Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Електронно разпащане с epay.bg
#1
...Извадено от контекста на темата за Доставчика на IPTV - TiVi.bg >

Основната ми забележка към ТиВи.бг е липсата на синхронизация между техният билинг панел и моето устройство. В другите портали когато отида на "Акаунт" мога да видя колко дни ми остават до прекъсване на услугата, налична е възможност да се плати през бокса директно, имам избор между "пейпал" и кредитна карта също така мога да им разреша те да си вземат парите автоматично.
Нямам обяснение защо в България се използва ПАРАЗИТНО–МОНОПОЛНА институция за електронно разплащане която няма световен еквивалент и е напълно излишна - epay.bg. Живял съм в 4 държави през последните 25 години и това за което те взимат комисионна навсякъде може да направи БЕЗПЛАТНО директно от домашният комютър през сайта на банката в която имате сметка.
Отговори
#2
Напълно подкрепям мнението за epay.bg. Имах нещастието да си забравя потребителското име за услугата. Любезна служителка от call центъра им ме подложи на кръстосан разпит и трябваше да си кажа всичко, дори и майчиното мляко, за нещо, което на други места се прави с ресетване по email или GSM номер. А като влязах вътре... по-добре да не бях влизал! Който е дизайнера на сайта им най-добре да се гръмне, за да спести мъките на хората Angry   Не ми се беше случвало да се губя на друго място, освен в помощната документация на Microsoft, но вече като попадна на сайт приемащ единствено плащане с epay директно го зарязвам и не се връщам повече на него.

Извинявайте за offtopic-а.
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#3
Подкрепям с две ръце офф-а за epay....мисля, че имам блокирани 3 мейла там и амнайсе опита с различни карти на поне 5 банки и никога не съм успявал. Значи, да се имам за късметлия, че не съм видял интерфейса Smile За тези, които могат - ubbpay.bg
Отговори
#4
Ами плащайте си през paypal тогава :-) ,наистина за плащането трябва да се помни на коя дата си платил и да се плати навреме следващият месец, платих на 19 и трябва пак да платя преди тая дата, да ви питам по натам ако си взема Mag може ли да гледам и на Коди и на Мага като са с различни мак адреси?
Отговори
#5
(25-09-2016, 18:35)Topper написа: Подкрепям с две ръце офф-а за epay....мисля, че имам блокирани 3 мейла там и амнайсе опита с различни карти на поне 5 банки и никога не съм успявал. Значи, да се имам за късметлия, че не съм видял интерфейса Smile За тези, които могат - ubbpay.bg

Не си единствен Big Grin .
Спомням си, че преди години искаха потвърждение на някакъв измислен от тях 4 цифри код изпратен до банаката издател на кредитната карта. След около 4 часа престой на телефона с централният офис на виза, успях да ескалирам проблема чак до главният им системен администратор. Той успя да го изрови и ме попита какви са тези смешници които се опитват да налагат нови правила при използването на техните кредитни карти и дали сами са си правили уеб сайта или някой ученик от началното училище им е помагал Huh
Отговори
#6
Алоо....чужденците!!!
Усещам някакво надменно поведение.Като толкова не ви харесва системата на плащане и техния "support", защо не си намерите друг доставчик на телевизия?Може би, защото за тези канали, които предлага въпросният оператор ще трябва да платите 10 пъти повече и пак няма да гледате толкова много. Живеете в чужбина и само "хейтите" и се присмивате на българското, но в същото време ползвате българска телевизия и искате да плащате, като в чужбината с PayPal. Това е България приятели.... тук комисионните на PayPal и EBay са високи и заради това ползваме ePay и OLX. Ясно ли е сега?
Лека вечер.
Отговори
#7
(26-09-2016, 00:00)b_ignatov написа: Алоо....чужденците!!!
Усещам някакво надменно поведение.Като толкова не ви харесва системата на плащане и техния "support", защо не си намерите друг доставчик на телевизия?Може би, защото за тези канали, които предлага  въпросният оператор ще трябва да платите 10 пъти повече и пак няма да гледате толкова много. Живеете в чужбина и само "хейтите"  и се присмивате на българското, но в същото време ползвате българска телевизия и искате да плащате, като в чужбината с PayPal. Това е България приятели.... тук комисионните на PayPal и EBay  са високи и заради това ползваме ePay и OLX. Ясно ли е сега?
Лека вечер.

