Коди Фен Форум България

Пълна версия: Въпрос за размера на Kodi за Android tv?
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение? Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.
Не гледай само папка temp, а също и userdata/Thumbnails <-там се пазят кеширани всички миниатюри на изображенията на всяко едно видео, песен или друго, прелиствано през менютата на Коди. С времето стават все повече, понеже не се изтриват автоматично и се пазят по принцип завинаги. Може да достигне размери от порядъка на над 20GB за 5-6 години ежедневна употреба.

Под Линукс, си ги чистя с този специализиран инструмент: https://github.com/MilhouseVH/texturecache.py , но не ви го препоръчвам (може да изтриете с него по невнимание каквото не трябва).
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: [ -> ]Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.



Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.
Благодаря за инормацията. Изчистих около 1,7 гб, което ми отвори място за други приложения. Принципно за свързване на външна памет усб такава адекватна ли е що се отнася до бързина, ако се качват приложения там, или да си търяс външен твърд диск ?
(21-09-2022, 16:20)martinstz написа: [ -> ]
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: [ -> ]Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.
Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.
А тази папка .Kodi/addons/packages как се достъпва в andoird tv у-вото?
(01-12-2022, 12:42)rambo11 написа: [ -> ]
(21-09-2022, 16:20)martinstz написа: [ -> ]
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: [ -> ]Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.
Освен в посочените от колегата папки, вижте и в .Kodi/addons/packages - там се съхраняват инсталационните пакети на добавките. Можете да ги затриете всичките. Принципно, колкото повече добавки ползвате, толкова е по-вероятно да ви се пълни у-вото. Аз ползвам 3-4, у-вото ми е с 8GB памет, като от тях реално 5 са на разположение и Коди не ми надхвърля 1.8GB, вече около 3 години на това у-во.
А тази папка .Kodi/addons/packages как се достъпва в andoird tv у-вото?

Чрез някакъв файлов мениджър, като разрешите да се виждат скриите папки, тъй като папката .Kodi на Андроид у-во е скрита.
Тук има описани местата на добавките на всякакви ОС: https://kodi.wiki/view/Kodi_data_folder#Location
(21-09-2022, 13:10)m1TeT0 написа: [ -> ]Здравейте. Прави ми впечатление, че с течение на ползването приложението непресттанно си увеличава размера. Трия пакети и temp, но пак програмата качва mb и почти е заело цялата памет на TV. В началото на ползването и вкарването на добавките програмата е заема много по-малко място в това отношение?  Някаква идея как и какво да премахна, че да не заема цялата свободна памет на ТВ? Вариантът за fresh start ми е ясен, но пък отнема доста време.

Hi
It appears that the application's size has been growing over time, causing it to consume a significant amount of memory on the TV. Despite trying to remove packages and temp files, the problem persists. free fire name
The size of Kodi for Android TV can vary depending on the version and any additional add-ons or skins you install. Typically, the base Kodi app itself is relatively small, usually around 100-200 MB. However, the total size can increase significantly when you add media files, plugins, and customizations. It's important to keep an eye on storage space if you have a limited capacity Android TV device to ensure you have enough room for your media and Kodi's data.