Коди Фен Форум България

Пълна версия: Уеб стрийминг платформа
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Здравейте,

Преди време бях попаднал на един софтуер, който работеше с уеб интерфейс. Идеята беше, че когато въведеш адрес към M3U листа, ако софтуерът е инсталиран на даден сървър, създава друга вътрешна плейлиста в локалната мрежа, която може да се стриймва до множество устройства, които съответно я приемат от собствения сървър, на който е инсталиран софтуера. Дава възможност за гледане на един и същи плейлист от IPTV доставчик на множество устройства. Ще съм благодарен, ако някой я сподели. Мисля, че @AlkatrazBG беше публикувал скрийншот някъде във форума с тази система.
Здравей,

Мисля, че имаш предвид SS IPTV. Разгледай и виж дали е това.
Мисля, че същото става и с Astra и с TVHeadend и много други стриймъри/рестриймъри... Но, винаги има едно НО.  Ако първоначалната плейлиста (от доставчика) е ограничена до 1 кънекция и дефакто ти можеш да гледаш само един канал едновременно, тогава твоят локален рестриймър ще може да "облъчва" клиентските устройства само с един и същи канал. Например първия клиент реши да гледа канал БНТ1, тогава всеки следващ клиент (преди всички останали да спрат да гледат каквото и да било) ще може да гледат само БНТ1 и нищо друго дотогава. При опит да отворят друг канал ще им излиза грешка от типа на "Няма свободен адаптер", "...свободен тунер", "...броят връзки" или нещо подобно. Ще можете обаче примерно да рестриймвате един мач на живо до множество устройства, които да го гледат едновременно, а до оригиналния сървър (посочен в плейлистата) ще има само една единствена кънекция. Ако доставчика ви ограничава до 2 кънекции към неговия сървър, през вашия рестримър ще могат да гледат едновременно много потребители, но ограничени до два различни канала едновременно. Който опита да зареди трети канал, при опит да се изгради трета кънекция към оригиналния сървър, ще му бъде върната една от изброените грешки.