Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с TV LG и HDMI
#21
Ще видя утре като им се обадя. Ще видя и при мен как са нещата.

Появиха се някакви "сенки" на телевизора. Забелязват се, когато се гледа футболен мач, заради динамиката при камерата, когато следи топката. И заради тревното покритие сигурно....
Възможно ли е да е от тва? Забелязва се при 1080 само. И при други канали го видях, но най-много се забеляза при Диема спорт HD.
Отговори
#22
При мен се случва същия проблем и съм съгласен, че има нещо със захранването.

Ако подавам видео от лаптопа, след като изключа зарядното от контакта, проблема спира. Зарядното има заземяване на щепсела. Проблема не е постоянен, а се проявява произволно.

Надолу става по-интересно.
Когато използвам Fire Stick, въпросното премигване се получава един път на няколко минути (за разлика от 1 път на 2 секунди при случая с лаптопа), но захранването няма заземяване, защото е switching supply който изход е на USB.

И в двата случая, видео източника и телевизора се захранват от 2 различни контакта, които са разположени на 2-3 метра един от друг. Ефекта се мултиплицира с два различни телевизора поставени в различни физически локации.

Въпроса е какво влияе на телевизора, за да се постигне този ефект?
Fire TV Stick | Kodi 16.1 Jarvis | Neterra TV Plugin 3.0.1
Fire TV Stick | Kodi 17.0 RC Krypton | Neterra TV Plugin 3.0.1
Raspberry Pi 2 Model B | Kodi 15.2 Isengrad
Отговори
#23
Дойдоха техниците от интернета и казаха, че няма как да е от тях.
Проблема остава при мен и ще викам ел. техник.
Отговори
#24
Аз имах подобен проблем в една българска клиника, доставихме хирургическо оборудване от последен клас и то  не можеше да работи когато включим UPSте, мотаха се доста време и прехвърляха вината върху нас  ... в последствие изпратихме наш електротехник от Румъния за да разреши проблема. Оказа се, че Вие използвате едновременно 2 различни стандарта за електрозахранване който обикновено не си влияят, но при по-чувствителна електроника проблема е на лице.
Отговори
#25
Кои са тия 2 стандарта за електрозахранване ?  Техниката му е в гаранция и ако има дефект ще я отремонтират или сменят .Аз като си изгорих чип на телевизора от вадене и слагане на HDMI кабела вързан към компа да обвинявам тока ли ?
Стандарти за мрежово електрозахранване
Европа

Албания
230V/50Hz

Австрия
230V/50Hz

Белгия
230V/50Hz

Беларус
230V/50Hz

България
230V/50Hz

Хърватия
230V/50Hz

Чехия
230V/50Hz

Дания
230V/50Hz

Естония
230V/50Hz

Финландия
230V/50Hz

Франция
230V/50Hz

Германия
230V/50Hz

Гърция
230V/50Hz

Унгария
230V/50Hz

Исландия
230V/50Hz

Ирландия
230V/50Hz

Италия
230V/50Hz

Латвия
230V/50Hz

Литва
230V/50Hz

Люксембург
230V/50Hz

Молдова
230V/50Hz

Холандия
230V/50Hz

Норвегия
230V/50Hz

Полша
230V/50Hz

Португалия
230V/50Hz

Румъния
230V/50Hz

Русия
230V/50Hz

Словакия
230V/50Hz

Словения
230V/50Hz

Испания
230V/50Hz

Швеция
230V/50Hz

Швейцария
230V/50Hz

Украйна
230V/50Hz

Англия
230V/50Hz

Югославия
230V/50Hz
Отговори
#26
Не знам, не разбирам от тук не виждам смисъл да пипам аз. Утре като дойде техника ще видим кво ще каже. Предполагам само, че 99% е от тока.
Отговори
#27
Алкатраз, аз не съм електротехник ако държиш много мога да погледна доклада в детайли и да ти изпратя копие.
В България от циганина да последният колхозник всички разбират от електричество, в общи линии от всичко дори и КОДИ. Ние работим само с хора/фирми които имат лиценз и съответната квалификация + пълен набор от оборудване  за извършване на определена дейност.
Отговори
#28
Не ми пука с какво работите а ме интересуваше какви са тия два стандарта .Стига писа свободни съчинения за работи дето хал хабер си нямаш. Проблема ти няма да му го решиш през форума каквото и да напишеш. Може да има 100 причини за тази ситуация и всичките се оправят на стенд и във сервиз от технически грамотни хора .
Отговори
#29
Кво точно е блуждаещ ток?
Отговори
#30
Да се надяваме, че ти ще го разрешиш.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  FaceBook проблем, някой може ли да дъде съвет? Compare 2 4,193 27-10-2018, 18:47
Последна публикация: shantros

Отваряне на: