Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Свързване с KODI
#11
На по-новите Windows-и от XP споделянето на директории е превърнато в наказание, дори и да се опитваш да ги достъпиш от друг windows. Ако не можеш да се свържеш, проблема е със сигурност в настройките на windows-a. Аз лично препоръчвам да опиташ варианта с DLNA. Иначе измежду трите: NFS, AFP, SMB последният е най-бавен, а първия е най-бърз така, както съм ги изредил. В бъдещите версии на Коди се очаква да се въведе сървърна функционалност сходна с тази на Plex server. За момента обаче, идеята е в застой, защото се работи по много други неща.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#12
SMB и NFS , SAP, UPnP това имам на коди и нищо не става.
В друг форум ме посъветваха да пробвам и ръчно, и там не стана "Connection time out"
Според мен проблема се крие някъде в лаптопа и "home network".
===========
lambreto
не си описъл какъв е първоначалния проблем
аз също съм с Сони Андроид ТВ (макар и друг модел) и нямам проблеми да пускам видео от DLNA сървъра ми с вградения видео плейър или с VLC

Не мога да свържа безжично лаптопа към телевизора. До сега на няколко телевизора (LG и Samsung) с DLNA и домашни медиа сървър не съм имал никакви проблеми. Тук ударих на камък. От както го ползвах на Самсунга единствената промяна която съм правил е смяна на оператора (нет1). В събота ако мога пак ще го пробвам на едно LG да видя дали ще има проблем.
Домашни медиа сървър го търся от /настройки/ диагностика на сървърите/ и там ми излиза само коди/ успешна
Отговори
#13
Oще една възможност е използването на chromecast
Отговори
#14
(05-01-2017, 23:57)Majide написа:
Иначе измежду трите: NFS, AFP, SMB последният е най-бавен, а първия е най-бърз така, както съм ги изредил. .

Съгласен, но ако сървъра е компютър/лаптоп с Уиндоус, а клиента Андроид у-во, мисля че най-добрия вариант е KODI и SMB. NFS и Уиндоус е малко "изнервяща" комбинация. DLNA също е вариант, но повечето сървъри транскодират файловете, а и доста товарят компютъра (особено ДМС, който обаче върши чудесна работа).
Отговори
#15
Положението се заплете! Всеки предпочита вариант. За да не спориме за публикаця на чуждобългарски ето препратка към официалния форум:
HOW-TO share folders over SMB using Windows 7
Отговори
#16
Има и друг начин за който съм писал тук преди доста време в друга тема:
Цитат:You need to add a new Network Location. At first i could not find the right area to add the location so I done it as follows:
1. VIDEOS/FILES/ADDVIDEOS then when the add source box appears click on BROWSE. Go all the way to the bottom and you will see ADD NETWORK LOCATION
2. Scroll through the protocols and select WEB SERVER DIRECTORY. 
3. Add the domain name in the SERVER ADDRESS without the HTTP:// for example www.yourdomain.com
4. Add the remote path location where the file is located. For example REPOS/IPTV/ (So the final location would be www.yourdomain.com/repos/iptv/)
5. Port = 80
6. As long as the directory is not password protected you wont need to add a username and password.
7. Thats it. You will now have a new Network Location on a remote server. 
8. Just click OK and exit back to the Main Screen
Отговори
#17
4 дни без никакъв успех да свържа ТВ-то с компа. Телевизора и лаптопа са свързани към един рутер, интернет на телевизора има. Wifi Direct от телефона се свърза с ТВ-то, но като пробвах да споделя снимка "неуспешно споделяне", пробвах и с google cast, нито от компа нито от телефона имах успех.
Пробвах с няколко вида ръчни настройки на телевизора, всичко беше без успех. Сега ще чакам да затопли и да го занеса в сервиза да видя и от там какво ще кажат.
Отговори
#18
рестартирай андроид-а 1-2 пъти
Отговори
#19
Проблема е в лаптопа или рутера. Когато свързах лаптопа и рутера с лан кабел, успях да направя връзка без никакъв проблем. Но когато лаптопа е свързан с wi fi ...[Изображение: frown.gif]

Проблема е решен. Настройка в рутера.
Connection > Basic > Wireless > "Wireless Client Isolation:" >"Disabled"
Отговори
#20
Има ли начин при СМБ връзка да се махне паролата от акаунта ?
Не че ми е проблем компютъра да е с парола, ама малко ме дразни.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
Wink Проблем с Kodi за AppleTV undeath 4 1,116 29-02-2024, 05:07
Последна публикация: sarika78
  Проблем с Kodi и Zamunda Kose 1 548 19-12-2023, 16:34
Последна публикация: martinstz
  Kodi PC qbadabaduuu 9 1,480 15-12-2023, 13:11
Последна публикация: m1TeT0
  Kodi 19: Грешка-dependency xbmc python 2.1.0 could not be satisfied i_deni 22 13,472 30-10-2023, 20:55
Последна публикация: irongrip
  Kodi 18.9 Бг добавки teyri 2 845 30-10-2023, 13:06
Последна публикация: teyri

Отваряне на: