Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с TV LG и HDMI
#11
Има една опция в Коди за този проблем.
Система/Видео/Възпроизвеждане/Синхронизирай честотата на опресняване на екрана. Това трябва да бъде включено и си Ок. Също бъди сигурен, че си на 50Hz
Отговори
#12
Тва за Kodi не ми е проблем, защото с новия кабел работи засега без проблем. Но с конзолата имам ядове. Работи 10-15 минутки и пак почва да мига. Отначало рядко, а после постоянно.
Сега жената взима Hala и довечера ще видим.
Иначе съм на 50hz на приемника от самото начало. На конзолата не виждам къде има честота за избиране, само резолюцията има възможност за избиране.
Отговори
#13
Контакта в който е включен телевизора има ли "заземяване" ?
Когато пипнеш HDMI кабела фронтално има ли пукане във високоговорителите на телевизора?
Имаш ли включена ефирна антена в телевизора?
Отговори
#14
Заземяване има.
Нищо вклочено няма освен HDMI кабела.
Отговори
#15
(20-11-2016, 18:12)xbmcbg написа: Контакта в който е включен телевизора има ли "заземяване" ?
Когато пипнеш HDMI кабела фронтално има ли пукане във високоговорителите на телевизора?
Имаш ли включена ефирна антена в телевизора?

Кво се оказа...
Пробвах с още един кабел с който имах същият проблем.
Пробвах и на друг телевизор - пак прекъсва. Даже се чува шумене като губи сигнала.
Пробвах на лаптопа(без да е включен в тока) - не прекъсва изобщо. И тук стана интересно. Сетих се, че може да е от тока и сложих зарядното на лаптопа и веднага започна да пращи и да премигва. 
И пак да отбележа, че 2 месеца нямаши никакъв проблем изведнъж стана тва. Прекараха интернет и след няколко дена стана така.
Отговори
#16
Пак в същият контакт ли го включи захранването?
Я махни това "заземяване" в контакта,защото не е заземяване, а е вързано за нулата (зануляване).
Отговори
#17
Не, в друг контакт, в друга стая и пак същият проблем.
Отговори
#18
Обади се на ISPто да изпратят някой който да заземи кутията им преди да е пострадал човек от техният мързел и некомпетентност.
Отговори
#19
Значи е от тва?
Отговори
#20
На практика в България съм виждал 3-4 пъти "заземен контакт" най-малкото защото няма трипроводни инсталации.
Обичайния трик е зануляване, а м/у нула от един траф и нула от друг траф може да има до 120V/50Hz фазово разминати.
Това ти казва колегата, а и аз - или си махни зануляването при теб или ISP-то да си заземи оборудването. Нещо, което смятам, че вече прявят, понеже разбраха че е по-лесно да го правят, отколкото след всяка буря да сменят оборудване.
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация
  FaceBook проблем, някой може ли да дъде съвет? Compare 2 4,212 27-10-2018, 18:47
Последна публикация: shantros

Отваряне на: