Коди Фен Форум България

Пълна версия: TVheadend Server - TVheadend Client "No free adapter available"
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Страници: 1 2 3 4
dombodombo, използвай тази тема, за да си инсталираш Acestream engine на ELEC-a. Провери дали работи по описаните начини и ако работи, тогава тествай с това прокси. Според мен ще стане. Просто имам чувството, че искаш някой да ти го направи на готово.
https://kodibg.org/forum/thread-754.html

Освен, ако не правиш записи, за какво искаш да ги качваш на сървър тези стриймове? Те не са нещо особено.
Като гледам, че вместо screenshots има сканирани листове който са коригирани с химикал и белилка ... Няма да му е лесно  Smile


[Изображение: Screenshot-from-2020-03-03-08-21-31.png]
(03-03-2020, 16:13)ZZlatev написа: [ -> ]dombodombo, използвай тази тема, за да си инсталираш Acestream engine на ELEC-a. Провери дали работи по описаните начини и ако работи, тогава тествай с това прокси. Според мен ще стане. Просто имам чувството, че искаш някой да ти го направи на готово.
https://kodibg.org/forum/thread-754.html

Освен, ако не правиш записи, за какво искаш да ги качваш на сървър тези стриймове? Те не са нещо особено.
Темата я четох, но мисля, че съм инталирал HTTPAcestream, тепърва ще пробвам с енджина, снощи четох за това. Не искам никой да ми го направи, а да разбера как става. Просто нивото ми е коренно различно от Вашето и затова Ви се струва така.

Нямам никакъв опит с тия неща, просто исках да си шерна сигнала на 2 телевизора, не за запис на сриймовете. Може би не подхождам правилно изобщо като принцип, но както казах нямам никакъв опит с тия процеси.

След борба и мъка успях да инсталирам Acestream engin-а. Естествено не от първия път и по различен начин от линка горе, но успях.

Сега ще си играя с листите да видя как ще се преборя там
Кашата наистина е пълна, но ако все пак си инсталирал Acestream проксито, може да провериш:
Код:
pipe:///usr/bin/ffmpeg
би трябвало да е в сървиза реда, не само ffmpeg. Формата също ме съмнява да е правилната, няма да е лошо да погледнеш наистина темите, защото тези неща са борени:

https://kodibg.org/forum/thread-191-post...ml#pid2718
Пробвай да заредиш някой канал с VLC, за да видиш дали работи Acestream engine-a първо.
Иначе форматът за TVH от това прокси, ако искаш да пробваш, е:
Код:
pipe://ffmpeg -v quiet -i http://192.168.0.104:8185/stream/CC6D4CDC -c copy -map 0 -f mpegts pipe:1
Като промениш IP-то и ID-то съответно на сървъра и на стрийма.
Код:
pipe://usr/bin/ffmpeg -v quiet -i http://192.168.0.104:8185/stream/CC6D4CDC -c copy -map 0 -f mpegts pipe:1
Нещо омазах нещата и ще започна отначало
След инталиране на Аce engina ми даде no connection
Нещо тотално се омазаха нещата. Чувствам се като индианец пред пишеща машина.

Асе енджина по принцип е зареден, обаче не ми приема m3u листа, успях да заредя 1 канал от ACE live list, видях го на телевизора, но не успях да го подкарам да тръгне(през TVH сървър и клиент).
Опитах да заредя m3u в пазл сървър и там ми излизат каналите, като бройка, лога и ID E7CAE3CB за Блумбърг например
Същият лист работи във VLC, но през TVH на телевизора не мога да го подкарам
Проверих адреса на pipe е същия формат както описания по-горе, добавих usr/bin както е добавено от Topper и пак нищо не тръгна през TVH.

На снимките долу - VLC работи директно от m3u листа, pipe е на същия канал от TVH. На телевизора виждам каналите, но отново ми дава същата грешка на HTSP - no free adapter available
Ако опитам да сваля линк от TVH и да го пусна във VLC също не се получава. Не тръгва.

Какъв сървър мога да ползвам за m3u листа и да го прехвърля към TVH? Какво ще препоръчате?

Явно ми се къса връзката между сървъра и TVH. Интересното е, че виждам каналите от сървъра в TVH, муксове, услуги, pipe, но стрийминг няма.
Другата възможност е да бъркам в настройките на TVH, макар че pipe -овете изглеждат еднакви като примера горе и не мисля, че е там проблема

Устройството ми е китайче с Amlogic и Libreelec

[Изображение: Bloomberg.jpg]

[Изображение: Ace-engine.jpg]

[Изображение: Pazl.jpg]
Здравейте, как да вкарам плейлистата на tivi.bg в tvheadend сървъра? Пробвам както е описано по разни сайтове, но излизат само 10-ина канала?
(05-03-2020, 16:38)dombodombo написа: [ -> ]Нещо тотално се омазаха нещата. Чувствам се като индианец пред пишеща машина.

Асе енджина по принцип е зареден, обаче не ми приема m3u листа, успях да заредя 1 канал от ACE live list, видях го на телевизора, но не успях да го подкарам да тръгне(през TVH сървър и клиент). 
Опитах да заредя m3u  в пазл сървър и там ми излизат каналите, като бройка, лога и ID E7CAE3CB  за Блумбърг например
Същият лист работи във VLC, но през TVH на телевизора не мога да го подкарам
Проверих адреса на pipe е същия формат както описания по-горе, добавих usr/bin както е добавено от Topper и пак нищо не тръгна през TVH.

На снимките долу - VLC работи директно от m3u листа, pipe е на същия канал от TVH. На телевизора виждам каналите, но отново ми дава същата грешка на HTSP  - no free adapter available
Ако опитам да сваля линк от TVH  и да го пусна във VLC също не се получава.  Не тръгва.

Какъв сървър мога да ползвам за m3u листа и да го прехвърля към TVH? Какво ще препоръчате?

Явно ми се къса връзката между сървъра и TVH. Интересното е, че виждам каналите от сървъра в TVH, муксове, услуги, pipe, но стрийминг няма.
Другата възможност е да бъркам в настройките на TVH, макар че pipe -овете изглеждат еднакви като примера горе и не мисля, че е там проблема

Устройството ми е китайче с Amlogic и Libreelec

[Изображение: Bloomberg.jpg]

[Изображение: Ace-engine.jpg]

[Изображение: Pazl.jpg]

TVH има лог, това първо - ако искаш нещо да помогнем, поне снимай него.
Второ, този ред с ffmpeg целият може да го пуснеш в конзолата (SSH root/libreelec) на ELEC-а, виж дали изкарва съобщения и какви.
И не на последно място, това е Linux и има логове, в които се рапортува какво се случва. Покажи и тях.
Страници: 1 2 3 4