Коди Фен Форум България

Пълна версия: Pine64
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3
Златев не се лъжи да даваш пари за ограничени софтуерно  и хардуерно   мини  компютърчета.  На пазара има достатъчно  алтернативи  за 40-50  лева отгоре  които са поне 3 пъти по- адекватни от към  производителност  и не са  ограничени спрямо  опер. с -ма.  Щом  търсиш нещо малко   може да погледнеш Acer Aspire Revo Build M1-601-VJ3060D D5.B54EX.002 за  около  280 лева .

[Изображение: 414084349_acer_aspire_revo_build_m1_601_vj3060d.jpg]


ACER M1-601-VJ3060D
D5.B54EX.002
Black

Intel® Celeron® Processor J3060 (2M Cache, up to 2.48 GHz)
2GB DDR3L SDRAM, up to 8GB

Intel® HD Graphics 400

HDD 500 GB 5400 rpm
SD CardReader

Enthernet LAN
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth

1x HDMI
3x USB 3.0
1x Combo audio/mic

Power adapter 65 Watt
"Enthernet LAN " Big Grin
Кажи го 300лв, не го виждам по-малко от 299 и на едно супер съмнително място 282. Все пак е с ВИНдоЛс 10 :/
А fan-less ли е ?
Има време да решавам, но си трябва едно mini-pc за медиен сървър. Няма как от Wetek-а да очаквам да върши чудеса - хем да е сървър, хем да е клиент. Справя се, но след тия тестове, които правя сега проблема май е от него.

https://www.kickstarter.com/projects/udo...board-ever
Златев сайта който си дал е за събиране на кинти . Там се обявява някаква сума за стартиране на проект и ако се събере проекта може и да тръгне. Така,че това което е на снимките като платки е в стадия на мечтите и очакванията а не реален продукт наличен за продажба.
Да, аз за тва го давам. Изглежда ми интересно.
Радвам се да прочета, че си локализирал проблема.
Опитай сега да махнеш логотата на каналите които според мен само товарят паметта на машината и си генерирай ново ЕПГ с минимална информация (епг-то не е необходимо да изглежда като списание, името на предаването е напълно достатъчно според мен). Твърде вероятно е след това разчистване да се окаже, че не е необходимо да пазаруваш допълнителен хардуер.

ПП сетих се, че при теб и външният HDD беше без външно захранване елиминирай го и тествай с USB флашка.
Хм, да, съгласен съм за логотата. Ще ги премахна, така или иначе не са най-важното нещо .
EPG-то не ми е проблем. Информацията, която съдържа е името на предаването, кога започва и свършва, тва е. Него няма да го пипам. Сложил съм 5-6 ini-та, но не вярвам от тва да е проблема. Ще опитам с програмата на Harry да генерирам по-бързо EPG, да го качвам на някакъв хостинг и от там го взима TVH.
Сега се сетих, че преди няколко дена, докато си гледам телевизия реших да сложа "Ало,Ало!" сериала на външният HDD, който е закачен на Wetek-a и канала, който гледах започна да насича по същият начин, който насичат например Fox Life и Crime HD. Ще пробвам да го извадя и ще пиша.
Мерси, xbmc :>
Външният HDD за такива устройства трябва да изглежда така
Моят не изглежда така, тва със сигурност.
Ще пробвам тази вечер без него дали ще насичат.

А принципно как мога да го докарам моя HDD в тва състояние?
На английски се казва "3,5 inch USB 2.0 SATA External HDD HD Hard Drive Enclosure Case Box Cover" и струва 6-15 $
Страници: 1 2 3