Алооо,
Нещо пак не си разбрал. Ние предпочитаме да плаще с разплащателни средства които дават сигурност на притежателят им. Пейпал и застраховките на нашите кредитни карти правят точно това, имат лостовете за въздействие и когато попаднем на недобросъвестни продавачи или фродстери загубите не са за наша сметка. Покупката на телевизор (примерно) с такава кредитна карта автоматично продължава гаранцията му с 3 години Big Grin
Между другото много от нашите роднини притежават преоторизирани копия на такива дебитни и кредитни карти с изписани техните имена върху картите и масово ги използват в България (предполагам, че не си мислиш, че идваме в България с огромни суми в брой). Много от нас се грижат да плащат училищни  такси, ток, вода и т. н. на близките си в България.
Не се изказвай неподготвен. Cool
BTW В Куба работят на твоят принцип - цените за чужеднци са 10 пъти завишени. Цената на 1 конвентируемо кубинско песо (за чужеднци е 10 пъти цената на нормалното) има фиксиран курс 1,18 USD , но дори и там можеш да използваш всякаква кредитна карта без никакви ограничения за разлика от България
Отговори
#8
(26-09-2016, 15:59)xbmcbg написа:
(26-09-2016, 00:00)b_ignatov написа: Алоо....чужденците!!!
Усещам някакво надменно поведение.Като толкова не ви харесва системата на плащане и техния "support", защо не си намерите друг доставчик на телевизия?Може би, защото за тези канали, които предлага  въпросният оператор ще трябва да платите 10 пъти повече и пак няма да гледате толкова много. Живеете в чужбина и само "хейтите"  и се присмивате на българското, но в същото време ползвате българска телевизия и искате да плащате, като в чужбината с PayPal. Това е България приятели.... тук комисионните на PayPal и EBay  са високи и заради това ползваме ePay и OLX. Ясно ли е сега?
Лека вечер.

Алооо,
Нещо пак не си разбрал. Ние предпочитаме да плаще с разплащателни средства които дават сигурност на притежателят им. Пейпал и застраховките на нашите кредитни карти правят точно това, имат лостовете за въздействие и когато попаднем на недобросъвестни продавачи или фродстери загубите не са за наша сметка. Покупката на телевизор (примерно) с такава кредитна карта автоматично продължава гаранцията му с 3 години Big Grin
Между другото много от нашите роднини притежават преоторизирани копия на такива дебитни и кредитни карти с изписани техните имена върху картите и масово ги използват в България (предполагам, че не си мислиш, че идваме в България с огромни суми в брой). Много от нас се грижат да плащат училищни  такси, ток, вода и т. н. на близките си в България.
Не се изказвай неподготвен. Cool
BTW В Куба работят на твоят принцип - цените за чужеднци са 10 пъти завишени. Цената на 1 конвентируемо кубинско песо (за чужеднци е 10 пъти цената на нормалното) има фиксиран курс 1,18 USD , но дори и там можеш да използваш всякаква кредитна карта без никакви ограничения за разлика от България
Предварително се извинявам, но ипей системата е изключително добре подредена и работи, новия дизайн е малко хаотичен спрямо стария, но веднъж ориентирал се няма как да го сбъркаш. На пейпал дизайна и технологиите да не са по-добри? За да спреш месечно плащане трябва да ровиш по настройките на акаунта?!? И това в платежна система?!? ипей е директно свързана с Борика, която е системата обслужваща Българските!!! карти. Ако Виза не им харесва да не работят с нея, когато Виза ми блокираха за 30 дни парите щото хамериканците ми ги върнаха при директно плащане от картата не се оплаках нали? Ипей също имат застраховки, но трябва да отидеш до офис на Изипей и да се легитимираш с лична карта, тогава минаваш в потребителско ниво 3 и плащанията ти са застраховани. Да, не ти харесва нещо БЪЛГАРСКО, направено ОТ БЪЛГАРИ за БЪЛГАРИ, (използвам твоите думи, понеже ти така се изрази малко по-назад), но това си е твой проблем- Нищо лично. И между другото курса на Пейпал е отвратителен - и защо ще ми взимат винаги първо от пейпала пари ?!? Аз пък искам да си платя само с картата и да си оставя пейпала пълен ?!? От къде на къде те ще ми кажат с какво да плащам?!? Всяка една система си има кусури и ако не ви харесва една просто използвайте друга, но да плюете Българското само защото не ви харесва не е КОРЕКТНО!!!
Отговори
#9
ОК, спокойно Туистър - не се впрягай толкова. Понеже изглеждаш запознат с epay, би ли бил така добър да ме упътиш лично, къде в този функционален дизайн на сайта на epay, може да се въведе код за плащане на някаква покупка (от онези 10-цифрените)? Предполагам нямаш и някакви категорични доводи, защо е толкова трудно да регистрираш и потвърдиш в epay една обикновена карта - все едно минаваш през процедура за квалифициран електронен подпис... И какви са тия измишльотини "потребител n-ниво" - това компютърна игра ли е, че трябва да качвам ниво, за да мога да имам достъп до функциите на разплащателната система  Huh
[Изображение: notrobosmall.jpg]
Отговори
#10
Да се изкажа и аз -в България съм си и една вечер се усетих, че не съм платил Булсата. Реших да платя онлайн но (ePay май беше) след дълга борба ме отказа! Беше отдавна, но ако не се лъжа се запънах на активирането, а после с плащането проблем. От тогава въобще не съм сепробвал и не смятам да пробвам.
Отговори


Отваряне на: