каквото и да кажа винаги ще ме оспорите.. пробвал съм всичките версии на Windows 7 на този лаптоп. Само ХП-то върви гладко и можеж да пуснеш колкото искаш процеси.. ( само на ХП-то лаптопа е тих и не се товари иначе е като самолет един филм не можеж да изгледаш и да чуеш всичко.).

xbmcbg благодаря ,че стоиш на моята позиция.

Както и да е виждам,че не ви се занимава с това ( във ваше право е , никой не може да ви накара да направите нещо на сила).Ако можех сам щях да си го пренапиша.
Ако все пак някой от вас реши да го направи Евал-ла ще помогнете на много българи,който все още си търкалят WinXP на техните машини.


Лека вечер ви желая и стискайте ми палци утре за изпита ми по Мрежово Администриране.
Защо не пробваш това? http://openelec.tv/news  Аз го ползвах доста време на стар компютър като го стартирах от флашка и бях много доволен.
Или LibreELEC
bLck, ето ти готово решение как да си направиш dual boot - Windows / LibreELEC:

Цитат:For Dual boot with windows it will be easier if you install LibreELEC first, here is the easiest way  Smile


You need:
- Empty hard drive or be prepared to wipe your drive
- USB stick with LibreELEC installation files (use the “LibreELEC USB-SD Creator” to download and install the files to the USB stick)
- Copy of your favorite bootable live Linux distribution with GParted (i use Ubuntu LTS 32bits version,loaded with GParted already)
- Windows installation media
- A copy of EasyBCD 2.3

Then follow this sequence:
- Install LibreELEC from the USB stick (This will wipe your drive!!)
- Restart the computer with your live Linux system and start GParted
- You will see 2 ext4 partitions: LibreELEC boot (~512MB) and LibreELEC storage (rest of your drive's capacity)(if the partition names are different its ok it will still work)
- Reduce the size of the storage partition to your prefered value (min. 4GB)(i set it to 10GB for my purpose)
- Create a NTFS partition with the rest of the space available for Windows(at this point you should have 3 partitions on your drive,2 ext4 and 1 NTFS)
- Flag LibreELEC boot partition as BOOT
- Shut down the computer and remove the live Linux media
- Restart the computer with the Windows installation media and install windows(if you used GParted correctly you will see the NTFS partition to install Windows)
- Restart the computer. It wil boot into Windows. Don't worry that there is no sign of LibreELEC at this point.
- Install EasyBCD and start the program. Create a new boot entry. Select the Linux tab and Syslinux as bootloader. Your LibreELEC boot path will be displayed. Adjust all settings (names, default boot, timeout etc.) and save everything.
- Restart your computer. Voilá, the boot menu will be displayed and you can select between Windows and LibreELEC.
Направих го колега, преди няколко дена. Просто самата машина не поддържа нещо на Линкус базираните системи и тлачи ... както и да е на него комп отписвам коди Big Grin Сложих си на лаптопа Win7 по -късно мисля да пробвам 10-ката.Но четох че Win8.1 е по бърз от 10-ката.Както и да е де.
Благодаря ви за всичко.
(04-02-2017, 22:06)bLck написа: [ -> ]Направих го колега, преди няколко дена. Просто  самата машина не поддържа нещо на Линкус базираните системи и тлачи ... както и да е на него комп отписвам коди Big Grin Сложих си на лаптопа Win7 по -късно мисля да пробвам 10-ката.Но четох че Win8.1 е по бърз от 10-ката.Както и да е де.
Благодаря ви за всичко.

Какъв ли ще да е този компютър който не става за Линукс, но е ОК с Windows 7 - 10 ?  Cool
shantros, нищо лично, ама да Цензурирано от Majide и след тва да си ръкопляскаш Big Grin

Иначе съм съгласен с теб :>
Страници: 1 2 3 4